verze pro tisk

Impregnace čalouněného materiálu pomocí nanotechnologie

13. červenec 2012

Impregnace čalounění je velmi důležitá. Textil, kůže i další materiály potřebují náležitou péči, jinak rychle stárnou a ztrácejí svůj původní vzhled. Pokud bychom vůbec nepoužívali impregnaci, čalouněný nábytek by rozhodně nevydržel tak dlouho, jak se od něj očekává.

Impregnace čalouněného materiálu pomocí nanotechnologieImpregnace čalouněného materiálu pomocí nanotechnologie

Princip nanotechnologie

Existuje celá řada impregnačních prostředků. Novinkou je takzvaná impregnace pomocí nanotechnologie. Oproti klasické impregnaci, kde přípravek ošetřuje materiál na molekulární úrovni, je impregnace nanotechnologií vyvinuta tak, že chrání textil, kůži či další materiály na atomární úrovni. Díky tomu je ochrana mnohem efektivnější. Dochází zde k daleko lepšímu odpuzování nečistot, přípravky tohoto typu také způsobí samočisticí efekt, hovoří se někdy také o takzvaném efektu lotosového květu, neboť se kolem ošetřovaného materiálu vytvoří jakási neviditelná ochranná vrstva, která nepropustí žádné nečistoty, avšak materiál je stále přirozeně prodyšný, díky čemuž nedochází k jeho stárnutí či například tvorbě plísní.

Impregnace nanotechnologií je revoluční novinkou

Impregnace pomocí nanotechnologie je poměrně horkou novinou, která si však velmi rychle získává popularitu. Kdo ji měl možnost vyzkoušet, ten zcela jistě potvrdí, že se skutečně jedná o daleko lepší ochranu materiálů nežli v případě klasické impregnace.

Kde zakoupíte impregnaci čalounění

Impregnaci čalounění, která využívá moderní nanotechnologii, lze zakoupit u společnosti Nano Concept, a to prostřednictvím jejích internetových stránek Nano-Concept.cz. Firmou vyvinutá impregnace čalounění dokonale zabrání proniknutí vlhkosti, pomůže ochránit také před vznikem skvrn ( například od polití kávou či čajem).

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Z jakých materiálů se vyrábějí zdravotní matrace

Z jakých materiálů se vyrábějí zdravotní matrace

Spánek je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Pokud se dobře nevyspíme, cítíme pak během dne únavu a ospalost. Člověk by měl spát alespoň pět hodin denně, záleží samozřejmě na individuálních potřebách. Pro dobrý spánek je však potřeba mít doma vhodnou postel a také matraci.

Přehled materiálů pro palubky a plovoucí podlahy

Při vstupu do místnosti si téměř vždy všimneme stěn a podlahy. Vymalovat pokoj můžeme téměř kdykoliv, ale výběr podlahy bude určující pro vzhled místnosti na dlouhá léta. Měli bychom si proto ujasnit co od podlahy očekáváme a jakou péči ji chceme věnovat.


Povrchová úprava kovů, kamene a dalších materiálů: Účinným řešením je pískování

Povrchová úprava kovů, kamene a dalších materiálů: Účinným řešením je pískování

Chystáte se na opravu kovového zábradlí, nebo potřebujete očistit fasádu před novým nátěrem? Pak využijte metodu tryskání povrchů, která zajistí jejich důkladné očištění.

Typy zahradních bazénů dle materiálů, z nichž je vytvořena jejich konstrukce

Typy zahradních bazénů dle materiálů, z nichž je vytvořena jejich konstrukce

Zahradní bazény mají v České republice mimořádnou popularitu. Uvádí se, že v průměru na počet obyvatel je v tuzemsku větší hustota venkovních bazénů nežli v západních zemích, kde mají tyto zahradní stavby mnohem větší tradici. Je to dáno zejména příznivými cenami, které nastavily zdejší prodejci. Ba…
Odkazy