verze pro tisk

Jak vybrat dodavatele elektřiny?

4. prosinec 2013

Konec letošního roku se blíží a spolu s ním přichází i období, kdy se mnozí z vás rozhodují, zda si pro příští rok nezvolí nového dodavatele. V současné době jich na tuzemském trhu existuje celá řada, takže je z čeho vybírat.

Jak vybrat dodavatele elektřiny?Jak vybrat dodavatele elektřiny?

V minulých dnech oznámila většina velkých dodavatelů, že budou pro příští rok snižovat cenu elektřiny, řádově o několik procent. I tímto způsobem se snaží nalákat nové zákazníky a zároveň si udržet ty stávající, aby nepřešli ke konkurenci. Jak tedy vybrat dodavatele elektřiny, abyste na tom skutečně vydělali?

Mějte po ruce vyúčtování za poslední období

V první řadě je dobré mít po ruce vyúčtování od současného dodavatele elektřiny. Poté využijte některý z online kalkulátorů, kterých je dnes na internetu celá řada. Do něj zadejte potřebné údaje o vaší roční spotřebě, ceně, kterou jste doposud platili a další nezbytné informace, na základě nichž kalkulačka vypočte, zda u vás je možné přejít k cenově výhodnějšímu dodavateli.

Přistoupení ke změně dodavatele po výběru

Pokud si na základě porovnání cen elektřiny skutečně zjistíte, že je na trhu dodavatel s lepšími cenami, případně různými bonusy, které dodávky do vaší domácnosti zvýhodní, můžete prakticky ihned přistoupit ke změně dodavatele.

Jak dlouhou změna potrvá?

Změnu je obvykle možné provést přímo na portále, který vám provedl srovnání cen. Je potřeba počítat s tím, že změna potrvá nějakou dobu, záleží také na výpovědní lhůtě.

Výhodou je, že pokud dáte plnou moc novému dodavateli, vyřídí veškeré náležitosti, které jsou s tímto spojeny, za vás. Vy se tak nemusíte starat prakticky o nic, zároveň se ani nemusíte bát toho, že byste po nějakou dobu zůstali bez elektřiny. Přechod k jinému dodavateli je v tomto případě plynulý.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Od ledna příštího roku budou ceny elektrické energie a plynu zase o pár procent dražší. Avizovala to již většina společností, které se distribucí energií do domácností zabývá. To znamená další nemalé výdaje pro rodiny. Možná je tak na čase si zjistit, zda nebude lepší přejít k jinému dodavateli.

Cena elektřiny pro rok 2013 a srovnání nabídek jednotlivých distributorů

Cena elektřiny pro rok 2013 a srovnání nabídek jednotlivých distributorů

Většina dodavatelů elektřiny v minulých dnech a týdnech avizovala zdražení ceny elektřiny 2013. Pro majitele rodinných domů to znamená, že pakliže zůstanou u stávajícího dodavatele, zaplatí za rok až o několik tisíc korun navíc oproti letošnímu roku. Vyhnout se tomu mohou v případě, že si na základě…


Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny 2011: Připlatíme si stovky korun

Cena elektřiny v roce 2011 opět naroste. Ačkoli zdražení proudu není tak výrazné, jak se očekávalo, domácnosti si v závislosti na spotřebě připlatí několik stokorun ročně. Zdražení elektřiny ale nemusíte akceptovat. Řešením je změna dodavatele elektřiny!

Levný plyn a elektřina: Pomůže změna dodavatele energií?

Levný plyn a elektřina: Pomůže změna dodavatele energií?

Určitě jste zaregistrovali, že již nějakou dobu máte možnost zvolit si svého dodavatele plynu či elektřiny. U všech nabídek přitom obvykle stojí, že nejlevnější elektřina a plyn jsou právě u nich. Jak tedy postupovat a pomůže vůbec změna dodavatele energií?
Odkazy