verze pro tisk

Bezpečí s bezdotykovou světelnou mříží

26. červenec 2011

Vytíženost logistických hal a jejich rušný provoz si žádá četná bezpečnostní opatření. K základním požadavkům patří zamezit možnosti zranění osob či poškození převáženého zboží. Přísné bezpečnostní předpisy, které jsou dány normou EN 13241-1, splňuje bezdotyková světelná mříž od společnosti Hömann. Ta je nyní standardní výbavou takřka všech rychloběžných vrat této značky.

Bezpečí s bezdotykovou světelnou mřížíBezpečí s bezdotykovou světelnou mříží

Protože rychloběžná vrata zajišťují plynulý provoz, musí být spolehlivá a bezpečná. O to se skvěle postará světelná optická mříž, integrovaná do zárubně vrat. Bezpečí v manipulačním prostoru vrat je tak zaručeno.

Světelná mříž zabrání kolizi

Bezdotyková světelná mříž hlídá zavírací rovinu vrat až do výšky 2 500 mm, další jištění například v podobě světelné závory je tedy nadbytečné. Díky tomu, že je mříž zabudovaná přímo do zárubně, je zabráněno jejímu poškození při najíždění.

Rádiově přenášený signál se spínačem FunkCrash

Riziko zranění lidí či poškození nákladu snižuje hned několik bezpečnostních zařízení. Měkký podlahový profil SoftEdge, jenž je umístěný na spodní liště vrat, je ve svislém směru mimořádně ohebný, a proto takřka vylučuje ohrožení v podobě rychle se zavírajících vrat. Nově je v tomto profilu zabudovaný spínač FunkCrash, který při vypadnutí profilu SoftEdge z vodicí kolejnice vyšle signál do řídicí jednotky, a vrata se okamžitě zastaví. Spínač FunkCrash na rozdíl od běžných zařízení, jež fungují na principu infračerveného přenosu signálu či přenosu spirálovým kabelem, pracuje s rádiovým signálem. Tím se sníží riziko poškození při stržení kabelu nebo při znečištění přijímače či vysílače.

Více informací naleznete na www.hormann.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Doma by se měl každý cítit v bezpečí

Doma by se měl každý cítit v bezpečí

Slova domov a bezpečí patří neoddělitelně k sobě. Abychom se doma cítili pohodlně, měli bychom dům či byt vybavit výrobky s odpovídajícím stupněm zabezpečení. Například společnost Hörmann nabízí hned několik typů bezpečnostních dveří, jež vynikají velmi kvalitním provedením. Dveře lze navíc doplnit …

Významné zakázky společnosti Hörmann v průběhu a závěrem roku 2011

Významné zakázky společnosti Hörmann v průběhu a závěrem roku 2011

Společnost Hörmann, významný dodavatel a výrobce vratových a dveřních systémů, se v letošním roce podílí na realizaci několika důležitých zakázek. Mezi ně se řadí například dodávky pro firmu FM Logistic Tuchoměřice, společnost VGP, hobby market Hornbach v Plzni, firmu AlcaPlast Břeclav a DF Partner …


Rolovací mříže - efektivní ochrana oken, dveří a výloh

Rolovací mříže - efektivní ochrana oken, dveří a výloh

Majitelé rodinných domů, kteří v minulosti řešili problém se zloději, kteří se jim vloupali do domácnosti a ukradli nějaké cennosti, si dnes již velmi dobře střeží svůj majetek a investují do moderních bezpečnostních zařízení. Kromě různých hlásičů, alarmů a různých výstražných zařízení je vhodné in…

Dřevěná ložnice či jídelna? Ano!

Dřevěná ložnice či jídelna? Ano!

Dřevěný nábytek dokáže v místnosti navodit neobyčejně příjemnou atmosféru, která je velmi důležitá pro náš spokojený spánek i pohodové stolování. Nechte se inspirovat našimi tipy a vybavte jím svou ložnici nebo jídelnu!
Odkazy