verze pro tisk

Stavební spoření – nejbezpečnější forma zhodnocování rodinných financí

25. únor 2014

Finanční krize posledních let, která zasáhla vyspělé státy a přinesla pád mnohých bank, prověřila také bezpečnost ukládání volných finančních prostředků a výhodnost různých spořicích produktů. Zatímco v nedávné době zkrachovaly po celém světě stovky bank, stavební spořitelna ani jedna.

Stavební spoření – nejbezpečnější forma zhodnocování rodinných financíStavební spoření – nejbezpečnější forma zhodnocování rodinných financí

Současný vývoj směřuje k neustálému snižování úroků na spořicích účtech tak, že se vlastně spoření tímto způsobem nevyplatí. Stavební spoření se státní podporou se tak stává pro drobné střadatele opět atraktivní formou zhodnocování rodinných financí.

Proč je stavební spoření výhodné a bezpečné?

Systém stavebního spoření je založen na úplně jiných principech než bankovní model. Stavební spořitelna pracuje s početnou klientelou a jejími pravidelnými a stabilními vklady. Státní příspěvek je významnou motivací k uzavření smlouvy o stavebním spoření.

Bezpečnost a účelovost systému je zaručena výraznými omezeními obchodních činností a možností nakládání s vklady. Tím se snižuje rizikovost a zároveň je zaručeno, že peníze klientů jsou využívány zejména k financování úvěrů na bydlení.

Další výhody stavebního spoření

Při uzavírání nové smlouvy mohou klienti vybírat ze dvou tarifů, Variant nebo Garant s pevným úročením vkladů, úvěru. Klienti mají zároveň možnost získání bonusů, které úroky dále navýší, v programech Pravidelné spoření a Flexibilní vklady. Za vysoké vklady je možné získat prémie.

„Úvěr ze stavebního spoření zatím zůstává jedinou alternativou, jak rekonstruovat své bydlení bez spotřebitelského úvěru za nízký úrok, ať už pro mladé rodiny či pro starší generaci, která přizpůsobuje své bydlení po odchodu svých dětí z domova či připravuje své bydlení na stáří,“ domnívá se Rostislav Trávníček z Českomoravské stavební spořitelny.

Komerční sdělení

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Pakliže se dostanete do situace, kdy nemáte dostatek volných finančních prostředků na financování bydlení a zároveň nesplňujete podmínky pro čerpání úvěru ze stavebního spoření a hledáte možnost, jak potřebné peníze získat, nabízí se možnost zvolit Překlenovací úvěr ze stavebního spoření.

Úvěr ze stavebního spoření: způsob, jak si snadno a rychle pořídit vlastní bydlení

Úvěr ze stavebního spoření: způsob, jak si snadno a rychle pořídit vlastní bydlení

Mladí lidé by měli přemýšlet o své budoucnosti. Je jasné, že ve věku mezi dvaceti a třiceti lety mají jiný názor na život nežli v pozdějším věku a chtějí si především užívat, nicméně neměli by zapomínat na to, že je zapotřebí se zajistit na pozdější dobu. Velmi důležitá je zejména otázka bydlení. Pa…


Tepelná čerpadla: Výrazná úspora financí při vytápění domu

Tepelná čerpadla: Výrazná úspora financí při vytápění domu

Úspor při vytápění domu lze dosáhnout několika způsoby a jejich kombinací. V první řadě je potřeba dům, pokud je starší, řádně zrekonstruovat, což znamená mimo jiné vylepšit jeho tepelnou izolaci, vyměnit stará okna za nová a provést i další nezbytné práce. poté může přijít na řadu i změna způsobu v…

Program POROTHERM Dům se rychle blíží k tisícovce rodinných domů

Program POROTHERM Dům se rychle blíží k tisícovce rodinných domů

České Budějovice, 26. 8. 2011 – Program výstavby rodinných domů s garancí kvality POROTHERM Dům Wienerberger si připsal na svoje konto k polovině letošního srpna již 978 rodinných domů. V programu je přitom zcela na stavebnících, zda se rozhodnou pro individuální nebo typový projekt. Jedinými podmín…
Odkazy