verze pro tisk

Kompenzační pomůcky pro invalidy

26. prosinec 2012

V České republice žijí desetitisíce občanů, kteří mají zhoršenou pohyblivost. Mnozí z nich jsou přitom odkázáni na používání kompenzačních pomůcek. Právě kompenzační pomůcky jim pomáhají v pohybu, výrazně jim tak usnadňují život a pomáhají jim zapojit se do běžné společnosti.

Kompenzační pomůcky pro invalidyKompenzační pomůcky pro invalidy

Kompenzační pomůcky pro invalidy a imobilní osoby jsou obvykle poměrně drahé. Je štěstím, že většina z nich je plně či alespoň částečně hrazena pojišťovnami. V opačném případě by invalidní lidé často na tyto pomůcky nemohli dosáhnout.

Pomoc při překonávání schodů

Ani kvalitní kompenzační pomůcky však neznamenají jistotu, že člověk bude schopen překonávat různé překážky, které se mu postaví do cesty. Typicky má invalidní člověk problém s tím, jak vyjít schody v různých budovách. Někdy dokonce takovýto člověk musí spoléhat na cizí pomoc i tehdy, jde-li domů, neboť v jeho domě chybí výtah, kterým by se pohodlně dostal do bytu ve svém patře. Z tohoto důvodu je vhodné si pořídit exteriérový výtah na schodiště. Ten se instaluje vně domu a výrazně usnadňuje pohyb osobám, které jsou upoutány na invalidní vozík, případně mají problémy s chůzí. Typicky se jedná o starší spoluobčany, kteří již nejsou tak vitální a nelze u nich počítat s tím, že by bez problémů několikrát denně překonaly X pater ve svém domě či někde na úřadech apod. Exteriérový výtah na schodiště lze do jisté míry zařadit mezi kompenzační pomůcky, neboť díky němu se i imobilní člověk může dostat prakticky kamkoliv.

Vybrané kompenzační pomůcky hradí pojišťovny

O tom, jaké pomůcky pro invalidy, neboli jinak řečeno takzvané kompenzační pomůcky, existují a zda se na ně dá uplatnit platba pojišťovnou, se dozvíte více zde. Je dobré vědět, že mnohé za určité kompenzační pomůcky nemusíte platit ani korunu, případně jen minimum peněz.

Zdroj: http://www.imobilita.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Schodišťová sedačka umožní lidem se zdravotními problémy lepší pohyb po domě

Schodišťová sedačka umožní  lidem se zdravotními problémy lepší pohyb po domě

Bydlení ve vyšších patrech domu může mnoha lidem působit značné problémy, zvláště tehdy, chybí-li v domě výtah a je zde pouze schodiště. To totiž představuje potíž u lidí, kteří mají problém s chůzí. V těchto případech může pomoci exteriérový výtah na schodiště.

Jaké pracovní prostředky musíte mít při stavbě či rekonstrukci domu?

Jaké pracovní prostředky musíte mít při stavbě či rekonstrukci domu?

Před tím, než se pustíte do stavebních prací na domě, je třeba si uvědomit, že musíte mít k dispozici kvalitní pracovní prostředky. Ty vás ochrání před případným zraněním, ale i před ušpiněním. Jaké věci byste si měli připravit, než se pustíte do práce?


TZ: Roundup Gel: Unikátní novinka v boji proti plevelům

Rafinovanost plevele dokáže mnohdy překvapit každého zahrádkáře. Umění objevit se na těch nejméně očekávaných místech či mezi pracně pěstovanými květinovými záhony prověří trpělivost i záda nejednoho stoika. Ani ruční vytrhávání či vykopávání plevele nemusí problém vyřešit. Často se nepodaří dostat …

Stavební materiály a potřeby pro kutily pod jednou střechou najdete v Baumaxu

Stavební materiály a potřeby pro kutily pod jednou střechou najdete v Baumaxu

Moderní bydlení si každý z nás představuje jinak. Někdo si pod tímto pojmem představí luxusní sídlo za miliony korun, jiný má zase na mysli spíše útulné bydlení, které nemusí stát miliony, ale je v něm vidět kus poctivé práce a hlavně poskytuje skvělé podmínky pro rodinný život. Mnoho z nás si své b…
Odkazy