verze pro tisk

TZ: Chybí vám dovolená? Udělejte si svůj vlastní ráj

7. srpen 2013

Prázdniny se pomalu blíží ke konci a s nimi i čas, kdy většina z nás cestuje za hranice naší republiky. Pokud se vám stýská po vůni a přírodě vaší letní dovolené, nemusíte se jich po návratu nutně vzdát. Namísto toho si zkuste například kousek Řecka, Itálie nebo Španělska vypěstovat sami přímo u vás doma. V hobbymarketech Hornbach pro vás připravili několik pěstitelských tipů, abyste věděli, jak na to.

TZ: Chybí vám dovolená? Udělejte si svůj vlastní rájTZ: Chybí vám dovolená? Udělejte si svůj vlastní ráj

Péče o exotické květiny zdaleka není tak náročná, jak si mnozí lidé myslí. Někteří zákazníci se exotickým rostlinám v oddělení zahrady vyhýbají obloukem jen proto, že si na jejich pěstování netroufají. To je ale úplně zbytečné,“ říká Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach a dodává: „Ibišek je výjimkou a patří mezi rostliny, kterým se již dostalo obliby. Přitom právě ten patří mezi ty náročnější. Proto by se mnozí zákazníci klidně mohli odvážit i k dalším druhům. Výběr je opravdu pestrý.“

Připomeňte si léto chutí oliv

Olivovník je rostlinou charakteristickou pro oblast Středomoří. Jeho plody jsou velmi chutné, a jsou proto typickou součástí italské, řecké, španělské i chorvatské kuchyně – ať již různě plněné, nakládané nebo zpracované na olej.

Není proto divu, že právě chuť oliv pro mnohé z nás symbolizuje dovolenou. Zkuste si je na záhonku nebo na terase vypěstovat a možná se návštěvě budete moci příště pochlubit, že salát, který jí tolik chutnal, jste připravili z vlastních produktů ze zahrádky.

Dipladénia do vašeho domovu dodá radost a temperament

Liánovitá Dipladénia má výrazné květy ve tvaru trychtýřů. Díky svému původu v Brazílii vám zaručí opravdový nádech exotiky. V létě jí svědčí slunce, zatímco v zimě byste ji měli přesunout na chladnější místo.

Zda má dostatek vody, se přesvědčíte podle jejích listů – měly by být krásně lesklé a neměly by být svinuté. Divoká berevnost této rostliny prosvítí váš domoc. „Pomocí podpůrných konstrukcí můžete dát dipladénii tvar, který se vám bude líbit,“ upozorňuje na výhody popínavých vlastností rostliny Helena Ševčíková.

Čínská růže na českých balkónech

Víte, že ibišek je čínská růže? Přestože má latinsky zvaný „hibiscus“ takto daleký původ, je oblíbený i na českých balkónech. Důvodem, proč se mezi pěstiteli rozšířil navzdory vyšším nárokům na správné pěstování, je nejspíše bohatá barevná škála květů, ze které je možné vybírat. Patříte mezi ty, kdo má ibišek doma? A nevzpomínáte si náhodou na fotografii z dovolené s květem ve vlasech?

Důstojná palma

Palmy jsou asi tím prvním, co si většina z nás vybaví, když se řekne „exotická dovolená“. Jsou to královny nejen středomořské, ale i mnohem vzdálenější vegetace. Ve zmenšené podobě si je můžete pořídit k sobě domů. Výhodou navíc je, že palmy díky své robustní stavbě dobře snáší nízké i vysoké teploty.

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pojištění domácnosti: Zabezpečte svůj majetek před nečekanými událostmi

Pojištění domácnosti: Zabezpečte svůj majetek před nečekanými událostmi

Jako majitelé domácnosti byste si rozhodně měli sjednat její pojištění. Jde sice o další zvýšení nákladů na chod domácnosti, nicméně může se vám v mnoha situacích náramně vyplatit. Pojištění domácnosti je doporučováno všem lidem, kteří vlastní byt, rodinný dům, chatu, chalupu nebo jinou nemovitost.

TZ: Vytvořte si doma vlastní biozahrádku

TZ: Vytvořte si doma vlastní biozahrádku

Slova jako bio, eko nebo přírodní jsou v dnešní době hojně využívaná. Setkáváme se s nimi v potravinářství, oděvním průmyslu nebo například u kosmetiky. Abychom však měli jistotu skutečně přírodního původu výrobku, nejjistější je vytvořit si jej ve vlastní produkci.


TZ: Nemáte prostor pro vlastní jezírko? Řešení tu je

TZ: Nemáte prostor pro vlastní jezírko? Řešení tu je

Pokud patříte mezi ty, kteří si vždy přáli mít vlastní studánku nebo zahradní jezírko, ale nikdy pro něj neměli dostatečný prostor, můžete si svůj malý sen splnit. Řešením je minijezírko, které lze umístit i na malé plochy. Více o nich prozradí Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Úvěr ze stavebního spoření: způsob, jak si snadno a rychle pořídit vlastní bydlení

Úvěr ze stavebního spoření: způsob, jak si snadno a rychle pořídit vlastní bydlení

Mladí lidé by měli přemýšlet o své budoucnosti. Je jasné, že ve věku mezi dvaceti a třiceti lety mají jiný názor na život nežli v pozdějším věku a chtějí si především užívat, nicméně neměli by zapomínat na to, že je zapotřebí se zajistit na pozdější dobu. Velmi důležitá je zejména otázka bydlení. Pa…
Odkazy