verze pro tisk

Knauf Insulation přivezl na festival TICHO

6. srpen 2012

Návštěvníci festivalu Velká výzva měli možnost na vlastní uši vyzkoušet akustické řešení pro budovy

Knauf Insulation přivezl na festival TICHOKnauf Insulation přivezl na festival TICHO

Společnost Knauf Insulation pro návštěvníky festivalů vyrobila místo odkud si mohou zatelefonovat, nebo v něm strávit chvilku v tichosti. Poprvé ho vyzkoušela na festivalu Velká výzva.

Praha, 3. srpna 2012 - Mobilní TICHO mělo za cíl jednoduchou a zážitkovou formou lidem přiblížit důležitost správné akustiky budov, ve kterých trávíme až 90 % našeho času. Konstrukce TICHA k utlumení hluku využívá ekologickou minerální izolaci Knauf Insulation.

“Nadměrný hluk, zejména ve městech, je dnes závažnější problém než například znečištění ovzduší a přitom zůstává na okraji veřejného zájmu. Konstrukcí TICHA jsme chtěli na problematiku nadměrného hluku upozornit pomocí reálného zážitku. Současně nám TICHO umožnilo představit naše řešení v oblasti akustiky budov a návštěvníkům festivalu zase například možnost v klidu telefonovat nebo si jen popovídat uprostřed hlučného místa,“ říká o TICHU Romana Janošová, marketingová manažerka Knauf Insulation.

TICHO na festivalu Velká výzva

Společnost Knauf Insulation patří mezi dlouholeté podporovatele ekologické iniciativy Velká výzva. Proto první místo kde Knauf Insulation TICHO prezentoval byl festival v Praze na Letné, který v rámci iniciativy pořádá Hnutí Duha.

„Zájem ze strany návštěvníků festivalu nás překvapil. Ukázalo se, že „ostrov ticha“ na tento typ hlučných akcí patří,a proto ho v budoucnu mohou využít i návštěvníci dalších festivalů,“ dodává Romana Janošová.

TICHO je konstrukcí podobné dnešním dřevostavbám

Jako hlavní tlumič hluku v něm funguje minerální skelná vlna Knauf Insulation, kterou si mohou návštěvníci prohlédnou skrze průhledy do konstrukce na vnější straně TICHA. Po obvodu TICHA jsou zdůrazněny základní informace o problematice hluku. Uvnitř TICHA, do kterého lze vstoupit prosklenými dveřmi, je graficky znázorněno, co všechno ticho pro lidi může znamenat. Doplňující informace mohou zájemci načerpat z letáků, které jsou umístěny v držácích na stěnách.

Tisková zpráva, více na www.knaufinsulation.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Navštivte Festival interiérového designu 2014 v Praze

Navštivte Festival interiérového designu 2014 v Praze

Zajímáte se o nejnovější trendy v oblasti bytového nábytku a vybavení interiérů? Pak navštivte Festival interiérového designu, který nyní probíhá v Praze. Akce potrvá až do 19.10.

TZ: Růžová budoucnost zelených střech díky novému materiálu

TZ: Růžová budoucnost zelených střech díky novému materiálu

Nesporné výhody zelených střech dokládá jejich původ sahající tisíce let do historie. Jak města rostou, zažívá tento koncept svoji renesanci. K postupnému využití potenciálu zelených střech přispívají především nové materiály. Příkladem je zapojení minerální vlny Knauf Insulation.


TZ: Z výzkumu vyplynulo, že stavbou rodinného domu lze upevnit partnerské vztahy

TZ: Z výzkumu vyplynulo, že stavbou rodinného domu lze upevnit partnerské vztahy

Netradiční výzkum provedený ve spolupráci s blogem Ženanastavbě.cz ukazuje, že při stavbě domu jde o víc než o termíny, materiál a náklady. Do hry vstupují emoce a tedy i mezilidské vztahy, zejména pokud svoji představu o bydlení realizují společně životní partneři.

Vyberte si pohodlně stavební materiál

Vyberte si pohodlně stavební materiál

Jakákoli stavba anebo konstrukce si vyžaduje kvalitní stavební materiál. Jestliže jste se rozhodli zahájit stavební činnost, pak byste měli zvolit opravdu kvalitní levné stavebniny s pestrou nabídkou produktů. Prodej stavebních materiálů dnes řeší velké množství různých společností, nicméně ne všech…
Odkazy