verze pro tisk

Program POROTHERM Dům se rychle blíží k tisícovce rodinných domů

26. srpen 2011

Program, který začínal v roce 2002 s nabídkou 7 vlastních typových domů, jich dnes nabízí jedenáct. Díky spolupráci s partnery programu by se přitom měl v  blízké budoucnosti podstatně rozrůst počet projektů typových domů, které si stavebníci budou moci pořídit za velmi zajímavých podmínek.

POROTHERM dům TitanPOROTHERM dům Titan

Typové i individuální projekty

Ze současných vlastních typových projektů programu na sebe poutají pozornost například bezbariérový Apollon nebo zajímavě řešený Titan, který díky svému architektonickému pojetí umožňuje výstavbu i v pasivním energetickém standardu.

Stavět je pochopitelně možné i podle jakéhokoli jiného projektu. Velmi oblíbené přitom jsou domy podle typových projektů společnosti G Servis, která je také jedním z partnerů programu. Z celkového počtu 978 domů si je vybralo hned 34 % stavebníků. Dvanáct procent staveb vyrostlo podle typových projektů programu POROTHERM Dům a zbývajících 54 % bylo postaveno podle individuálního či jiného typového projektu.

Hrubá stavba nebo „na klíč“

Stavebníci si mohou vybrat, zda si nechají postavit jen hrubou stavbu, nebo „dům na klíč.“ „Zpočátku programu stavby na klíč jednoznačně převažovaly. V současné době je poměr domů na klíč vzhledem k domům, které vznikají za pomoci stavební firmy s tím, že majitel následně kombinuje a organizuje činnost dalších subdodavatelů přibližně 60:40,“ uvádí Roman Šulista, vedoucí programu POROTHERM Dům.

Bydlení do 3 milionů korun

Stavebníci pořizující si svoje bydlení v rámci programu přitom měli nejvíce zájem o rodinné domy do 3 milionů korun. „Pochopitelně se jedná o cenu bez pozemku a nákladů na úpravu okolí, případně pořízení plotu,“ doplňuje Šulista. Podle údajů programu mají stavebníci zájem především o typové projekty. Více než 80 % staveb je přitom řešeno pomocí hypotéky nebo překlenovacího úvěru ze stavebního spoření.

Staví lidé ve věku 26 – 38 let a 45 – 55 let

Z hlediska typů realizovaných domů je velký zájem o bungalovy. „Mnozí stavebníci ale poté, co zváží ekonomičnost výstavby a provozu domu, se rozhodnou pro změnu projektu a pořídí si raději bydlení s obytným podkrovím,“ vysvětluje Šulista. Z pohledu věkového rozložení dominují v programu dvě významné věkové skupiny: lidé ve věku 26-38, kteří s ohledem na ekonomičnost nákladů na obestavěný prostor preferují dvoupodlažní domy a potom lidé ve věku 45-55 let. Ti již obvykle upřednostňují jednopodlažní dům. Obě skupiny jsou přibližně stejně početné a tvoří dohromady 72 % stavebníků.

Kvalitní a rychlá výstavba

Přestože již od počátku byla krédem programu kvalitní a rychlá výstavba, moderní technologie vše posunuly ještě o příčku výše. V současnosti se staví především z broušených cihel, ať již na tenkovrstvou maltu nebo na pěnu. „Rychlost zdění je markantní zejména při použití zdicí pěny DRYFIX,“ popisuje Šulista, „na dokončené základové desce lze touto technologií zvládnout hrubou stavbu běžného rodinného domku do týdne.“ Stavebníci se přitom nemusí obávat, že by rychlost stavby byla na úkor kvality. Všechny partnerské stavební firmy jsou pravidelně proškolovány a každá dokončená stavba vždy projde kontrolou kvality nezávislým kontrolním orgánem.

Viz také:

Tisková zpráva POROTHERM Dům Wienerberger - www.porothermdum.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Krbová kamna - efektivní a úsporné vytápění rodinných domů

Mnoho moderních domů dnes využívá krbová kamna. Jedná se o velmi dobrý způsob vytápění, který má několik zásadních předností. Krby a krbová kamna, která mají kvalitní krbové vložky, jsou pro rodinné domy, chaty a chalupy přímo ideálním produktem.

Z cihel POROTHERM T Profi představených v dubnu už stojí první rodinné domy

Z cihel POROTHERM T Profi představených v dubnu už stojí první rodinné domy

České Budějovice, 25. 7. 2011 – Z cihel plněných minerální vatou POROTHERM T Profi, které společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., uvedla na trh v dubnu letošního roku, již stojí první domy. Dokladem toho je glajcha, která ozdobila hrubou stavbu nízkoenergetického rodinného domu ve Velkém M…


Stavební spoření – nejbezpečnější forma zhodnocování rodinných financí

Stavební spoření – nejbezpečnější forma zhodnocování rodinných financí

Finanční krize posledních let, která zasáhla vyspělé státy a přinesla pád mnohých bank, prověřila také bezpečnost ukládání volných finančních prostředků a výhodnost různých spořicích produktů. Zatímco v nedávné době zkrachovaly po celém světě stovky bank, stavební spořitelna ani jedna. Současný vývo…

Blíží se příprava vánoční atmosféry

Blíží se příprava vánoční atmosféry

Jen něco málo přes měsíc zbývá do Vánoc. Již v tuto chvíli jistě začínáte přemýšlet o tom, jaké dárky letos svým blízkým nadělíte pod vánoční stromeček. Na nákup vánočních dárků je ještě relativně dost času. Na co bychom ale v tomto období také měli myslet, je to, jak si letos vyzdobíme naši domácno…
Odkazy