verze pro tisk

Levný plyn a elektřina: Pomůže změna dodavatele energií?

17. září 2013

Určitě jste zaregistrovali, že již nějakou dobu máte možnost zvolit si svého dodavatele plynu či elektřiny. U všech nabídek přitom obvykle stojí, že nejlevnější elektřina a plyn jsou právě u nich. Jak tedy postupovat a pomůže vůbec změna dodavatele energií?

Levný plyn a elektřina: Pomůže změna dodavatele energií?Levný plyn a elektřina: Pomůže změna dodavatele energií?

Nejprve je nutné si zkontrolovat, jakou roční spotřebu plynu či elektřiny máte. Na základě toho teprve můžete začít hledat vhodnějšího dodavatele. Nikdy není radno dělat unáhlené kroky, ty by se nemusely vyplatit.

Mnoho rodin přestoupilo k novému dodavateli a teprve při prvních platbách zjistily, že se jim změna vůbec nevyplatila. Mohlo to být dáno tím, že si zvolily špatný tarif, neboť nesprávně odhadly svoji roční spotřebu energií.

Nezapomeňte na srovnání cen plynu a elektřiny

Před tím, než se pustíte do změny dodavatele, je dobré si provést srovnání cen plynu a elektřiny. Na jednoduchém online kalkulátoru si zadáte vaší aktuální roční spotřebu energií, na základě níž vám kalkulačka zjistí, jaká nabídka by pro vás byla nejvýhodnější.

Jaký je postup po zjištění, že existuje dodavatel, který nabízí lepší podmínky?

Pokud na základě online srovnání cen plynu a elektřiny zjistíte, že se najde skutečně výhodnější dodavatele, teprve pak můžete přistoupit k samotné změně. Tu lze přitom provést přímo přes internet.

Po vyplnění nezbytných údajů vám bude na mail zaslána nová smlouva, kterou obratem pošlete zpět. Od té chvíle nový dodavatel zajistí ukončení vaší stávající smlouvy a bezproblémový přechod k němu. Není třeba se přitom obávat, že byste na nějaký čas přišli o dodávky, přechod musí být vždy plynulý.

Pomůže tedy změna dodavatele energií? Pokud si nejprve provedete důkladné srovnání a vyberete si toho pravého, pak bude změna zcela jistě prospěšná a skutečně se vám sníží náklady, a to klidně o několik tisíc korun ročně.

Komerční sdělení

-kre-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak si zajistit levný plyn a elektřinu

Jak si zajistit levný plyn a elektřinu

Změna dodavatele plynu nebo elektřiny je jedním ze způsobů, jak docílit toho, abychom za energie platili co nejméně peněz.

Změna dodavatele plynu: Jednoduchý proces, díky kterému ušetříte

Změna dodavatele plynu: Jednoduchý proces, díky kterému ušetříte

Určitě jste si již všimli, že už několik let můžete volně přejít k jinému dodavateli plynu. Změna dodavatele plynu je velmi jednoduchým procesem, který zabere minimum času.


Chcete mít levnější plyn? Změňte dodavatele!

Chcete mít levnější plyn? Změňte dodavatele!

Ceny energií stabilně rostou. Ovšem i přesto lze najít způsob, jak se výraznému zdražování vyhnout. Využijte liberalizaci trhu s plynem a změňte dodavatele. Je to jednoduché a ušetří to nemalé částky.

Jak na levnější plyn a elektřinu

Jak na levnější plyn a elektřinu

Energie se stále zdražují, chcete se tomu vyhnout a udržet si alespoň stejnou cenu, jakou máte nyní? Využijte srovnání cen plynu a elektřiny. Velmi pohodlně se dozvíte, jak na tom jste a kolik byste mohli změnou dodavatele ušetřit. Částka se může vyšplhat až do řádů tisíců.
Odkazy