verze pro tisk

Jak postupovat při změně dodavatele plynu

19. leden 2012

Zdražování se výrazným způsobem dotýká mnoha českých domácností. Platí to i v případě zdražování energií. Jen za poslední rok plyn zdražil v průměru o téměř dvacet procent, což je skutečně výrazný nárůst ceny. Jak si zajistit co nejlevnější plyn? To je teď otázka, kterou si klade prakticky každý majitel bytu či domu. Možnou volbou je poohlédnout se po nové společnosti, která nám plyn bude dodávat.

Jak postupovat při změně dodavatele plynuJak postupovat při změně dodavatele plynu

V každém regionu působí několik dodavatelů plynu

Dodavatelé plynu bojují s konkurencí tak, že se snaží nalákat nové klienty pomocí akčních cen. I díky tomu můžeme za plyn platit podstatně méně. Stačí si provést srovnání cen plynu ( třeba na webu levneplyn.cz) a zjistit, zda se v našem regionu nevyskytuje společnost, která by nám byla schopna plyn dodávat levně a přitom spolehlivě. V současnosti na českém trhu působí více než desítka společností, které se dodávkami plynu do domácností zabývají.

Na co si dát pozor při změně dodavatele plynu

Po srovnání ceny plynu, kdy zjistíme, že za plyn platíme příliš mnoho, je možné ihned přistoupit ke změně dodavatele. Jediné, na co musíme dát pozor, je dodržení smlouvy u stávajícího dodavatele. Může se totiž stát, že bychom v případě předčasného vypovězení smlouvy mohli platit smluvní pokutu. Jinak je změna dodavatele plynu otázkou několika málo minut, lze to provést i přes online přes internet.

Levný plyn ani v případě změny dodavatele nebude stát tolik co před pěti či deseti lety, s tím je třeba počítat. Razantní nárůst cen však právě noví a levnější dodavatelé plynu mohou zbrzdit. Změna dodavatele plynu není nijak složitým krokem, avšak může se jednat o velmi užitečnou záležitost, která nám sníží celkové výdaje na provoz domácnosti.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Luboš

úterý, 19. květen 2015
13:39

Musím, říct že mi pomohli na www.energie123.cz, kdy jsem chtěl změnit dodavatele plynu, který mi vyšel výhodněji v kalkulačce ceny energie a nemusel jsem se tak zaobírat velkým množstvím papírování a vyřizování.


posted by: Luboš [Odpovědět]

Luboš

úterý, 19. květen 2015
13:39

Musím, říct že mi pomohli na www.energie123.cz , kdy jsem chtěl změnit dodavatele plynu, který mi vyšel výhodněji v kalkulačce ceny energie a nemusel jsem se tak zaobírat velkým množstvím papírování a vyřizování.


posted by: Luboš [Odpovědět]

Čtěte také...

Možná je na čase změnit dodavatele plynu

Možná je na čase změnit dodavatele plynu

Vytápění domu plynem nepatří zrovna k těm nejlevnějším způsobům. Pokud nehodláme v nejbližší době pořizovat nové vytápění, kdy bychom plyn vyměnili za jiný způsob či jinou energii, pak musíme počítat s vyššími náklady.

Srovnáním cen plynu zjistíte, zda není lepší změnit dodavatele

Srovnáním cen plynu zjistíte, zda není lepší změnit dodavatele

Platby za plyn v rodinném domě je možné snížit, a to i několik tisíc korun. Porovnání cen plynu, které si uděláte například na internetovém portálu usetreno.cz, Vám totiž napoví, že existují i mnozí jiní dodavatelé plynu, než jen ten, který Vám plyn dodává v tento okamžik. A dost možná, že zjistíte,…


Změna dodavatele plynu: Jednoduchý proces, díky kterému ušetříte

Změna dodavatele plynu: Jednoduchý proces, díky kterému ušetříte

Určitě jste si již všimli, že už několik let můžete volně přejít k jinému dodavateli plynu. Změna dodavatele plynu je velmi jednoduchým procesem, který zabere minimum času.

Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Od ledna příštího roku budou ceny elektrické energie a plynu zase o pár procent dražší. Avizovala to již většina společností, které se distribucí energií do domácností zabývá. To znamená další nemalé výdaje pro rodiny. Možná je tak na čase si zjistit, zda nebude lepší přejít k jinému dodavateli.
Odkazy