verze pro tisk

Další ocenění pro JRD - Ecocity Malešice získalo exklusivní cenu za ekologický a energetický přínos

3. prosinec 2011

Developerská společnost získala tento měsíc již druhou cenu. Nejdříve se nízkoenergetická vila Augustus stala Realitním projektem roku 2011 a nyní obdrželo Ecocity Malešice Cenu poroty II. 2010 v soutěži Český energetický a ekologický projekt, stavba a inovace, a to v kategorii B1-PROJEKTY – projekty pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Cena byla udělena za komplexní přístup k aplikaci energeticky efektivních a environmentálně šetrných technologií a materiálů při výstavbě městských obytných domů, které i při dosažení velmi nízké spotřeby energie zůstávají funkčně a architektonicky zajímavé.

Soutěž vyhlašovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo pro místní rozvoj ČR. Letošní 9. ročník soutěže proběhl pod záštitou předsedy vlády ČR Petra Nečase, místopředsedy Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku Evropského parlamentu Evžena Tošenovského a dalších významných osobností.

Ecocity Malešice je největší výstavba pasivního bydlení v ČR. Tuto výstavbu realizuje developerská společnost JRD, s. r. o. jako svůj největší projekt v oblasti nízkoenergetického a pasivního bydlení. Tento ekologický projekt je zatím jediným svého druhu nejen v České republice a zatím pouze třetí v Evropské unii.

„Pasivní domy jsou v dnešní společnosti již běžné, ale lidé zatím neměli možnost takto bydlet v bytové výstavbě. JRD jako první a již delší dobu se této problematice věnuje, ale tentokrát jsme připravili zatím největší projekt s ekologickým a zdravotním podtextem, s extrémně nízkou energetickou spotřebou tepla 10,8 kWh/m2/rok (pozn. běžná výstavba je až 120 kWh/m2/rok). Stavíme pasivní byty, které jsou naprosto konkurenceschopné a samotné řešení domů a bytu vzhledem k okolní přírodě je opravdu unikátní. Největší výhodou oproti konkurenci je jejich zdravotní, ekologický a ekonomický přínos,“ řekl Ing. Jan Řežáb, majitel JRD s.r.o. Bytové domy budou realizovány ve dvou etapách, zahájení stavby první etapy je plánováno na polovinu roku 2012, dokončení stavby a převod bytů proběhne koncem roku 2013.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

JRD má další prestižní cenu pro ekologický bytový projekt vila Augustus

JRD má další prestižní cenu pro ekologický bytový projekt vila Augustus

Developerská společnost JRD získala nejvyšší umístění za svůj projekt vily Augustus v Praze 10 v soutěži Realitní projekt roku 2011 na základě hlasování odborné poroty vybrané z řad realitních odborníků. Porota architektů ocenila projekt také Cenou architektů.

TZ: První etapa projektu Ecocity Malešice je dokončena

TZ: První etapa projektu Ecocity Malešice je dokončena

Společnost JRD, česká jednička na trhu s nízkoenergetickým a pasivním bydlením, dokončila hrubou stavbu 1. etapy bytového areálu Ecocity Malešice. Dva bytové domy s energetickým štítkem skupiny A nabídnou celkem 44 bytů, z nichž je nyní prodáno již přes 60 %. Dokončení této etapy je plánováno na pol…


Projekty JRD získaly další významné ocenění

Projekty JRD získaly další významné ocenění

15. 10. 2012 / Praha - Developerská společnost JRD získala další dvě ocenění pro své projekty. V prvním ročníku Building Efficiency Awards (BEFFA), mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou, získaly ocenění projekty Vila Pod …

Energeticky úsporné rodinné domy vznikají kousek od Prahy

Energeticky úsporné rodinné domy vznikají kousek od Prahy

Lidé, kteří hledají nové bydlení, mají nyní možnost pořídit si nízkoenergetické domy kousek od hlavního města Prahy, v obci Sedlec u Líbeznic. V současné době probíhá výstavba druhé etapy, kdy vznikne 13 rodinných dvoupodlažních domů, které budou využívat nejmodernější technologie, jež snižují energ…
Odkazy