verze pro tisk

TZ: Hafix- hliníkový systém z Přerova pro odvětrávané fasády

14. květen 2013

Provětrávané fasády už nejsou jen doménou velkých staveb, ale získávají si oblibu i mezi majiteli rodinných domů. Přerovská divize Hafix z rodiny Visimpex vyvinula pro odvětrávané fasády fasádní rošt, který zrychluje montáž, řeší roztažnost materiálu a zajišťuje prakticky neomezenou životnost fasády.

TZ: Hafix- hliníkový systém z Přerova pro odvětrávané fasádyTZ: Hafix- hliníkový systém z Přerova pro odvětrávané fasády

Hliníkový montážní systém Hafix je vhodný pro takřka všechny druhy fasádních desek cementotřískové, sádrovláknité, vláknocementové a další obklady na bázi dřeva a kovu.

„Při vývoji systému jsme vycházeli ze zkušeností, které jsme získali při projektu WINTECH SOLAR a ze zkušeností naší divize WINTECH, která se zabývá prodejem a vývojem spojovacího materiálu,“ říká Ing. Jan Valter, generální ředitel společnosti. „Složité a drahé systémy není těžké vymyslet, nejtěžší je dělat jednoduché a funkční věci,“ dodává.

Proč odvětrané fasády?

Rozdíl mezi klasickou a odvětranou fasádou je ve využití komínového efektu, který vzniká mezi obvodovou zdí a obkladovým materiálem. V letních měsících tento jev zabraňuje přehřívání obvodových stěn, kdy proudící vzduch ochlazuje zdivo. V zimních měsících zajišťuje vzduchová mezera společně s tepelnou izolací nižší spotřebu energie pro vytápění.

Nespornou výhodou odvětraných fasád je také jejich vysoká životnost a snadná údržba, například díky instalaci samočisticích povrchů. Jednotlivé prvky fasády lze jednoduše vyměnit, takže odvětrané fasády se hodí například do oblastí ohrožených sezónními záplavami nebo do oblastí, kde je zvýšené nebezpečí poškození.

Životnost

Samotné obkladové materiály mají zpravidla vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům (cementotřískové desky Cetris, vláknocementové desky Cembrit, HPL lamináty FunderMax a další). Závěsný systém Hafix tvoří hliníkové profily s nerezovými spojovacími prvky, které zajišťují prakticky neomezenou životnost systému. Se systémem Hafix lze jednoduše řešit různé konstrukční detaily budovy (ostění, rohy budovy, nadpraží apod.)

U systému nehrozí poškození fasády vlivem roztažnosti materiálu, jako jsou deformace a praskání obkladových desek. Fasádní desky se uchycují k podkladní konstrukci pomocí speciálních H-úchytů a následně jsou zavěšeny na nosný rošt, který je tvořen speciálním Z-profilem.

Systém tak umožňuje volný pohyb fasádních desek při jejich dilataci a nedochází tak k praskání v místech mechanického ukotvení. Systém je kompletně rektifikovatelný a jednoduchý na montáž.

Výhody odvětraných fasád

 • snadná a finančně nenáročná instalace fasády bez nutnosti lešení
 • jednoduchá výměna jednotlivých prvků fasády
 • vysoká životnost a nenáročnost údržby fasády
 • komplexní estetické řešení, zvýšení hodnoty budovy
 • díky suchému postupu stavby lze fasádu instalovat za každého počasí a ročního období
 • možnost vytvoření atypických architektonických prvků
 • technická podpora konstrukčního týmu Hafix
 • kompletní projektová dokumentace zdarma
 • žádné náklady na zpracování odpadů během montáže
 • přesná kalkulace
 • eliminace stávajících nerovností fasády

Tisková zpráva PR klinika

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Co by byl dům bez pořádné fasády

TZ: Co by byl dům bez pořádné fasády

Při volbě typu fasády by měli stavitelé a majitelé domů brát ohledy na její funkčnost, kontext stavby s okolím a rozpočet. Odvětraná fasáda je vhodná takřka pro všechny druhy staveb.

TZ: Střechy a fasády ve skandinávském stylu

TZ: Střechy a fasády ve skandinávském stylu

Severské architektuře dominuje hlavně funkční a čistý design, který kombinuje přírodní a snadno recyklovatelné materiály, jakými jsou dřevo, ocel a sklo.


Co tvoří komínový systém

Co tvoří komínový systém

Stavíte nový rodinný domek? Nebo jste koupili starší, a teď vás čeká jeho zvelebování? Pak zajisté přijdou na řadu i otázky týkající se komínu. Komín je jedou z nejdůležitějších součástí vašeho domu, takže jeho výběr nepodceňujte. Jeho hlavním úkolem je bezpečně zajistit odvod spalin do ovzduší,…

Tryskání pískem: Moderní metoda nachází uplatnění nejen při čištění fasády

Tryskání pískem: Moderní metoda nachází uplatnění nejen při čištění fasády

Pravidelné čištění fasády byste neměli brát na lehkou váhu. Nečistoty neovlivňují pouze estetické, ale také funkční vlastnosti materiálu, o životnosti nemluvě. Ale jak se zbavit nečistot, které se dostaly hlouběji do podkladu? Nemusíte zoufat, i na to existuje řešení. Počítejte však s tím, že se neo…
Odkazy