verze pro tisk

Mladé společnosti, které dodávají plyn a elektřinu českým domácnostem

19. září 2012

Výčet společností, které se zabývají dodávkami elektrické energie nebo zemního plynu do domácností, by byl velmi dlouhý. V tomto článku se zaměřím především na tři dodavatele - X Energie s.r.o., Bohemia Energy a Bicorn.

Mladé společnosti, které dodávají plyn a elektřinu českým domácnostemMladé společnosti, které dodávají plyn a elektřinu českým domácnostem

X Energie s.r.o.

Prvně jmenovaná společnost, Xenergie, nepatří mezi firmy, které by zemní plyn a elektřinu dodávaly dlouhou dobu. Na tuzemském trhu s energiemi působí teprve několik let. Svoje služby nabízí malým odběratelům ( domácnostem) a také podnikatelům a firmám. Poměrně rychle si získala solidní základnu. Při změně dodavatele a přechodu ke společnosti Xenergie není potřeba navštěvovat kamennou pobočku firmy, vše probíhá elektronicky přes internet. To je jednou z hlavních výhod, které tato společnost nabízí. Elektronicky jsou pak následně posílány i veškeré faktury a potřebná dokumentace. Se společností Xenergie jsou dodávky plynu a elektrické energie pohodlné a snadno kontrolovatelné.

Bohemia Energy

Další společností, která dodává českým domácnostem zemní plyn a elektřinu, je Bohemia Energy. Ta vznikla v době, kdy došlo k liberalizaci na trhu s energiemi, která umožnila vstup nových společností. Zemní plyn domácnostem tato firma nabízí od roku 2008, velmi rychle si získala značnou oblibu díky příznivým cenám a přesně nastaveným tarifům. Mnoho odběratelů tuto společnost volí právě z toho důvodu, že při porovnání cen plynu a elektřiny zjistí, že Bohemia Energy jim dokáže nabídnout nejlepší podmínky.

Bicorn

Ve stejné době jako Bohemia Energy se na trhu s energiemi objevila také společnost Bicorn s.r.o. Ta v současné době dodává elektrickou energii několika desítkám tisíc domácností a malých firem. Již dva roky dodává také zemní plyn. Působí v rámci celé České republiky.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak na levnější plyn a elektřinu

Jak na levnější plyn a elektřinu

Energie se stále zdražují, chcete se tomu vyhnout a udržet si alespoň stejnou cenu, jakou máte nyní? Využijte srovnání cen plynu a elektřiny. Velmi pohodlně se dozvíte, jak na tom jste a kolik byste mohli změnou dodavatele ušetřit. Částka se může vyšplhat až do řádů tisíců.

Jak si zajistit levný plyn a elektřinu

Jak si zajistit levný plyn a elektřinu

Změna dodavatele plynu nebo elektřiny je jedním ze způsobů, jak docílit toho, abychom za energie platili co nejméně peněz.


Jak opravdu ušetřit za elektřinu změnou dodavatele

Jak opravdu ušetřit za elektřinu změnou dodavatele

Nejeden z nás se již mnohokrát setkal ve svém životě s momentem, kdy se mu jeho účet za elektřinu zdál nepřiměřený. Děje se tak čím dál častěji, a hodně lidí přemýšlí nad jediným – nebylo by lepší poohlédnout se po alternativním dodavateli? Takovéto úvahy mají samozřejmě svá pro a proti, zkusíme si …

Dodavatel zemního plynu a elektřiny Energie2: Do konce roku plyn nezdraží

Dodavatel zemního plynu a elektřiny - společnost Energie2, a. s., Praha, do konce letošního roku dodávky zemního plynu pro žádnou skupinu odběratelů nezdraží. Nebude tak následovat energetickou společnost E.ON, která oznámila, že zvýší do listopadu ceny plynu pro domácnosti v průměru o dvě procenta.…
Odkazy