verze pro tisk

TZ: Jak se nejlépe vypořádat s následky povodní

8. červen 2013

Mnoho domácností zasáhla na území Čech povodeň, kterou téměř nikdo nečekal. Velká voda již sice opadla, ale zanechala po sobě mnoho škod. Lidé mají zatopené domy i byty, sklepy či zahrady.

Pro všechny, kterým zaplavila voda jejich domovy či firmy, nabízí hobbymarkety Hornbach až do 30. června 20% slevu na veškerý sortiment. Navíc Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach přináší několik rad, jak se co nejrychleji vypořádat s následky velké vody.

1) Odčerpávání vody

V prvních chvílích, kdy voda opadne, je potřeba ji co nejdříve především ze sklepů odstranit, nejlépe pomocí čerpadel.

Pokud nebudou k dispozici, je možné použít i velké nádoby, jimiž lze vodu vynášet. Dávejte si však pozor, kam budete vodu například z kýblů vylévat.

Po povodních je zem nasáklá a žádnou další tekutinu již nemůže pojmout. Ubezpečte se tak, že je místo sušší a voda vám nepoteče zpět na vlhké stěny či ještě dále nepoškodí majetek.

Po odčerpání vody začněte vynášet na vzduch nábytek a vybavení domova či sklepa. Na čerstvém vzduchu vše vyschne lépe.

AL-KO

Produktový tip

AL-KO – Čerpadlo ponorné TWIN 14 000 Premium

Ponorné čerpadlo s výkonem 1 000 W odčerpá 15 000 litrů vody za hodinu. Hloubka ponoru může být až 7 metrů.

Cena: 2 690,- (2 242,- s 20% povodňovou slevou)

2) Odklízení bahna

Po odčerpání vody je nutné odklidit lopatou bahno. Poté použijte na drobnější nánosy například smeták či velký hadr.

Produktový tip:

Lopata s násadou 23 cm

Cena: 185,- (154,- s 20% povodňovou slevou)

3) Seškrabávání staré omítky

Jakmile budete mít bahno odklizené, začněte s odstraňováním staré omítky, ve které by se mohly tvořit plísně, otlouká se zhruba půl metru nad zatopenou částí.

Pokud byla hladina vody v pokoji či ve sklepě vysoko, doporučujeme otlouci celou omítku. Použijte na to například kladivo a sekáč, lépe a rychleji odstraníte omítku pomocí pneumatického kladiva.

Nakonec pokoj ještě jednou ukliďte a zameťte, abyste odstranili špínu a prach.

4) Vysoušení

Až bude pokoj prázdný a v rámci možností čistý, začněte s vysoušením. Na trhu naleznete mnoho přístrojů, které vám s tím pomohou.

Samotné vysoušení může zabrat až několik dní, je potřeba, aby zdi byly zcela suché, jinak by nová omítka mohla po nanesení začít praskat a plesnivět.

5) Dezinfekce

Současně s vysoušením začněte i s desinfekcí. Voda z rozlitých řek je často silně znečistěná. Desinfekčními a čisticími prostředky zcela vydrhněte celý pokoj či sklep.

Vedle zdí a podlahy umyjte desinfekcí i nábytek a veškeré vybavení, které v místnostech bylo.

6) Nová omítka, nátěry, malba a podlaha

Poté, co bude místnost již suchá a čistá, začněte s nanášením nové omítky a malby. Vybírejte především ty, které jsou vhodné do vlhkých prostor, nemají takové sklony k praskání a pokoj se může i dál sám vysoušet.

Před malováním použijte i penetraci, která novou omítku zpevní. Na závěr doporučujeme místnosti nabílit protiplísňovou barvou.

Pravděpodobně bude také potřeba vyměnit zničenou podlahu, proto po vymalování je ten správný čas položit v pokoji novou podlahu.

Produktový tip:

Baumit – Duo malta, 25 kg

Univerzální vápenocementová malta pro zdění i omítání

Cena: 59,- (49,- s 20% povodňovou slevou)

Hornbach – profesionální sněhobílá barva Mix, 10 litrů

Matná disperzní interiérová barva, paropropustná, bez rozpouštědel, vysoká otěruvzdornost za mokra, nejvyšší krycí schopnost.

Cena: 1 469,- (1 224,- s 20% povodňovou slevou)

Bezpečnostní pomůcky

Během všech činností, spjatých s odklízením následků povodní, myslete také na své zdraví. Při práci používejte holínky, rukavice a roušku.

Pravidelně si myjte ruce, pokud není k dispozici čistá voda, postačí bezoplachové desinfekční mýdlo.

Produktový tip:

Gumové holínky Kraken

Holínky s vyšší odolností proti oděru, propíchnutí, proříznutí a působení tepla. Vyrábí se ve velikostech 41-46.

Cena: 450,- (375,- s 20% povodňovou slevou)

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Na využívání elektrické energie má zásadní vliv kvalita elektromateriálu

Na využívání elektrické energie má zásadní vliv kvalita elektromateriálu

Pokud se porozhlédneme po naší domácnosti, pak zjistíme, že se v ní nachází opravdu velké množství spotřebičů a věcí, které by nefungovaly bez elektrické energie. Dodávky elektřiny do domácností jsou dnes naprosto zásadní věcí. Většina z nás si již nedovede představit, že by žila dlouhodobě bez možn…

Centrální vysavače pro úklid podlah v domě

Centrální vysavače pro úklid podlah v domě

Pakliže máme velkou domácnost, je úklid podlahy časově náročný a používání klasického vysavače je značně nepraktické, neboť musíme neustále měnit pytel na prach. V rodinných domech či větších bytech je tak daleko lepší používat centrální vysavače.


Jak spolehlivě vybělit záclony?

Jak spolehlivě vybělit záclony?

Léta používané záclony i při pravidelném praní ztrácejí svůj původní vzhled. Platí to zejména pro klasické bílé varianty, které postupně šednou. Ve chvíli, kdy už se vám zdají příliš matné a chcete jim navrátit původní vzhled, stačí kromě běžného vyprání použít jeden z osvědčených triků.

TZ: Přeneste si domů vůně Středomoří

TZ: Přeneste si domů vůně Středomoří

Středomoří je populární destinací k trávení letní dovolené z mnoha důvodů. Pro někoho je lákadlem dobrá dostupnost, pro jiného krásné pláže či pověstná středomořská kuchyně. Obdiv cestovatelů z celého světa si oblast okolo Středozemního moře získává také kvůli zajímavé vegetaci, jež se podílí na nez…
Odkazy