verze pro tisk

Jak si zajistit levný plyn a elektřinu

3. červen 2012

Změna dodavatele elektřiny nebo plynu nebo je jedním ze způsobů, jak docílit toho, abychom za energie platili co nejméně peněz. U stávajícího dodavatele můžeme mít nevýhodnou smlouvu, která nám dodávky plynu či elektřiny do domácnosti značně prodražuje. Již několik let přitom právní úprava umožňuje volně přecházet od jednoho dodavatele k druhému, aniž bychom museli platit nějaké sankce. V současnosti existuje již poměrně velký počet společností, které se dodávkami energií přímo do domácností zabývají.

Jak si zajistit levný plyn a elektřinuJak si zajistit levný plyn a elektřinu

Regulovaná a neregulovaná složka energií

Cena elektřiny a plynu je složena ze dvou složek. První složkou je regulovaná a stanovuje ji Energetický regulační úřad. Tato složka je pevná a my ji nemáme možnost jako koncoví spotřebitelé ovlivnit. Výše neregulované složky, která je tvoří druhou část ceny elektřiny, však závisí čistě na dodavateli. Tato část přitom může tvořit i více než polovinu celkové ceny za plyn či elektřinu. A právě díky této složce jsou ceny energií u jednotlivých dodavatelů různé a my tak máme možnost si zvolit společnost, která nám plyn či elektřinu bude dodávat za nejvýhodnějších podmínek.

Přesun od jednoho dodavatele ke druhému

Dodavatelé plynu a elektřiny se stále více předhánějí v akčních nabídkách a lákají tak na svoje produkty stále více klientů. Díky zvýšené konkurenci tak lidé v domácnostech mohou ročně ušetřit až několik tisíc korun oproti předchozímu období, kdy ještě byli pod smlouvou u jiného dodavatele. Při změně dodavatele plynu je však potřeba si ohlídat to, aby nedošlo k výpadku dodávek. Nejlepší je dát novému dodavateli plnou moc, na základě níž ukončí smlouvu se stávající společností a přechod tak bude plynulý.

Online srovnání dodavatelů plynu

Pokud hodláte přejít k jinému dodavateli a nevíte, jak na to, pak navštivte internetový portál Ušetřeno.cz. Zde si můžete mimo jiného provést kalkulaci cen, na základě níž si jednoduše a rychle zjistíte, jaký dodavatel plynu či elektřiny je ve vašem regionu nejvýhodnější. Poté již stačí pomocí formuláře kontaktovat přímo vybraného dodavatele.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak na levnější plyn a elektřinu

Jak na levnější plyn a elektřinu

Energie se stále zdražují, chcete se tomu vyhnout a udržet si alespoň stejnou cenu, jakou máte nyní? Využijte srovnání cen plynu a elektřiny. Velmi pohodlně se dozvíte, jak na tom jste a kolik byste mohli změnou dodavatele ušetřit. Částka se může vyšplhat až do řádů tisíců.

Levný plyn a elektřina: Pomůže změna dodavatele energií?

Levný plyn a elektřina: Pomůže změna dodavatele energií?

Určitě jste zaregistrovali, že již nějakou dobu máte možnost zvolit si svého dodavatele plynu či elektřiny. U všech nabídek přitom obvykle stojí, že nejlevnější elektřina a plyn jsou právě u nich. Jak tedy postupovat a pomůže vůbec změna dodavatele energií?


Mladé společnosti, které dodávají plyn a elektřinu českým domácnostem

Mladé společnosti, které dodávají plyn a elektřinu českým domácnostem

Výčet společností, které se zabývají dodávkami elektrické energie nebo zemního plynu do domácností, by byl velmi dlouhý. V tomto článku se zaměřím především na tři dodavatele - X Energie s.r.o. , Bohemia Energy a Bicorn.

Jak opravdu ušetřit za elektřinu změnou dodavatele

Jak opravdu ušetřit za elektřinu změnou dodavatele

Nejeden z nás se již mnohokrát setkal ve svém životě s momentem, kdy se mu jeho účet za elektřinu zdál nepřiměřený. Děje se tak čím dál častěji, a hodně lidí přemýšlí nad jediným – nebylo by lepší poohlédnout se po alternativním dodavateli? Takovéto úvahy mají samozřejmě svá pro a proti, zkusíme si …
Odkazy