verze pro tisk

KOTI Hostivař - dokončena hrubá stavba

21. červenec 2011

Pilotní bytový projekt developerské společnosti YIT Stavo na českém trhu, KOTI Hostivař, úspěšně spěje ke kolaudaci. V těchto dnech byla dokončena hrubá stavba. Projekt pokračuje přesně podle stanoveného harmonogramu a jeho úspěšnost již nyní dokazují vysoká procenta prodejů. Ještě před dokončením stavby je prodáno více než 70 % bytových jednotek.

KOTI Hostivař - dokončena hrubá stavbaKOTI Hostivař - dokončena hrubá stavba

Projekt KOTI Hostivař vyrůstá ve stejnojmenné lokalitě městské části Prahy 15 v Pražské ulici. Nabízí celkem 28 bytů v dispozicích 1+kk až 4+kk.

V souladu s proveniencí mateřské skupiny YIT vychází ze zásad kvalitního finského bydlení. Samozřejmostí je šetrnost k životnímu prostředí a převaha přírodních materiálů. Charakteristické jsou  prvky skandinávské architektury a designu a široké možnosti individuálního řešení jednotlivých bytů. Pod architektonickým návrhem KOTI Hostivař je podepsán ateliér Hlaváček & Partner.

„Na tuzemský trh přinášíme našim pilotním projektem KOTI Hostivař finskou kvalitu v lokalitě s velmi dobrou dostupností, jejíž výhodou je vedle komplexní občanské vybavenosti v okolí také blízkost přírodního parku Hostivař a Hostivařské přehrady. Vzhledem k dosavadnímu hladkému průběhu výstavby plánujeme kolaudaci již v prosinci tohoto roku,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

V projektu převažují byty menších a středních dispozic (nejčastěji 2+kk), čímž nabídka koresponduje s aktuální poptávkou. Nechybějí však ani větší byty o velikosti 3+kk a 4+kk a ploše až 110 m2. Důraz je kladen na kvalitní standardy a provedení i na promyšlené dispoziční řešení. Celý projekt je koncipován jako nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy B. Celkem 28 bytových jednotek je rozmístěno ve čtyřech nadzemních patrech bytového domu, parkovací stání jsou situována do podzemí. Vybraných 7 bytů je podle tradic finského bydlení vybaveno infrasaunou. U dalších nechybějí předzahrádky, terasy či balkony. K dispozici jsou rovněž sklepní kóje. Všechny byty v dispozicích 1+kk a 2+kk mají navíc kuchyň Koryna se spotřebiči Zanussi zahrnutou již ve standardu bytu.

Prodej bytů zajišťuje společnost YIT Stavo prostřednictvím vlastního oddělení YIT Point. V rámci programu „YIT 4U“  („YIT pro Vás“) mohou klienti získat mnoho výhod včetně služeb bytového architekta, zajištění hypotéky a komplexního pojištění, pomoci s prodejem stávající nemovitosti nebo stěhování zdarma. Takový klientský servis, poskytovaný navíc na dlouhodobém základě, je na tuzemském trhu stále ojedinělý.

Městská část Praha Hostivař je charakteristická množstvím zeleně, dobrou dostupností centra Prahy a kompletní občanskou vybaveností. Nechybí základní ani mateřská škola. Jen pár minut pěší chůze se nachází obchodní a zábavní centrum Park Hostivař s obchody, kinem, fitness i ordinacemi lékařů.

O společnosti YIT Stavo:

Společnost YIT (správná výslovnost: vajajtý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou společnost Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let – původní Euro STAVOKONSULT je na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří nejen příprava a realizace developerských projektů, ale i projektování, inženýrská činnost a projektový management.

YIT pod značkou YIT Domov aktuálně v České republice realizuje tři projekty: KOTI Hostivař, KOTI Hájek a KOTI Trója (KOTI znamená v překladu domov). V jejich rámci uvede na tuzemský trh 240 nových bytů. V roce 2012 má přibýt dalších zhruba 240 bytů v pěti pražských lokalitách. Společnost plánuje také expanzi do oblasti dalších segmentů developmentu v České republice, jakými jsou např. kanceláře či průmyslové nemovitosti. YIT Stavo se chce postupně zařadit mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby.

Mezinárodní skupina YIT podniká v oblasti pozemního a průmyslového stavitelství, technického zabezpečení budov a jejich správy. YIT úspěšně působí ve Finsku a dalších zemích Skandinávie, v pobaltských státech, Rusku a ve střední Evropě. V loňském roce dosáhl obrat YIT 3,5 miliardy eur. Firma, která v příštím roce oslaví 100 let od svého založení, je kotovaná na burze v Helsinkách. Jako jeden z mála developerů financuje výstavbu výhradně z vlastních zdrojů.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Hrubá stavba první budovy KOTI hyacint je dokončena

TZ: Hrubá stavba první budovy KOTI hyacint je dokončena

Stavba projektu KOTI Hyacint developerské společnosti YIT Stavo se opět posunula o krok dále. Budova D, jejíž výstavba byla zahájena jako první na podzim roku 2012, má hotovou hrubou stavbu. Developer na konci března pro zájemce uspořádá Den otevřených dveří při příležitosti otevření nového vzorovéh…

YIT Stavo začíná stavět KOTI Troja

YIT Stavo začíná stavět KOTI Troja

Nová developerská společnost na českém trhu YIT Stavo dokazuje, že své plány dostat se mezi pětici nejsilnějších tuzemských developerů rezidenčních projektů myslí vážně. Zahajuje již třetí projekt během posledního roku – bytový dům KOTI Troja. Ten vyroste ve stejnojmenné městské části a nabídne celk…


TZ: První certifikovaný pasivní dům od KOTI Hyacint

TZ: První certifikovaný pasivní dům od KOTI Hyacint

Pasivní budova F projektu KOTI Hyacint, který staví v Praze - Modřanech developerská společnost YIT Stavo, získala od Centra pasivního domu osvědčení „Certifikovaný projekt pasivního domu“.

TZ: První etapa projektu Ecocity Malešice je dokončena

TZ: První etapa projektu Ecocity Malešice je dokončena

Společnost JRD, česká jednička na trhu s nízkoenergetickým a pasivním bydlením, dokončila hrubou stavbu 1. etapy bytového areálu Ecocity Malešice. Dva bytové domy s energetickým štítkem skupiny A nabídnou celkem 44 bytů, z nichž je nyní prodáno již přes 60 %. Dokončení této etapy je plánováno na pol…
Odkazy