verze pro tisk

Proč se vyplatí investovat do matrace na míru

13. duben 2012

Přemýšlíte o tom, proč vás neustále bolí záda, krk nebo hlava? Odpověď může být zcela prostá - používáte špatnou postel, respektive nevhodnou matraci. Právě nekvalitní matrace, která nedokáže tělu být při spánku dobrou oporou, je příčinou mnoha zdravotních komplikací. Lidé, kteří si naopak pořídí kvalitní matrace na míru, mívají zdravotní problémy s páteří, zády, krkem či hlavou mnohem méně.

Foto: dormeo.czFoto: dormeo.cz

Pár důvodů, proč si pořídit matrace na míru

Proč se tedy vyplatí investovat do matrace na míru, která bude vyrobena z kvalitních materiálů? Inu, pakliže vám nestačí zmíněné zdravotní hledisko, pak vězte, že s pořádnou matrací se dokonale vyspíte. Tělo si na ní během spánku dokonale odpočine a zregeneruje, totéž platí i o mysli. Kdo rád spí, ten jistě potvrdí, že se zkrátka na posteli s nevhodnou matrací dost dobře nevyspíte. Ráno vás bolí hlava, jste celí rozlámaní a také ospalí, což se negativně projevuje později přes den, kdy se cítíte unavení a vás pracovní výkon je o poznání slabší, než kdyby jste prožili příjemný spánek v posteli, v níž by nechyběla kvalitní matrace na míru.

Jeden příklad za všechny

I průzkumy prokazují, že si lidé stále více uvědomují, že nezdravý spánek na posteli se špatně zvolenou matrací může být příčinou jejich zdravotních potíží. Uvědomuje si to například paní Jana K. z Chomutova, která na dotaz, zda používají doma matrace na míru, celkem pohotově odpověděla ANO a ihned dodala, že jí byla matrace na míru přímo doporučena jejím lékařem v momentě, kdy již začínala trpět akutními bolestmi zad. Takovýchto lidí, kteří chodí s podobnými obtížemi po doktorech, by se jistě našlo mnoho, naštěstí se trend začíná pomalu obracet a lidé si skutečně kupují dobrou postel a hlavně pořádnou matraci, na které se vyspí do růžova.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Marisa

pátek, 14. leden 2022
20:48

Amazing! Its truly remarkable article, I have got much clear idea on the topic
of from this post.


posted by: Marisa [Odpovědět]

Čtěte také...

Montované dřevostavby na klíč: 5 hlavních důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

Montované dřevostavby na klíč: 5 hlavních důvodů, proč se do nich vyplatí investovat

V posledních letech se v tuzemském stavebnictví objevil nový trend. Stále více lidí má zájem o koupi takzvaných dřevostaveb. Dá se přitom předpokládat, že nejde jen o „módní“ záležitost. Jde totiž o nízkoenergetické domy, které splňují veškeré současné standardy. Jako budoucí majitelé však na nich o…

Proč investovat do tepelného čerpadla

Proč investovat do tepelného čerpadla

Pro vytápění rodinných domů, chat a chalup či komerčních objektů se stále více využívají tepelná čerpadla. Jejich princip je sice znám už velmi dlouho, nicméně jejich boom v oblasti vytápění se u nás projevuje až v posledních letech, kdy se hojně přistupuje na alternativní způsoby vytápění. Tepelná …


Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Pět důvodů, proč se vyplatí topit palivovým dřevem

Během topné sezony se v poslední době nejvíce vyplatí používat palivové dřevo. V tomto článku se dozvíte několik důvodů, proč je vhodné pro domácí použití.

Z jakých materiálů se vyrábějí zdravotní matrace

Z jakých materiálů se vyrábějí zdravotní matrace

Spánek je pro lidský organismus nesmírně důležitý. Pokud se dobře nevyspíme, cítíme pak během dne únavu a ospalost. Člověk by měl spát alespoň pět hodin denně, záleží samozřejmě na individuálních potřebách. Pro dobrý spánek je však potřeba mít doma vhodnou postel a také matraci.
Odkazy