verze pro tisk

Rady pro výběr kuchyňských nožů

15. únor 2012

Žádná kuchyně v domácnosti se neobjede bez určitých spotřebičů, nástrojů a pomůcek, jinak by nemohla plnit svoji funkci a byla by v domě spíše jen na okrasu. Každá hospodyňka či každý muž, který má rád vaření, se například neobejde bez kvalitní sady kuchyňských nožů. Nestačí mít po ruce jen jeden univerzální nůž. Jiné kuchyňské nože se hodí na krájení zeleniny a ovoce, jiné pak zase třeba na krájení masa a dalších potravin. Běžně obsahují sady hned několik typů nožů, které se liší svými vlastnostmi a parametry.

Rady pro výběr kuchyňských nožůRady pro výběr kuchyňských nožů

Nože jsou vyráběny z různých materiálů

Pokud si do domácnosti pořizujeme zcela nové kuchyňské nože, pak se rozhodně zamysleme kromě ceny také nad tím, z jakého materiálu by nože měly být. Na trhu se dnes objevují například keramické nože či nože z různých speciálních slitin. Zakoupit můžeme i klasické ocelové nože, které jsou nerezové. Moderní kuchyňské nože se poznají mimo jiné díky tomu, že vydrží dlouho ostré, některé druhy se dokonce ani při každodenním používání nemusejí brousit třeba i půl roku.

Před použitím si přečtěme, nač se konkrétní nůž používá

V každém případě bychom před použitím měli také zkontrolovat, na které potraviny je výrobce či prodejce doporučuje. Zapomenout nesmíme ani prověřit to, zda jsou nože již po zakoupení dostatečně ostré, nebo je bude potřeba nabrousit.

Nákupy nožů na internetu se mohou vyplatit

Nebojte se kupovat kuchyňské nože v internetových obchodech. V nich se totiž často dají pořídit nože, které jsou špičkové kvality a přitom stojí i o několik desítek procent levněji nežli nože, které zakoupíte kdesi v obchodě ve městě.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Rady pro výběr klimatizace do domu či kanceláře

Během letních veder bývá mnohdy doma nebo i v kanceláře prakticky nedýchatelné prostředí, tedy pokud nemáme nainstalovánu kvalitní klimatizaci. Bez klimatizace se dnes během třicetistupňových teplot prakticky nedá žít. A přitom výběr, nákup a montហklimatizace je otázkou několika hodin, takže probl…

Jídelní stoly: 3 rady pro správný výběr

Jídelní stoly: 3 rady pro správný výběr

Jídelní stůl je důležitou součástí každé pořádné domácnosti. Jeho absence znamená, že se musíte neustále stravovat na méně vhodných místech, jídlo zbytečně přenášíte a máte menší pohodlí. Jedním z důsledků je pak větší nepořádek. Jak ale vybrat kvalitní jídelní stůl tak, aby vám maximálně vyhovoval?…


Tlakový hrnec: Rady pro správné používání

Tlakový hrnec: Rady pro správné používání

Zkušené hospodyňky využívají při přípravě pokrmů v kuchyni tlakový hrnec, který známe také pod názvem Papinův hrnec neboli papiňák. Vaření v tlakovém hrnci je vhodné ve chvíli, kdy chceme docílit, aby například maso bylo rychleji měkké a podušené. Jde o zařízení, které využívá vyššího tlaku.

Nové patrové domy a bungalovy řady HARMONY

Nové patrové domy a bungalovy řady HARMONY

Budete stavět rodinný dům a poohlížíte se po některém z typových domů? Podívejte na limitovanou edici patrových domů i bungalovů řady HARMONY, které splňují veškeré nároky na moderní a úsporné bydlení!
Odkazy