verze pro tisk

TZ: Hrubá stavba první budovy KOTI hyacint je dokončena

18. únor 2014

Stavba projektu KOTI Hyacint developerské společnosti YIT Stavo se opět posunula o krok dále. Budova D, jejíž výstavba byla zahájena jako první na podzim roku 2012, má hotovou hrubou stavbu. Developer na konci března pro zájemce uspořádá Den otevřených dveří při příležitosti otevření nového vzorového bytu a stavbu kompletně dokončí letos v létě. Celkem v pražských Modřanech vyroste ve třech etapách šest domů s více než 200 byty. Všechny budou postaveny v nízkoenergetickém standardu, který nabídne zdravé a úsporné bydlení.

TZ: Hrubá stavba první budovy KOTI hyacint je dokončenaTZ: Hrubá stavba první budovy KOTI hyacint je dokončena

Komfortní nové bydlení

Stavební práce na budově D se nyní přesunuly do interiéru a aktuálně se dokončují montáže oken, výtahů, provádějí se vnitřní instalace a v plném proudu jsou také práce na fasádách.

V tomto domě vznikne 70 nových bytů v dispozicích od 1+kk až po 5+kk, ke každému patří balkon nebo terasa. V domech nebudou chybět sklepní kóje, kočárkárny, malé dílny pro kutily a také prostor pro mytí kol a kočárků. Parkování bude zajištěno v podzemních garážích.

„Jak stavba KOTI Hyacint roste, zvyšuje se i zájem kupujících. Aktuálně máme v domě D prodáno již skoro 50 procent bytů a vyprodané téměř všechny nebytové prostory. Do přízemí této budovy, která je přístupná z hlavní ulice Čs. exilu, jsme umístili přes tisíc metrů čtverečních ploch pro obchody a služby. Vzniknou zde malé obchody a provozovny, jako například obchod s biopotravinami, sportovním zbožím, prodej pizzy a patrně také pobočka banky. Ty ještě více rozšíří občanskou vybavenost Modřan,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

Developer myslel také na dostatek zeleně, a proto prostor mezi jednotlivými bloky upraví jako klidovou zónu s parkem a dětským hřištěm. Ta bude přístupná i veřejnosti stejně jako 131 nových parkovacích míst, která vybuduje pro potřeby obyvatel Modřan.

„Dbáme na dobré sousedské vztahy a chceme vytvořit příjemné prostředí, které se bude líbit i místním obyvatelům. Nejviditelnějším místem je fasáda domů, a proto jsme u ztvárnění uličních fasád bytových domů D a A dali příležitost vysokoškolským studentům a uspořádali pro ně soutěž YIT for Young Art. Vítězný návrh fasády má šanci být zrealizován,“ doplňuje Vladimír Dvořák.

Finský styl bydlení na každém kroku

KOTI Hyacint nabídne komfortní bydlení ve finském stylu. Včetně saun v několika vybraných bytech a s propracovaným, funkčně řešeným interiérem. „Finskou stopu představují také zasklené prostorné balkony, které se hodí třeba pro zimní zahradu. Díky uzavření a dostatku místa půjde balkon prakticky využívat po celý rok. Momentálně jednáme přímo s finským výrobcem o možnosti osadit balkony speciálním zasklívacím systémem, jenž se osvědčil v tamních severských podmínkách. Nechali jsme dovézt vzorový systém a osadili jej na jeden z velkých balkonů. Následně ho chceme instalovat na celou východní stranu domu D,“ dodává Vladimír Dvořák.

Nové byty v lokalitě, kde se dobře žije

YIT pro své projekty vždy vybírá místa, kde se bude lidem dobře bydlet. Nové byty staví v lokalitách s kompletní občanskou vybaveností, s dostatkem zeleně v okolí a s dobrým a rychlým spojením do centra města. Modřany nejsou výjimka.

„V blízkosti KOTI Hyacint se nachází nejen poliklinika, ale také školy, školky, pošta, obchodní centrum, banky a restaurace,“ uvádí Vladimír Dvořák. K aktivnímu odpočinku i procházkám přímo vybízí blízká Modřanská rokle. Ti, kdo dávají přednost cyklistice před autem či městskou hromadnou dopravou, mohou hned u domu nasednout na kolo a vyrazit na výlet. Po cyklostezce vedoucí podél vltavského nábřeží se také rychle dostanou do centra Prahy.

„Sami jsme si tuto trasu v září minulého roku vyzkoušeli na vlastní kůži v rámci závodu Nejrychleji Prahou. Do centra k Národnímu divadlu jsme skutečně do půl hodiny bez problémů dojeli. Cyklista byl dokonce rychlejší než auto i tramvaj. Novým obyvatelům KOTI Hyacint, kteří chtějí dělat něco pro životní prostředí a své zdraví, můžeme tento způsob dopravy jen doporučit,“ radí Vladimír Dvořák.

KOTI Hyacint – synonymum pro zdravé a úsporné bydlení

„Zdravý životní styl neznamená jen pravidelné sportování a vyváženou stravu, ale také zdravé bydlení. Ve svém bytě totiž trávíme spoustu času. Pokud jsou jeho prostory nevhodně konstruované a špatně větrané, budeme se v něm cítit špatně a mohou nás trápit různé zdravotní obtíže. KOTI Hyacint proto stavíme nejen vysoce ekologicky s maximálním respektem k přírodě, ale především tak, aby byl ohleduplný k lidskému zdraví,“ vysvětluje Vladimír Dvořák.

Bytové domy v komplexu KOTI Hyacint budou nízkoenergetické a jeden z nich staví YIT Stavo v nejúspornějším energetickém standardu. Ten přináší ještě větší úspory a zdravé prostředí se stává neodmyslitelnou součástí každého bytu.

„O tomto bydlení panuje bohužel stále mnoho mylných domněnek. Lidé si například často myslí, že pořizovací cena nízkoenergetických a zejména pasivních bytů je o hodně dražší, nedají se v nich otevírat okna a vzhledem k automatickému systému větrání je v nich průvan. Nic z toho není pravda. Byty jsou cenově téměř srovnatelné s ostatní výstavbou.

Chytrý systém větrání zajistí stálý přísun čerstvého vzduchu bez průvanu. Okna otevírat samozřejmě lze, uživatel však díky systému větrání prostě nemá potřebu je otevírat. Nízkoenergetické bydlení je velmi komfortní, zdravé a úsporné. Například ve Finsku jsou takové byty zcela běžné a na trhu se ani nijak speciálně neoznačují. Jsou už prostě standardem, protože jejich výhody jsou nepopiratelné. Věřím, že i v České republice bude nízkoenergetické bydlení stále běžnější a oblíbenější,“ říká Vladimír Dvořák.

Majitelům toto bydlení ušetří značnou část peněz. Podle výpočtů společnosti YIT Stavo činí samotné náklady na vytápění bytu o rozměrech 70 m2 v panelovém domě z 80. let ročně cca 27.400 korun a v bytové jednotce ve standardní novostavbě zhruba 18.000 korun. Tyto náklady budou v úsporné budově projektu KOTI Hyacint mnohem nižší – necelé 3 tisíce korun.

Správnost rozhodnutí postavit budovu F v té nejlepší energetické třídě si společnost YIT Stavo ověřila u odborníků z Centra pasivního domu. Ti provedli důkladnou kontrolu podle těch nejpřísnějších norem stanovených Passivhaus Institutem v Německu. A na jejich základě pak udělili budově F jako vůbec prvnímu bytovému domu v České republice osvědčení „Certifikovaný projekt pasivního domu“.

Tisková zpráva Crest Communications

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

KOTI Hostivař - dokončena hrubá stavba

KOTI Hostivař - dokončena hrubá stavba

Pilotní bytový projekt developerské společnosti YIT Stavo na českém trhu, KOTI Hostivař, úspěšně spěje ke kolaudaci. V těchto dnech byla dokončena hrubá stavba. Projekt pokračuje přesně podle stanoveného harmonogramu a jeho úspěšnost již nyní dokazují vysoká procenta prodejů. Ještě před dokončením s…

TZ: První certifikovaný pasivní dům od KOTI Hyacint

TZ: První certifikovaný pasivní dům od KOTI Hyacint

Pasivní budova F projektu KOTI Hyacint, který staví v Praze - Modřanech developerská společnost YIT Stavo, získala od Centra pasivního domu osvědčení „Certifikovaný projekt pasivního domu“.


TZ: První etapa projektu Ecocity Malešice je dokončena

TZ: První etapa projektu Ecocity Malešice je dokončena

Společnost JRD, česká jednička na trhu s nízkoenergetickým a pasivním bydlením, dokončila hrubou stavbu 1. etapy bytového areálu Ecocity Malešice. Dva bytové domy s energetickým štítkem skupiny A nabídnou celkem 44 bytů, z nichž je nyní prodáno již přes 60 %. Dokončení této etapy je plánováno na pol…

YIT Stavo začíná stavět KOTI Troja

YIT Stavo začíná stavět KOTI Troja

Nová developerská společnost na českém trhu YIT Stavo dokazuje, že své plány dostat se mezi pětici nejsilnějších tuzemských developerů rezidenčních projektů myslí vážně. Zahajuje již třetí projekt během posledního roku – bytový dům KOTI Troja. Ten vyroste ve stejnojmenné městské části a nabídne celk…
Odkazy