verze pro tisk

TZ: Krása krovu vynikne se systémem TOPROCK

19. srpen 2014

Chcete bydlet v podkroví, kde lze obdivovat krásu přiznané dřevěné konstrukce krovu? Abyste se cítili dobře a zároveň neutráceli příliš za vytápění, je potřeba myslet na kvalitní zateplení. Pro řešení podkroví s přiznaným trámovím je dobrou volbou systém TOPROCK sestávající ze speciálních nadkrokevních držáků a izolačních desek z kamenné vlny ROCKWOOL. Toto spojení umožňuje zateplit střechu jednoduše a kvalitně a díky tomu si vychutnávat atraktivní pohled na krásu dřevěné konstrukce.

TZ: Krása krovu vynikne se systémem TOPROCKTZ: Krása krovu vynikne se systémem TOPROCK

Zateplení nad krokvemi systémem TOPROCK je ideálním řešením i pro ty, kdo nemají prostoru nazbyt a potřebují počítat s každým centimetrem. Umožňuje totiž využít celý prostor podkroví bez nutnosti snižovat podhled v interiéru a zároveň minimalizuje možnost vzniku tepelných mostů.

Vlastnosti desek ROCKTON

Při volbě typu izolačních desek z kamenné vlny nabízí zajímavé možnosti ROCKTON. Tyto desky jsou vodoodpudivé, odolné proti vzdušné vlhkosti a mimo to mají i dobré zvukoizolační vlastnosti, takže je oceníte při bydlení v rušnějším prostředí.

Díky svým vlastnostem také přispívají k dosažení energeticky úsporného standardu bydlení, součinitel tepelné vodivosti činí 0,035 W.m-1.K-1 . Protože desky ROCKTON jsou poloměkké a lehké, umožňují jednoduchou a snadnou manipulaci při zateplování.

Řešení pro nadokrevní zateplení

V případě využití nadkrokevního zateplení je nutné vybudovat nad původními krokvemi bednění z jednostranně hoblovaných palubek nebo OSB desek, na které se umístí parozábrana. Ta omezí proudění vodních par a jejich pronikání do izolace a pomůže zvýšit životnost střešní konstrukce.

Na parozábranu se v místě krokví připevní nadkrokevní držáky TOPROCK ve vzdálenostech určených statickým výpočtem. Na jejich horní část se uloží přídavné krokve a upevní se. Následuje izolace z kamenné vlny ROCKWOOL položená alespoň ve dvou vrstvách. Jednotlivé vrstvy je potřeba ukládat na tzv. „dvojitou vazbu“, tedy tak, aby spoje horní vrstvy neležely na spojích vrstvy dolní. V další úrovni nad nimi je difuzně-otevřená hydroizolace, dále kontralatě pro upevnění střešní krytiny a samotná střešní krytina.

Držák TOPROCK je k dispozici ve výškách 120 mm a 180 mm, volba výšky závisí na tloušťce zvolené tepelné izolace.  Izolace přitom musí vždy zcela přesáhnout samotné držáky. Desky Rockton jsou dostupné v tloušťkách od 40 do 200 mm a lze je pořídit ve standardním rozměru 1000 x 610 mm.

Více informací naleznete na rockwool.cz.

Tisková zpráva Botticelli, s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Střecha jednoduše a elegantně

TZ: Střecha jednoduše a elegantně

Jednoduchá a rychlá realizace, čistý minimalistický design, nadčasová elegance, dlouhá životnost. Ocelová střešní krytina Satjam Rapid nabízí kvalitní a ekonomické řešení pro novostavbu i rekonstrukci. Díky svojí podobě vynikne především v moderní architektuře na pultových a sedlových střechách. Pro…

Ferrari mezi travními traktory

Ferrari mezi travními traktory

Současná vyspělá zahradní technika umožňuje i z obyčejného sekání trávy udělat zážitek. Neboť například takový majitel elegantního travního traktoru s označením CC 1018 KHN si musí připadat jako ve voze Ferrari. Hoví si v odpruženém sedadle s deseti možnými polohami nastavení, kolem sebe luxusní sna…


Dřevěná ložnice či jídelna? Ano!

Dřevěná ložnice či jídelna? Ano!

Dřevěný nábytek dokáže v místnosti navodit neobyčejně příjemnou atmosféru, která je velmi důležitá pro náš spokojený spánek i pohodové stolování. Nechte se inspirovat našimi tipy a vybavte jím svou ložnici nebo jídelnu!

Pěnový polystyren v designu a umění

Pěnový polystyren v designu a umění

Ačkoliv známe pěnový polystyren především jako nejčastěji využívaný materiál pro zateplování, své uplatnění nachází také v oblasti designu a umění. Setkat se s ním můžeme například v pražské pasáži Lucerna, kde visí provokativní socha Svatého Václava klečícího na břichu chcíplého koně od Davida Čern…
Odkazy

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich