verze pro tisk

Facility management - moderní správa nemovitostí

16. srpen 2012

Majitelé bytových domů musí zajišťovat mnoho věcí, aby nájemníkům poskytli kvalitní zázemí pro bydlení. Správa bytových domů a objektů rozhodně není jednoduchou záležitostí, musí se zajistit pravidelný technická péče o nemovitost tak, aby byla provozuschopná. Kromě toho majitel musí dbát také o běžnou údržbu objektu, aby zde panovaly vhodné podmínky. Dále je nutné zajistit i údržbu v bezprostředním okolí nemovitosti, které k ní náleží. Typicky jde například o údržbu komunikace během zimních měsíců apod. V neposlední řadě se pak správa nemovitostí a domů týká i jejich zabezpečení, kdy je nutné investovat do ostrahy objekt či různých bezpečnostních systémů. Pokud se o všechny zmiňované záležitosti má starat a zařizovat je sám majitel domu, pak jde o činnost na plný úvazek. Mnohem efektivnější je najmout si služby externí společnosti, která se orientuje na takzvaný facility management.

Facility management - moderní správa nemovitostíFacility management - moderní správa nemovitostí

R3 group facility management

Facility management je pojem, který označuje správu nemovitostí. Využijí ji zejména majitelé větších bytových domů či ti majitelé, kteří vlastní větší počet nemovitostí a potřebují zařídit jejich správu. Správa bytových domů je hlavní činností společnosti R3 group. Ta je schopna poskytnout kompletní facility management. Zajišťuje běžnou údržbu domů, tedy technickou péči o nemovitosti a udržování provozuschopnosti objektů. U společnosti R3 group je možné si zajistit v rámci správy nemovitostí také ostrahu objektů, jejich úklid, údržbu zeleně, zajištění domovníka a mnohé další záležitosti, které spadají pod facility management v oblasti správy bytových domů a nemovitostí. Jedná se o moderní facility management, který je dnes mnoha vlastníky bytových domů či jiných objektů velmi oceňován a vyžadován.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Facility management - komplexní správa budov

Facility management - komplexní správa budov

Komplexní správa nemovitostí, tedy facility management, může být zajištěna jedinou společností, není třeba sjednávat několik firem, z nichž každá bude spravovat jen určitý úsek.

Správa nemovitostí pro moderní domy

Správa nemovitostí pro moderní domy

Náš domov je oázou klidu, kde si můžeme užít pohodu. Bydlení si proto vybíráme tak, aby nám maximálně vyhovovalo. Každou nemovitost, kterou si koupíte je však nutné také řádně spravovat. Správa nemovitostí nebývá ničím koníčkem, ale nutnou aktivitou.


Moderní obytný dům potřebuje moderní bezpečnostní systémy

Moderní obytný dům potřebuje moderní bezpečnostní systémy

Na úvod jednoduchá otázka. Cítíte se v domě, ve kterém žijete, bezpečně, anebo se vám uleví, až když zavřete a zamknete dveře svého bytu?

Veřejné dražby nemovitostí a jejich výhody

Veřejné dražby nemovitostí a jejich výhody

Zakoupit novou nemovitost už není nutné jen přes realitní kanceláře. U nich jsou často nemovitosti cenově nadhodnocené, což v důsledku vede k tomu, že zájemce za dům, byt či jinou nemovitost zaplatí zbytečně vysokou sumu peněz. Existuje však i jiný způsob, který je pro zájemce o koupi nemovitosti mn…
Odkazy