verze pro tisk

2Barevné Letňany- ekologické bydlení v nízkoenergetických novostavbách

28. březen 2013

Stavební a developerské firmy, které se specializují na novostavby pro soukromé využití, se dnes snaží reagovat na moderní trend, kterým je snaha o co nejvíce ekologické bydlení. Vzhledem k tomu, že budoucí majitelé nových bytů chtějí žít v pohodlí a zároveň očekávají, že je provoz domácnosti nebude stát nijak velké množství finančních prostředků, vznikají v současné době v tuzemsku především nízkoenergetické domy.

foto: 2barevneletnany.czfoto: 2barevneletnany.cz

Co jsou nízkoenergetické domy

Za nízkoenergetické domy lze považovat ty, které mají maximální spotřebu energií do 97kWh/m2 za rok.

Právě tato spotřeba je hranicí pro to, aby budova mohla nést označení nízkoenergetická. V případě, že je spotřeba nižší nežli 50kWh/m2 ročně, pak lze hovořit o takzvaných pasivních domech.

2Barevné Letňany- 9 špičkových bytových domů

Velmi pěkným příkladem moderního bydlení jsou právě vznikající nízkoenergetické domy v rámci projektu 2barevné Letňany.

V Praze Letňanech probíhá výstavba celkem 9 bytových domů, a to ve třech etapách. První etapa bude dokončena již na podzim letošního roku. Zájemci si však svůj nový byt v těchto domech mohou zakoupit již nyní, o byty je poměrně značný zájem.

Využití moderních prvků a systémů v novostavbách projektu 2Barevné Letňany

A jaké přednosti má projekt 2Barevné Letňany? Nízkoenergetické byty na prodej jsou konstrukčně řešeny tak, aby jejich budoucí majitelé měli co nejnižší náklady na provoz domácnosti, čili aby platili málo peněz za vytápění.

K tomu přispívají mimo jiné kvalitní plastová okna s izolačními trojskly nebo systém rekuperace vzduchu, který dokáže dále využívat odpadní teplo, jež by jinak bez užitku odcházelo do vnějšího prostředí z domu. Energetická náročnost budov spadá do kategorie „B“, což značí spotřebu energií mezi 51- 97kWH/m2 za rok. Běžné stavby přitom mohou mít spotřebu i přes 150kWh/m2 ročně.

Nové nízkoenergetické byty za cenu klasických bytů

2Barevné Letňany nabízejí byty na prodej, které nejsou dražší nežli byty v rámci běžných novostaveb. Běžně se má za to, že novostavby s nízkoenergetickými prvky jsou drahé, v tomto případě to však neplatí.

Byty v rámci projektu 2Barevné Letňany je tak ideální pro mladé lidi a rodiny a dětmi, kteří hledají kvalitní domov za solidní cenu.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Ekologické bydlení: domácí čistírna odpadních vod

Ekologické bydlení: domácí čistírna odpadních vod

Spousta domácností není napojena na centrální odvod odpadních vod. Problém s tím, kam s odpadní vodou, však musí řešit, jinak by na zahradě a v blízkosti domu museli jejich majitelé začít velmi rychle používat gumáky, což by asi nebylo nejvhodnější. Kromě tradičních septiků a žump se dá využít moder…

Luxusní bydlení v pražských novostavbách

Luxusní bydlení v pražských novostavbách

Zájemci o luxusní bydlení si nyní mohou vybírat z poměrně rozmanité nabídky. Jen na území Hlavního města Prahy a v jejím blízkém okolí totiž vznikají novostavby a developerské projekty velmi čile.


Moderní bydlení v novostavbách v Praze

Moderní bydlení v novostavbách v Praze

Poohlížíte se právě po novém bydlení? Je vaší vysněnou lokalitou naše metropole? Máte v plánu vybrat si nějaký slunný byt, a ideálně v novostavbě? Chcete si interiér sami přizpůsobit? Pak neváhejte, a podívejte se na nabídku společnosti Sekyra Group, nabízející nové byty Praha.

Společnost Codeco má v plánu nový bytový projekt- Zelené Letňany

Společnost Codeco má v plánu nový bytový projekt- Zelené Letňany

Developerská společnost CODECO plánuje v horizontu nejbližších let postavit nový rezidenční projekt nazvaný Zelené Letňany. Jedná se o dva identické domy, každý se 39 bytovými jednotkami, mezi stávající zástavbou Nových Letňan ohraničenou ulicemi Vítkovická a Šumperská. Společnost CODECO nechala zpr…
Odkazy