verze pro tisk

TZ: Dřevěné podlahy: Příroda na každý dotyk

22. duben 2014

S přicházejícím jarním obdobím by se většina z nás nejraději obklopila rozkvétající přírodou kromě venkovního prostředí i v pohodlí domova. Možné to je díky dřevěným podlahám, které vnášejí do interiérů jedinečnou atmosféru. Zároveň jsou ideální volbou pro zútulnění a navození pocitu tepla. V dnešní době si můžeme vybrat z velkého množství autentických stylů od moderních, přes klasické elegantní, až po rustikální.

TZ: Dřevěné podlahy: Příroda na každý dotykTZ: Dřevěné podlahy: Příroda na každý dotyk

Jednoduchost pokládky i údržby si zamilujete

“Obliba dřeva v interiéru stále roste. Tento trend jde ruku v ruce s tím, kolik druhů dřeva a možných variant se na trhu objevuje,” vysvětluje popularitu dřevěných podlah Zdislava Černá ze společnosti Quick-Step.

“Už samotná jednoduchost pokládky dřevěných podlah Quick-Step, u kterých oceníte zejména intuitivní zacvakávací systém Uniclic Multifit, představuje úsporu času i starostí,” dodává. U tohoto typu podlah nebudete navíc potřebovat žádné dokončovací práce jako broušení, lakování či olejování.

Běžná údržba dřevěné podlahy je velmi rychlá a jednoduchá. Nejlepší metodu představuje čištění nasucho nebo pomocí lehce navhlčeného mopu. Některé podlahy ovšem vyžadují intenzivnější ochranu a péči, aby si uchovaly přirozený vzhled. K tomu se používají speciální čistící prostředky.

Inspirace pro každý interiér

Podlahy z řady Imperio vynikají svou autentičností, která je dána přírodním vzhledem suků, trhlin či zářezů. Zároveň vyvolávají dojem luxusu a díky svým dlouhým a širokým prknům dodávají interiéru teplý a příjemný charakter.

IMP 1623: S tímto typem dřevěné podlahy máte otevřené všechny možnosti pro hru s barvami nábytku, doplňků i zdí. Světlý, přírodní odstín dřeva vyvolává dojem světla a prostoru a vytváří ladný vzhled.

IMP 1626: Tato podlaha se svými ručně vydřenými suky, silným obroušením a černě zbarvenými suky a trhlinami vyniká v každém interiéru.

Důraz na ekologii a hravost. To jsou podlahy z řady Variano, které se skládají z mnoha prken. Všechna mají různou délku, šířku i povrchovou úpravu. Kromě toho tato prkna nejsou zcela rovná, takže mají trhliny a praskliny stejně jako staré prkenné podlahy. Tento vzhled vzniká využitím prken z rozřezaných stromů, která by jinak zůstala ležet ladem a která vytváří jedinečný celek.

IMP 1630: Podlaha z olejovaného dubu vyvolává přírodní pocit a má extra matný vzhled, podobně jako neošetřené hrubé dubové podlahy. Neutrální barva je rovněž nadčasová.

IMP 1629: Vzhled těchto podlah vychází ze starých prken, která byla znovu natřena. Jejich dřevěná struktura, která se opět nenápadně vynořuje, vytváří v kombinaci s bílým nátěrem autentický pocit starobylosti a romantiky.

Dřevěné podlahy si jistě oblíbí každý, kdo dbá na autentičnost spojenou s jednoduchou údržbou. Do svého interiéru si pak tu pravou jistě vybere každý milovník dřeva a přírodních materiálů.

Tisková zpráva Native PR, s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Dřevěné podlahy: Výhody dřevěné podlahové krytiny

Dřevěné podlahy: Výhody dřevěné podlahové krytiny

Přírodní materiály jsou v poslední době opět velmi vyhledávané. Majitelé domácností na nich oceňují zejména to, že mají pěkný vzhled, zároveň se dobře udržují a mají dlouhou životnost. Dřevo je příjemným materiálem, z něhož se dá vyrobit nejen nábytek a různé doplňky do bytu, ale také kvalitní podla…

Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Žijeme v době, pro kterou je typické zrychlení, stres a život v městských zástavbách. Města se rozrůstají a s nimi i počet lidí v nich žijících. Svět ovládá globalizace, v jejímž důsledku je čím dál těžší zachovat si tradice, historii a unikátnost místa, ve kterém žijeme. To se odráží i v přemýšlení…


TZ: Novým podlahám Quick-Step vládne příroda

TZ: Novým podlahám Quick-Step vládne příroda

V dnešní době si nedovedeme představit náš každodenní život bez dřeva: obal na iPad se vzorem dřeva, kabelky a boty v designu dřeva…Dřevo je velmi populární a Quick-Step s nadšením sleduje tento trend při vývoji svých podlah. Tento rok uvádí na trh dvě zcela nové kolekce a inovaci v jedné řadě dřevě…

Doma by se měl každý cítit v bezpečí

Doma by se měl každý cítit v bezpečí

Slova domov a bezpečí patří neoddělitelně k sobě. Abychom se doma cítili pohodlně, měli bychom dům či byt vybavit výrobky s odpovídajícím stupněm zabezpečení. Například společnost Hörmann nabízí hned několik typů bezpečnostních dveří, jež vynikají velmi kvalitním provedením. Dveře lze navíc doplnit …
Odkazy