verze pro tisk

Chcete mít levnější plyn? Změňte dodavatele!

28. květen 2012

Ceny energií stabilně rostou. Ovšem i přesto lze najít způsob, jak se výraznému zdražování vyhnout. Využijte liberalizaci trhu s plynem a změňte dodavatele. Je to jednoduché a ušetří to nemalé částky.

Chcete mít levnější plyn? Změňte dodavatele!Chcete mít levnější plyn? Změňte dodavatele!

Celková výše úspory samozřejmě závisí na velikosti domácnosti, na jejich obyvatelích, stavbě a náročnosti jednotlivců. Tříčlenná rodina za plyn v průměru ušetří 2 000 korun ročně. Avšak jak již bylo zmíněno záleží na mnoha faktorek.

V roce 2007 byl uvolněn trh s plynem. K letošnímu roku je zatím vydáno 144 licencí k obchodu s plynem. Vybrat si tedy může opravdu každý. Změna dodavatele plynu je velmi snadná a můžete ji provést každých 6 měsíců, pozor si dávejte pouze na smlouvy (například na výpovědní lhůtu), je zbytečné platit sankce za její porušení.

Cena plynu roste závratným tempem, k letošnímu roku se předpokládalo dokonce pětinové zdražení. Na počátku roku 2012 byla obchodní cena plynu o 17 procent vyšší než stejnou dobu minulý rok. Výraznému zvýšení cen také přispěla slábnoucí česká koruna a to především vůči dolaru a euru. Navíc lze očekávat, že tento trend bude pokračovat, zlevnění se s největší pravděpodobností nedočkáme.

Jak změnit dodavatele plynu?

Nemusíte se obávat žádného složitého papírování, obíhání úřadů ani nesrozumitelných instrukcí. Vše je maximálně jednoduché a vzhledem k velkému konkurenčnímu boji se dodavatelé postarají téměř o vše.

V prvním kroku si vyberte dodavatele, s tím vám pomůže srovnání cen plynu. Následně stačí vypovědět stávající smlouvu a dodržet výpovědní lhůtu. Jejím koncem může začít smlouva s novým dodavatelem. K tomuto úkonu se nejčastěji využívá smlouva o sdružených dodávkách plynu. Vy dáte pouze plnou moc novému dodavateli a ten vše zařídí.

Na závěr malé shrnutí. Jak změnit dodavatele plynu? Stačí pouze najít nového, vypovědět starou smlouvu, dodržet její závazky a podepsat novou smlouvu, případně poskytnout plnou moc. Celý proces je velmi jednoduchý a pro zákazníka pohodlný.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak na levnější plyn a elektřinu

Jak na levnější plyn a elektřinu

Energie se stále zdražují, chcete se tomu vyhnout a udržet si alespoň stejnou cenu, jakou máte nyní? Využijte srovnání cen plynu a elektřiny. Velmi pohodlně se dozvíte, jak na tom jste a kolik byste mohli změnou dodavatele ušetřit. Částka se může vyšplhat až do řádů tisíců.

Levný plyn a elektřina: Pomůže změna dodavatele energií?

Levný plyn a elektřina: Pomůže změna dodavatele energií?

Určitě jste zaregistrovali, že již nějakou dobu máte možnost zvolit si svého dodavatele plynu či elektřiny. U všech nabídek přitom obvykle stojí, že nejlevnější elektřina a plyn jsou právě u nich. Jak tedy postupovat a pomůže vůbec změna dodavatele energií?


Jak postupovat při změně dodavatele plynu

Jak postupovat při změně dodavatele plynu

Zdražování se výrazným způsobem dotýká mnoha českých domácností. Platí to i v případě zdražování energií. Jen za poslední rok plyn zdražil v průměru o téměř dvacet procent, což je skutečně výrazný nárůst ceny. Jak si zajistit co nejlevnější plyn? To je teď otázka, kterou si klade prakticky každý ma…

Jak si zajistit levný plyn a elektřinu

Jak si zajistit levný plyn a elektřinu

Změna dodavatele plynu nebo elektřiny je jedním ze způsobů, jak docílit toho, abychom za energie platili co nejméně peněz.
Odkazy