verze pro tisk

Mezi dodavateli plynu dnes panuje velká konkurence

16. září 2012

Dodávkami plynu se dnes v České republice zabývá již několik desítek společností. Většina z nich vznikla v relativně nedávné době. Má to jednoznačně souvislost s tím, že došlo k uvolnění situace na trhu s energiemi. Tradiční dodavatelé plynu do domácností a firem, jakými jsou kupříkladu Eon plyn či RWE plyn, tak mají mnohem větší konkurenci, což se však v důsledku velmi pozitivně odráží v konečných cenách pro spotřebitele.

Mezi dodavateli plynu dnes panuje velká konkurenceMezi dodavateli plynu dnes panuje velká konkurence

Počet dodavatelů plynu roste

Spotřebitelé dnes mají možnost zvolit si některého z mnoha dodavatelů plynu. Cenové nabídky jednotlivých společností lze sledovat snadno pomocí internetových srovnávačů, které monitorují ceny a nabídky každého dodavatele plynu. Pakliže například máte jako dodavatele společnost 3E Easy Energy a máte pocit, že její aktuální nabídka není moc dobrá, můžete si snadno zjistit, zda se ve vašem regionu nenachází jiný dodavatel plynu, který by vám umožnil získat plyn do domácnosti levněji a za výhodnějších podmínek.

I zaběhlé společnosti mění svoji strategii

Tradiční dodavatelé plynu, jakými jsou třeba již zmínění RWE plyn či Eon plyn, dnes reagují na zvýšenou konkurenci tím, že pro své klienty vytvářejí nové, akční ceny, které jsou lákavé. Díky tomu majitelé domácností nemusejí tak často přemýšlet o změně dodavatel. Pakliže se však přeci jen rozhodnou pro nového dodavatele, neboť mají pocit, že jim nabídne lepší ceny, je možné celou akci provést právě přes internet, aniž by museli chodit po pobočkách jednotlivých společností. Nový dodavatel zajistí plynulý přechod, aniž by byla dočasně ohrožena dodávky energií k cílovému zákazníkovi. Změnou dodavatele se navíc do značné části může utlumit obecně rostoucí cena plynu.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Plynové láhve jsou bezpečné, záleží na kvalitě plynu a dodavateli

TZ: Plynové láhve jsou bezpečné, záleží na kvalitě plynu a dodavateli

LPG (propan, butan a jejich směsi) patří mezi ekologicky šetrné energie a využívá se v mnoha aplikacích v domácnostech, v průmyslu, ale i v dopravě a zemědělství. Spotřebitelé s ním nejčastěji přijdou do styku jako s užitečným pomocníkem doma nebo při volnočasových aktivitách. Každý asi zná propan-b…

Půjčku na nečekané výdaje dnes vyřídíte velice rychle

Půjčku na nečekané výdaje dnes vyřídíte velice rychle

Do konce měsíce už zbývá jen pár dní a vy víte, že se vám tentokrát nepodaří včas zaplatit za nájem bytu a energie. Měli jste totiž větší vydání peněz, protože se vám pokazila lednička. A bez ní samozřejmě dlouho nevydržíte. Jak situaci zvládnout? Poradíme vám.


Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Jak si zjistit nejlevnějšího dodavatele plynu či elektřiny pro rok 2012

Od ledna příštího roku budou ceny elektrické energie a plynu zase o pár procent dražší. Avizovala to již většina společností, které se distribucí energií do domácností zabývá. To znamená další nemalé výdaje pro rodiny. Možná je tak na čase si zjistit, zda nebude lepší přejít k jinému dodavateli.

Koupě bytu patří mezi nejlepší investice

Koupě bytu patří mezi nejlepší investice

Každý, kdo je schopen vydělat více peněz, než utratí, by měl přemýšlet o tom, jak svoje finance zhodnotit tak, aby pouze neležely ladem na bankovním účtu a neztrácely tak postupně svoji hodnotu. V současné době existuje mnoho možností, kam investovat finance. Za velmi výhodnou je považována investic…
Odkazy