verze pro tisk

Facility management - komplexní správa budov

6. červen 2011

Ještě v nedávné době byl pojem facility management pro mnoho majitelů nemovitostí prakticky neznámý. Pokud vlastníci domů a budov věděli, co se pod tímto pojmem skrývá, obvykle neměli přesné informace. Správa nemovitostí však dříve byla hlavně o úklidu prostor, ochrance či údržbářích, dnes pojem facility management zahrnuje mnohem širší spektrum služeb a činností.

Facility management - komplexní správa budovFacility management - komplexní správa budov

Výhodou pro majitele nemovitostí je, že komplexní správa budov, tedy facility management, může být zajištěna jedinou společností, není třeba sjednávat několik firem, z nichž každá bude provozovat jen část správy nemovitostí.

Správa nemovitostí prostřednictvím firmy Transfer Energy

Jednou z firem, které nabízejí komplexní správu nemovitostí, je společnost Transfer Energy, která na našem trhu provozuje svoji činnost již od roku 1997. Od té doby jejích služeb využívá již 200 firem. Jedná se zejména o průmyslové podniky, v posledních letech však strmě roste poptávka i ze strany měst a obcí, škol, nemocnic a dalších veřejných i soukromých institucí, které potřebují zajistit správu svých nemovitostí.

Co vše zajistí facility management

Facility management je souhrn mnoha služeb a činností. Společnost Transfer Energy je schopna zajistit kromě klasické správy budov ( úklid vnějších i vnitřních prostor, bezpečnostní služby, údržba nemovitosti) také například dodávky tepla a elektřiny, díky čemuž se dají ušetřit finance, dále pak také zajiš´tuje elektrikářské, instalatérské, topenářské či zámečnické práce, údržbu zeleně, IT služby, plánovanou kontrolní činnost či například rovněž správu vozového parku. Jak vidno, facility management, je opravdu smysluplný a majitelé nemovitostí jej velmi ocení. Správa nemovitostí tak z jejich pohledu bude velmi razantně a jednoduše vyřešena.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Facility management - moderní správa nemovitostí

Facility management - moderní správa nemovitostí

Majitelé bytových domů musí zajišťovat mnoho věcí, aby nájemníkům poskytli kvalitní zázemí pro bydlení. Správu nemovitostí provádí společnost R3 Group, která je specialistou na moderní facility management.

Správa nemovitostí pro moderní domy

Správa nemovitostí pro moderní domy

Náš domov je oázou klidu, kde si můžeme užít pohodu. Bydlení si proto vybíráme tak, aby nám maximálně vyhovovalo. Každou nemovitost, kterou si koupíte je však nutné také řádně spravovat. Správa nemovitostí nebývá ničím koníčkem, ale nutnou aktivitou.


Technické zařízení budov: Jaké projekty spadají pod tento pojem?

Technické zařízení budov: Jaké projekty spadají pod tento pojem?

Technické zařízení budovy je nezbytné k tomu, aby mohl objekt naplňovat svůj účel. To znamená, že díky němu může sloužit k bydlení, v případě komerčních a technických budov pak k jinému účelu. Důležitá je již prvotní projektová dokumentace, jejíž součástí bude nastínění toho, která technická zařízen…

TZ: Komplexní stavební řešení od LINDAB STAVBY

Švédský mezinárodní koncern Lindab AB patří mezi přední světové výrobce stavebních komponentů z oceli, jejichž kombinací je schopen poskytnout kompletní řešení pro stavby nejrůznějšího druhu.
Odkazy