verze pro tisk

Společnost Codeco má v plánu nový bytový projekt- Zelené Letňany

14. září 2012

Developerská společnost CODECO plánuje v horizontu nejbližších let postavit nový rezidenční projekt nazvaný Zelené Letňany. Jedná se o dva identické reality, každý se 39 bytovými jednotkami, mezi stávající zástavbou Nových Letňan ohraničenou ulicemi Vítkovická a Šumperská. Společnost CODECO nechala zpracovat architektonickou studii podle regulativů územního plánu a v srpnu ji zaslala spolu s žádostí o územně plánovací informaci na Městskou část Praha 18. CODECO následně podnikne další kroky pro získání příslušných povolení pro výstavbu.

Společnost Codeco má v plánu nový bytový projekt- Zelené LetňanySpolečnost Codeco má v plánu nový bytový projekt- Zelené Letňany

78 nových bytů

Pozemky s navrhovanými novostavbami bytových domů Zelené Letňany s celkem 78 byty o velikosti 1+kk až 3+kk se nacházejí na území se stávající obytnou zástavbou. Oba plánované domy budou plně respektovat své okolí. Každý dům tvoří tři sekce s jedním spojeným podzemním podlažím a čtyřmi podlažími nadzemními, přičemž nejvyšší podlaží je ustoupené. K bytům budou patřit velkorysé lodžie, předzahrádky či střešní terasy. V podzemním podlaží bude umístěno technické zázemí a společné garáže se 64 parkovacími místy. Součástí stavby bude také provedení nové parkové úpravy parteru mezi domy i s komunikacemi pro pěší. Výsadba stromů, keřů a popínavé zeleně na stěny částečně zapuštěného podzemního podlaží nahradí stávající zatravněné plochy.

„Aktuálně jsme nechali zpracovat architektonickou studii podle regulativů územního plánu, který v lokalitě umožňuje čistě obytnou zástavbu. Na úřad příslušné městské části v Praze Letňanech byla podána žádost o územně plánovací informaci,“ potvrzuje Ing. Petr Fanta, generální ředitel společnosti CODECO. „Jsme si vědomi, že již v minulosti plánovaná výstavba v dané lokalitě vzbudila nevoli místních obyvatel. Proto jsme před několika lety ochotně vstoupili do jednání se zástupci radnice a jednali o výměně pozemku za jiný vhodný pro bytovou výstavbu. Předběžný souhlas Městské části Praha 18 se bohužel od posledních jednání z roku 2010 neposunul nikterak dále. Proto jsme jako developer, tedy komerční subjekt, nuceni pokračovat v přípravě projektu Zelené Letňany na vlastním pozemku v této lokalitě,“ vysvětluje Petr Fanta.

Lokalita Nové Letňany

Lokalita Nové Letňany, kam budou dva bytové domy situovány, nabízí kompletní občanskou vybavenost. V sousedství je několik základních i mateřských škol, úřad městské části, knihovna, lékárny, množství restaurací a specializovaných obchodů. Bohaté nákupní možnosti skýtá zejména Obchodní centrum Letňany, které se nachází v pěší vzdálenosti. Kromě více než stovky obchodů je v jeho areálu k dispozici sportcentrum s tenisovými i badmintonovými kurty, kino a zimní stadion s celoročním provozem. Nechybí ani populární aquacentrum s bazény, tobogánem a relaxační zónou. Součástí areálu je rovněž prodejna nábytkového řetězce a hobbymarket. Kromě množství příležitostí k nakupování a sportování nabízí lokalita také dostatek zeleně. V pěší vzdálenosti je rozsáhlý letňanský lesopark i čakovický zámecký park s rybníky.

Rovněž dopravní dostupnost je bezproblémová. Z blízkých autobusových zastávek se obyvatelé projektu rychle dostanou na stanici metra trasy C Letňany, odkud trvá cesta do samého centra Prahy zhruba čtvrthodinu. Velmi snadné je také napojení na Pražský okruh a silnice vedoucí z metropole.

Společnost CODECO vznikla v roce 2004 s cílem realizovat developerské projekty nejprve v Praze a později na území celé České republiky. Rozvíjí i projekty v Kazachstánu. Své aktivity směřuje převážně do developmentu kancelářských a rezidenčních projektů, do svého portfolia řadí také pronájmy průmyslových prostor a filmových ateliérů. Mezi úspěšně realizované bytové projekty společnosti CODECO se řadí: NA ZELENÉ HARFĚ – Praha 9, NAD BOTIČEM – Praha 4, POD HANSPAULKOU – Praha 6 a KOLOVRÁTEK - Praha 10. Na konci letošního roku bude dokončena výstavba nového rezidenčního projektu MATĚJKOVA v Praze 9. Nejvýznamnějším počinem společnosti CODECO je plánovaná a již zahájená postupná revitalizace 14hektarového území s původními průmyslovými objekty v Praze 9 – Vysočanech. Projektem KOLBENOVA CITY DEVELOPMENT se zrodí nová městská čtvr Nové Vysočany s veškerou infrastrukturou.

Tisková zpráva codeco.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

JRD má další prestižní cenu pro ekologický bytový projekt vila Augustus

JRD má další prestižní cenu pro ekologický bytový projekt vila Augustus

Developerská společnost JRD získala nejvyšší umístění za svůj projekt vily Augustus v Praze 10 v soutěži Realitní projekt roku 2011 na základě hlasování odborné poroty vybrané z řad realitních odborníků. Porota architektů ocenila projekt také Cenou architektů.

2Barevné Letňany- ekologické bydlení v nízkoenergetických novostavbách

2Barevné Letňany- ekologické bydlení v nízkoenergetických novostavbách

Stavební a developerské firmy, které se specializují na novostavby pro soukromé využití, se dnes snaží reagovat na moderní trend, kterým je snaha o co nejvíce ekologické bydlení. Vzhledem k tomu, že budoucí majitelé nových bytů chtějí žít v pohodlí a zároveň očekávají, že je provoz domácnosti nebude…


Bydlení v Praze v prostředí plném zeleně

Bydlení v Praze v prostředí plném zeleně

Při hledání nového bytu hodně lidí uvažuje o přestěhování do Prahy. Praha totiž nabízí kvalitnější podmínky pro život, daleko více pracovních příležitostí a v neposlední řadě také více zábavy a kulturních akcí. Problémem však mnohdy bývá to, že nové byty Praha jsou postaveny v nepříliš atraktivních …

Realizace zahrad a údržba zeleně

Realizace zahrad a údržba zeleně

Péče o zahradu, ač se tak na první pohled nezdá, je vcelku těžká. To vám určitě potvrdí každý zahrádkář. Jestliže se staráte pouze o zatravněnou plochu bez jakýchkoli okrasných rostlin, tak musíte přinejmenším pravidelně sekat trávu.
Odkazy