verze pro tisk

Z jakých materiálů se vyrábějí zdravotní matrace

30. listopad 2011

Spánek je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Pokud se dobře nevyspíme, cítíme pak během dne únavu a ospalost. Člověk by měl spát alespoň pět hodin denně, záleží samozřejmě na individuálních potřebách.

foto: naturmatrace.czfoto: naturmatrace.cz

Zdravý spánek

Zdravý spánek však není jen o tom, kolik hodin v posteli strávíme, ale také o tom, na čem spíme. Proto bychom si měli domů pořídit pohodlnou postel, která bude mít dostatečné rozměry. Důležitou součástí je také kvalitní matrace. Jedině díky ní bude spánek opravdu plnohodnotný.

Zdravotní matrace

V současné době se dají pořídit takzvané zdravotní matrace. Jedná se o výrobky, které splňují přísná kritéria. Zdravotní matrace musejí dobře kopírovat a podpírat tělo. Člověk by se na nich neměl cítit nepohodlně. Pozná se to podle toho, jak se ráno cítíme. Bolí-li nás krk, páteř či hlava, může být problém právě v matraci.

Materiály, z nichž se vyrábějí zdravotní matrace

Zdravotní matrace, které jsou vyráběny pro dospělé i jako dětské matrace, se dnes vyrábějí z mnoha druhů materiálů. Lze si tak pořídit například matrace ze studené pěny, matrace z líné pěny, dalšími materiály jsou pak například PUR pěna či ekolatexová pěna. Všechny uvedené materiály jsou pro lidský organismus velmi příjemné. Je však potřeba je pořídit od kvalitních výrobců a renomovaných prodejců.

Zdravotní matrace zmíněných druhů lze zakoupit třeba v internetovém obchodě naturmatrace.cz. Jsou zde k dostání matrace na míru, dětské matrace, potahy na matrace či třeba matracové klíny, a to vše v nejvyšší kvalitě.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Tvrdé matrace s vysoce komfortní línou pěnou

Tvrdé matrace s vysoce komfortní línou pěnou

Při výběru matrace do postele hraje velmi důležitou roli kvalita materiálu. V současné době se vyrábějí matrace z poměrně velkého množství materiálů, z nichž však jen některé lze doporučit. Ze zdravotního hlediska jsou za možná nejlepší považovány matrace z líné pěny.

TZ: Laminát, dřevo nebo vinyl? Podle jakých kritérií vybrat dokonalou podlahu?

TZ: Laminát, dřevo nebo vinyl? Podle jakých kritérií vybrat dokonalou podlahu?

Nabídka podlahových krytin je čím dál pestřejší. Lidé si mohou vybírat z klasických dřevěných podlah, laminátu, vinylu, korku, koberce či linolea. Podle čeho však vhodnou krytinu volit? Rozhodující je především kvalitní materiál, místnost, ve které bude použit, cena a samozřejmě vzhled. Jaké jsou me…


Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Matrace do postele: 5 tipů, jak ji koupit

Pokud vás trápí špatný spánek, bude s velkou pravděpodobností tkvět problém v matraci, kterou používáte v posteli. Přinášíme několik tipů, jak se řídit při výběru matrace do postele, abyste každou noc měli plnohodnotné a zdravé spaní.

Proč se vyplatí investovat do matrace na míru

Proč se vyplatí investovat do matrace na míru

Přemýšlíte o tom, proč vás neustále bolí záda, krk nebo hlava? Odpověď může být zcela prostá - používáte špatnou postel, respektive nevhodnou matraci. Právě nekvalitní matrace, která nedokáže tělu být při spánku dobrou oporou, je příčinou mnoha zdravotních komplikací. Lidé, kteří si naopak pořídí kv…
Odkazy

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat