verze pro tisk

Nejlepší mladí řemeslníci usedli ve finálovém klání soutěže SUSO na „trůn vítězů“

25. září 2012

Ve dnech 18. až 20. září 2012 se na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech při veletrhu FOR ARCH konalo mezinárodní finále 16. ročníku Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. V závěrečném klání se utkali ti nejlepší studenti truhlářského a zednického řemesla ze všech postupových kol. Možnost zasoutěžit si měli i učni kamenictví a kamenosochařství. Celkem zde bylo 43 řemeslníků z 22 škol a poprvé v historii si vítězové oboru truhlář a zedník kromě výhry v samotné soutěži odvezli také zařazení do programu Excelence, který realizuje MŠMT. Školy, z nichž vzešli výherci, si tak budou moci nárokovat finanční ohodnocení své práce.

Nejlepší mladí řemeslníci usedli ve finálovém klání soutěže SUSO na „trůn vítězů“Nejlepší mladí řemeslníci usedli ve finálovém klání soutěže SUSO na „trůn vítězů“

„Všichni studenti, kteří ve finále obsadili první místa, měli možnost cítit se jako opravdoví vítězové. Firma Mahagonový stylový nábytek do soutěže zapůjčila dva „trůny“, na něž se výherci po vyhlášení výsledků posadili. Určitě to bylo důstojné a originální vyvrcholení soutěže, která studenty stála nemalé množství energie,“ uvádí David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže. Za doprovodu znělky SUSO, kterou pro tento projekt složil skladatel Petr Wajsar, si soutěžící vychutnali svůj úspěch.

Výsledky třídenního klání

Závěrečná třídenní soutěž vynesla na stupně vítězů za truhlářský obor Marka Hullu a Zbyňka Peška ze SOŠ Litvínov-Hamr. Na druhé příčce se umístili Jan Srovnal a Jan Vašík ze SŠ nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem a na třetím stupni Ondřej Hušek a Pavel Linek ze SOŠ stavební a zahradnické v Praze 9. Z deseti zednických týmů obsadili první pozici Dominik Hrubík a Lukáš Fiurášek ze SPŠ stavební Valašské Meziříčí. Druhé místo patřilo družstvu z Polska ze ZSB i RR w Raciborzu, který tvořil Gaida Marcin a Skowronek Artur. Ze SPŠ strojní a stavební v Táboře dosáhli na bronz Martin Dušánek a Radek Rafaj. Studentům oboru kameník a kamenosochař se podařilo získat takovéto výsledky: Matěj Bílek ze SPŠ kamenické a sochařské Hořice na první příčce, o druhý stupeň se podělili Milan Miksa z Akademie-VOŠ, Gymn. a SOŠUO Světlá nad Sázavou a Josef Knap ze stejné školy jako vítěz.

Nové heslo pro příští ročník jako by vypadlo z westernu

Ocenění „HVĚZDA 16. ROČNÍKU“ si odvezly školy SOŠ Litvínov-Hamr a SPŠ stavební Valašské Meziříčí, jež do soutěže přivezly ta nejlepší družstva. A protože se za pár týdnů rozběhne již 17. ročník tohoto populárního klání, představili organizátoři nové heslo pro příští rok. Je jím motto s nádechem westernu – „Wanted“. Už nyní se tak můžeme těšit na to, co další ročník přinese.

Zahradní stoly putovaly do dětského domova

Deset truhlářských týmů vytvořilo krásné zahradní stolky, které získal darem Dětský domov a Školní jídelna v Praze 9 v Dolních Počernicích.

Možnost zasoutěžit si o vrtačku DC756F2 od společnosti DeWalt měli tentokrát učitelé. Domů si ji odnesl pedagog Josef Kazík ze Střední odborné školy Otrokovice.

Výsledky:

Obor zedník:

  1. Dominik Hrubík, Lukáš Fiurášek SPŠ stavební Valašské Meziříčí
  2. Gaida Marcin, Skowronek Artur ZSB i RR w Raciborzu

3 . Martin Dušánek, Radek Rafaj SPŠ strojní a stavební, Tábor

Obor truhlář:

  1. Marek Hulla, Zbyněk Pešek SOŠ Litvínov-Hamr

2 . Jan Srovnal, Jan Vašík SŠ nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem

3 . Ondřej Hušek, Pavel Linek SOŠ stavební a zahradnická, Praha 9

Obor kameník a kamenosochař:

Matěj Bílek SPŠ kamenická a sochařská Hořice

Milan Miksa Akademie-VOŠ, Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou

Josef Knap SPŠ kamenická a sochařská Hořice

Více informací naleznete na suso.cz.

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO

SUSO je projekt, který umožňuje žákům stavebních oborů porovnat svoje schopnosti a zkušenosti. Spolu s tím dává prostor i ostatním zájemcům prohlédnout si řemeslo „naživo“. Organizátorem akce, která již 16 let probíhá v rámci doprovodných programů stavebních výstav a veletrhů, je společnost ABF, a.s. Finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO se koná vždy v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH.

Tisková zpráva suso.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Češi: národ kutilů? Přihlaště se do soutěže Mistr kutil

Možnost přihlášení se do soutěže Mistr Kutil končí 3. února a již nyní je jasné, že počet přihlášených ve srovnání s minulým rokem vzroste o více než 50 % kandidátů. V současné chvíli je přihlášených 3 920 kutilů a kutilek oproti loňským 2 500 uchazečům. Poměrně vysoký zájem o kutilství mají i ženy,…

Nejlepší malíři v Plzni? AC Malířství

Nejlepší malíři v Plzni? AC Malířství

Potřebujete vymalovat interiéry bytu a sháníte kvalitní a levné řemeslníky, na které je spolehnutí? V Západních Čechách vám nabízí své služby firma AC Malířství – Malířské práce Plzeň.


Dřevěná postel z masivu nabízí nejlepší podmínky pro spánek

Dřevěná postel z masivu nabízí nejlepší podmínky pro spánek

V současné době se dají v tuzemských obchodech pořídit postele s konstrukcemi z nejrůznějších materiálů. Obecně se dá říci, že nejlepší volbou k tomu, abyste každou noc mohli pohodlně spát, jsou dřevěné postele. Ovšem nutno dodat, že jen takové, které jsou vyrobeny z masivního dřeva.

Koupě bytu patří mezi nejlepší investice

Koupě bytu patří mezi nejlepší investice

Každý, kdo je schopen vydělat více peněz, než utratí, by měl přemýšlet o tom, jak svoje finance zhodnotit tak, aby pouze neležely ladem na bankovním účtu a neztrácely tak postupně svoji hodnotu. V současné době existuje mnoho možností, kam investovat finance. Za velmi výhodnou je považována investic…
Odkazy