verze pro tisk

TZ: Češi už během prázdnin nespoléhají jen na slunné počasí

29. červenec 2014

Češi se začínají po ekonomické krizi oklepávat a znovu se pustili do zpříjemňování svého bydlení. Projevilo se to například i v poptávce po bazénech, a to i těch nákladnějších – zapuštěných do země. Spolu s tím posílil i další trend – lidé už nechtějí jen doufat, zda léto přinese dostatek slunečných dní vhodných na koupání. Místo toho se snaží zajistit si lepší podmínky sami – se zájmem o bazény tak roste i poptávka po jejich zastřešení jako možnosti, jak si podstatně prodloužit sezónu a využít k pobytu ve vodě i jinak chladné léto.

TZ: Češi už během prázdnin nespoléhají jen na slunné počasíTZ: Češi už během prázdnin nespoléhají jen na slunné počasí

Menší počet dnů volna vybraných najednou, mnohdy preference domova před cizinou. I tak vypadá v posledních letech dovolená v Česku. Více času stráveného místo na cestách doma tak spoustu lidí přimělo rozvažovat, čím si léto zpříjemnit.

Zájem o bazény roste

A právě bazény se znovu vracejí na výsluní, a to včetně těch finančně nákladnějších. Potvrzuje to například Martin Svoboda ze společnosti Balarepo vyrábějící laminátové zapuštěné bazény: „Po útlumu, který jsme zaznamenali v letech 2008 až 2012, pociťujeme od roku 2013 zase nárůst.“ Podle předběžných odhadů očekává firma oproti minulému roku zvýšení poptávky o zhruba 35 procent.

Přestože dle jeho slov zájemci o tento druh bazénů nehledí na každou korunu a rádi doplní bazén o různé technologie, i zde se projevila větší finanční opatrnost – největší zájem tak je o bazény ve středních cenových kategoriích kolem zhruba 180 tisíc korun. „Zhruba 80 procent našich zákazníků tvoří rodiny s dětmi,“ popisuje Svoboda typické zájemce.

Bazény jsou dostupné i pro méně movité lidi

Potvrzuje tak současný trend, kdy podobný bazén už není vnímán jako atribut luxusu, ale spíše lehce nadstandardní užitková věc zpříjemňující život.  „Velmi často při jednáních od zákazníků slyšíme, že bazén volí jako alternativu místo ježdění na dovolenou,“ říká Martin Svoboda. Roli při jeho pořízení mnohdy hrají i zdravotní důvody a možnost mít kvalitu vody vždy pod vlastní kontrolou.

Prodlužuje se doba využívání bazénů

Posun nastal i ve vnímání využití bazénu. Čechy už přestalo bavit snášet často vrtkavé letní počasí, mnozí si navíc chtějí koupací sezónu co nejvíce protáhnout. „Při vlastní výstavbě bazénu řeší jeho zastřešení zhruba polovina zákazníků. Další se pro jeho realizaci rozhodnou až dodatečně, když vidí, že zbytečně přicházejí o pobyt ve vodě třeba kvůli chladnějšímu létu. Ve výsledku tak je zastřešených zhruba 75 procent našich bazénů,“ uvádí Marin Svoboda a dodává, že za poptávkou přitom také často stojí sousedské vztahy. Pokud si jedna rodina v lokalitě pořídí bazén, zanedlouho přijde z dané oblasti další objednávka.

Tisková zpráva Botticelli s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Češi stále patří mezi aktivní kutily

TZ: Češi stále patří mezi aktivní kutily

Drobné zvelebování domu či bytu nebo péče o květiny a zahradu. Tím vším si čeští muži i ženy rádi zpříjemňují volné chvíle. Podle průzkumu, který realizovala společnost Hornbach, Češi nehledí na roční období a kutilským činnostem se oddávají celoročně, a to jak jak vyučení řemeslníci, tak i vysokolš…

Plánujete zahradní oslavu, ale bojíte se počasí?

Plánujete zahradní oslavu, ale bojíte se počasí?

Plánujete v letošním roce oslavit své narozeniny nebo jinou životní událost ve velkém stylu? Chtěli byste uspořádat velkolepou zahradní oslavu, na kterou pozvete desítky příbuzných a kamarádů? Dělat oslavu na zahradě je ideální varianta, protože v domě se musíte neustále bát o to, aby návštěva náhod…


Češi: národ kutilů? Přihlaště se do soutěže Mistr kutil

Možnost přihlášení se do soutěže Mistr Kutil končí 3. února a již nyní je jasné, že počet přihlášených ve srovnání s minulým rokem vzroste o více než 50 % kandidátů. V současné chvíli je přihlášených 3 920 kutilů a kutilek oproti loňským 2 500 uchazečům. Poměrně vysoký zájem o kutilství mají i ženy,…

Sendvičová matrace vám díky svému složení zajistí ideální komfort během spánku

Sendvičová matrace vám díky svému složení zajistí ideální komfort během spánku

Na trhu se v dnešní době objevují matrace z celé řady materiálů. Pro laika je poměrně obtížné se v nich orientovat a zvolit si takový produkt, který mu bude maximálně vyhovovat. Sázkou na jistotu je ale pořízení sendvičové matrace.
Odkazy