verze pro tisk

Jak si poradit s graffiti na fasádě?

30. duben 2018

Snem každého majitele domů je, aby byl jeho majetek v perfektním stavu. Na vzhledu fasády se však podílí množství faktorů, mezi které patří také ten lidský. Ze statistického hlediska není vůbec nereálné, aby se právě na vašem domku vyřádil sprejer a zanechal na fasádě své veledílo. Co si však s graffiti počít? Existuje vůbec způsob, jak vše vrátit do původního stavu?

Jak si poradit s graffiti na fasádě?Jak si poradit s graffiti na fasádě?

Odpověď vás jistě potěší. Odstranit graffiti tak, aby po něm nezbyla ani stopa, je samozřejmě reálné. Počítejte však s tím, že vás to bude stát spoustu úsilí, peněz i času. Bez předchozích zkušeností znalostí technologií a patřičné techniky není příliš pravděpodobné, že se vám stopy po barvě podaří odstranit vlastními silami. V čem může být problém?

Základem úspěchu je vhodně zvolený odstraňovač graffiti. Tyto čisticí prostředky jsou sice běžně dostupné u specializovaných prodejců, ale pro laika náročné určit, jaký druh čistidla je zapotřebí s ohledem na typ barvy. V lepším případě tak pouze utratíte nemalou částku bez hmatatelného výsledku. V horším případě graffiti jen rozmažete.

Nic vám však nebrání v tom, abyste se obrátili na někoho, kdo se na odstranění graffiti specializuje.  Na trhu působí několik profesionálních firem, které mají spoustu zkušeností s čištěním všech druhů povrchů.

Výhodou profesionálního čištění fasády od graffiti je rychlost, s jakou technici povrch uvedou do původního stavu. Prvním krokem je analýza přímo u vás doma. Technik stanoví rozsah znečištění a určí vhodný způsob čištění. Zároveň vám demonstruje efektivitu čištění na menší ploše. Budete tak mít jasnou představu o tom, do jaké míry může být fasáda vyčištěna.

Specializovaná firma vám nabídne také preventivní ochranu zdiva formou antigraffiti nátěru. Jedná se o hydrofobní nátěr, který na fasádě vytvoří neprostupnou bariéru. Případné budoucí čištění pak proběhne mnohem rychleji.

Chcete se na téma čištění povrchu a prevence dozvědět více? Pokračujte na www.ars.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Bojíte se graffiti na své nové fasádě?

Bojíte se graffiti na své nové fasádě?

Nechali jste na svém rodinném domě udělat novou fasádu a chcete si pohled na její krásu užívat ještě dlouhá léta? Bojíte se ale jejího znehodnocení a dokonce poškození? Jedním z nejčastějších druhů poškození fasád je graffiti – posprejování fasády. Graffiti rozhodně není problém jen ve městech, ale …

Křišťálový lustr nádherně vyšperkuje váš interiér

Křišťálový lustr nádherně vyšperkuje váš interiér

Můžeme se vzhlídnout v moderních minimalistických lampách, ale křišťálový lustr má své nenapodobitelné kouzlo, o tom nelze vůbec diskutovat. Velký křišťálový lustr v moderním designu nábytku může působit mnohem krásněji, než když se necháme zlákat trendy svítidly, které mají naši známí, či sousedé.


Ztratila fasáda vašeho domu svou původní krásu? Co dělat?

Ztratila fasáda vašeho domu svou původní krásu? Co dělat?

Vzpomínáte si ještě kolik času a úsilí vám dalo vybrat správnou fasádu na váš rodinný dům? Přijde vám, že fasáda příliš rychle chátrá a ztrácí svůj původní jas a eleganci, kterou mívala, když byla nová? Bez potřebné péče nevydrží žádný materiál navěky elegantní. Natož pak fasády, které jsou neustále…

Tryskání pískem: Moderní metoda nachází uplatnění nejen při čištění fasády

Tryskání pískem: Moderní metoda nachází uplatnění nejen při čištění fasády

Pravidelné čištění fasády byste neměli brát na lehkou váhu. Nečistoty neovlivňují pouze estetické, ale také funkční vlastnosti materiálu, o životnosti nemluvě. Ale jak se zbavit nečistot, které se dostaly hlouběji do podkladu? Nemusíte zoufat, i na to existuje řešení. Počítejte však s tím, že se neo…
Odkazy