verze pro tisk

Granule pro psy - hodnotná strava pro domácí mazlíčky

13. prosinec 2011

Každá druhá rodina dnes má doma nějakého zvířecího společníka. Nejčastěji se jedná o psy. Majitelé psů by měli vědět, jakou stravu svému pejskovi podávat, aby netrpěl nedostatkem potřebných živin, vitamínů a dalších látek a tím nebylo ohroženo jeho zdraví. Dříve většina lidí krmila psy jen domácí stravou, což byly často zbytky z jídla. Takováto strava však není z dlouhodobého hlediska příliš vhodná, psi mají přeci jen jiný metabolismus a potřebují jinou skladbu živin nežli člověk. Proto by měli majitelé psů dát přednost granulované stravě.

Granule pro psy - hodnotná strava pro domácí mazlíčkyGranule pro psy - hodnotná strava pro domácí mazlíčky

Granule jsou děleny dle různých kritérií

Granule pro psy jsou vyráběny tak, aby přesně zohledňovaly potřeby psů. Dnes existují i různé superprémiové granule pro psy, které perfektně dokáží dát pejskovi ve stravě přesně to, co potřebuje. U jednotlivých druhů granulí je také zohledněn věk psa, dále pak plemeno, velikost, váha či zdravotní požadavky. V obchodech se dají zakoupit třeba i speciální hypoalergenní granule pro psy ( například First Mate, Proplan či Acana), které je dobré podávat v případě, že náš pejsek trpí některou z alergií. Ano, i psy mají alergie podobně jako člověk.

Výhody granulí pro psy

Pakliže budeme krmit psa granulemi, pak bude jeho strava vyvážená a nebude tolik trpět na různá onemocnění a potíže s trávením. Granule pro psy mají krom jiného tu výhodu, že není třeba stravu dlouze připravovat, granule se také snadno skladují, jen minimálně zapáchají a jsou i hygieničtější. I z cenového hlediska se granule pro psy v konečném důsledku vyplatí.

Ze všech uvedených faktů vyplývá, že krmit psa granulemi je mnohem lepší, než pokud mu budeme podávat běžnou stravu, kterou vaříme doma. Pes bude zdravější a čilejší.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vybavujeme domácí kancelář

Vybavujeme domácí kancelář

Moderně zařízená kancelář se neobejde bez takových základních věcí, jako jsou například kancelářský nábytek, kancelářské židle či kancelářské křeslo. A protože někteří z nás pracují z domova, kde mají zařízenu jakousi domácí kancelář, hodí se tyto věci skvěle i pro domácí využití.

Ekologické bydlení: domácí čistírna odpadních vod

Ekologické bydlení: domácí čistírna odpadních vod

Spousta domácností není napojena na centrální odvod odpadních vod. Problém s tím, kam s odpadní vodou, však musí řešit, jinak by na zahradě a v blízkosti domu museli jejich majitelé začít velmi rychle používat gumáky, což by asi nebylo nejvhodnější. Kromě tradičních septiků a žump se dá využít moder…


Jaká zařízení by neměla chybět v domácí posilovně

Jaká zařízení by neměla chybět v domácí posilovně

Chození do fitness centra je z časového hlediska dosti náročné. Mnohem lepší je, pokud si doma zařídíme vlastní posilovnu. Nemusí se jednat o žádnou super vybavenou místnost, stačí několik základních posilovacích náčiní a zařízení.

TZ: Domácí kutilské práce dělají muži pouze v 65% domácností

Domácí kutilské práce, jako je například přivrtání poličky, pověšení obrazu či vyměnění žárovky, v českých domácnostech dělají většinou muži, tvrdí to 65 % dotazovaných v průzkumu společnosti Hornbach, který realizovala agentura Data Collect. Téměř pětina dotazovaných při tom přiznává, že muž tuto p…
Odkazy