verze pro tisk

TZ: Češi stále patří mezi aktivní kutily

22. únor 2014

Drobné zvelebování domu či bytu nebo péče o květiny a zahradu. Tím vším si čeští muži i ženy rádi zpříjemňují volné chvíle. Podle průzkumu, který realizovala společnost Hornbach, Češi nehledí na roční období a kutilským činnostem se oddávají celoročně, a to jak jak vyučení řemeslníci, tak i vysokolškolsky vzdělaní.

TZ: Češi stále patří mezi aktivní kutilyTZ: Češi stále patří mezi aktivní kutily

Kutilové napříč republikou

Na složitější stavební úpravy si Češi obvykle netroufají sami, drobnější úpravy různého druhu však hravě zvládají. Nejvíce kutilů se podle průzkumu nachází v Karlovarském kraji, v těsném sledu je však i Praha. Kutění zdaleka již není pouze doménou mužů, téměř padesát procent českého kutilstva totiž tvoří ženy.

Pravidlo, že vysokoškoláci mají „levé ruce“ také není zcela pravdivé. I oni dokážou vzít za práci a zdatně tak sekundují kupříkladu vyučeným řemeslníkům. Češi relaxují formou kutění po celý rok, a to jednou týdně až jednou měsíčně.

Montérky už se nenosí

Odzvonilo dobám, kdy se kutilové na práci převlékali do speciálních montérek. Průzkum prokázal, že téměř 55 % z nich sází na pohodlný domácí oděv, což může být zapříčiněno i tím, že dnešní kutilové tvoří spíše pro radost a namáhavou a „špinavou“ práci nechávají na profesionálních řemeslnících.

„Vylepšováky“ – hudba minulého režimu

Doménou českého národa v dobách minulých byly kutilské „vylepšováky“ na tisíc způsobů. Co na trhu nebylo k dostání, to se pokoušeli vyrobit, a proto vznikaly různí po domácku vyrobení pomocníci či spotřebiče.

„Vylepšováky čeští kutilové již sestrojovat nemusí. Dnešní trh nabízí vše, co kutilové potřebují a z nutnosti něco si vyrobit se stává spíše koníček. Hobbymarket Hornbach je vždy připraven nabídnout kutilům to, co ke své zálibě potřebují,“ říká Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Internet – nevyčerpatelná studnice nápadů

V dnešní době ví téměř každý, že na internetu lze najít mnoho užitečných informací. Na to se spoléhají i čeští kutilové. Bezmála 45 % z nich hledá inspiraci na různých webových stránkách, zkouší ale například i metodu pokusu a omylu. Je mnoho variant, kde nálezat nápady nebo kde  si nechat poradit. Ve hobbymarketech Hornbach si každý kutil přijde na své a dostane se mu jak kvalitní a potřebný materiál, tak i cené rady od proškolených odborníků. Pro kutily navíc probíhá i soutěž Mistr Kutil, kterou společnost Hornbach pořádá.

Tisková zpráva Native PR, s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Koupě bytu patří mezi nejlepší investice

Koupě bytu patří mezi nejlepší investice

Každý, kdo je schopen vydělat více peněz, než utratí, by měl přemýšlet o tom, jak svoje finance zhodnotit tak, aby pouze neležely ladem na bankovním účtu a neztrácely tak postupně svoji hodnotu. V současné době existuje mnoho možností, kam investovat finance. Za velmi výhodnou je považována investic…

Češi: národ kutilů? Přihlaště se do soutěže Mistr kutil

Možnost přihlášení se do soutěže Mistr Kutil končí 3. února a již nyní je jasné, že počet přihlášených ve srovnání s minulým rokem vzroste o více než 50 % kandidátů. V současné chvíli je přihlášených 3 920 kutilů a kutilek oproti loňským 2 500 uchazečům. Poměrně vysoký zájem o kutilství mají i ženy,…


Pásové pily Bomar pro kutily

Pásové pily Bomar pro kutily

Ruční pásové pily jsou stroje, které provedou dokonale přesný a čistý řez tvrdým materiálem typu dřevo, plast a kov. Žádný jiný přístroj v cenové relaci pásových pil nedokáže provést tak kvalitní práci.

TZ: Češi už během prázdnin nespoléhají jen na slunné počasí

TZ: Češi už během prázdnin nespoléhají jen na slunné počasí

Češi se začínají po ekonomické krizi oklepávat a znovu se pustili do zpříjemňování svého bydlení. Projevilo se to například i v poptávce po bazénech, a to i těch nákladnějších – zapuštěných do země. Spolu s tím posílil i další trend – lidé už nechtějí jen doufat, zda léto přinese dostatek slunečných…
Odkazy