verze pro tisk

TZ: Jak zaplnit holá místa v trávníku?

13. březen 2013

Těšíte se, až se váš trávník po zimě opět probudí a zazelená? Některá místa se však nemusí zazelenat vůbec a místo celistvého porostu uvidíte holé plochy, se kterými si neporadí ani slunce nebo jarní déšť. Jak postupovat, aby se vaše zahrada mohla zase pyšnit kompaktním pažitem?

TZ: Jak zaplnit holá místa v trávníku?TZ: Jak zaplnit holá místa v trávníku?

Nejprve posekejte a provzdušněte

Porost je nutné posekat opravdu nakrátko, přibližně na délku 3 cm. Aby mohl trávník začít znovu dýchat, je dobré hned po sekání pokračovat vertikutací. Tím odstraníme starou odumřelou travní plsť, která trávník dusí a zabraňuje mu v odnožování a růstu nové trávy.

Trávníková náplast zaplní holá místa

Právě na porostu zbaveném od plsti uvidíte zřetelně holá a nevzhledná místa, jenž je zapotřebí opravit pomocí trávníkového substrátu, hnojiva a osiva. Ale již nemusíte kupovat každý výrobek zvlášť. Na trhu nyní existuje novinka FLORIA Trávníková náplast 3 v 1, která v sobě pojí všechno, co poškozený trávník potřebuje ke své regeneraci. Obsahuje kokosový substrát, vybrané travní osivo, trávníkové hnojivo a složku AQUA Cell. Právě ta společně s kokosovým substrátem pomáhá udržet v blízkosti semen trav dostatek vláhy pro jejich vzklíčení. Trávníkové hnojivo zase vyživuje semena trávy, které mohou v provzdušněné půdě rychleji růst a sílit. Za tři týdny se tak budete moci procházet po zeleném trávníkovém koberci, kde nebude po prázdných plochách ani stopa. Balení FLORIA Trávníkové náplasti o hmotnosti 1 kg vystačí na opravu 2 m2 trávníku.

Trávníkovou náplast 3 v 1 od společnosti AGRO CS, a.s., můžete zakoupit v hobby marketech a zahradních centrech za 129 Kč (balení 1 kg). Více informací na floria.cz.

Tisková zpráva Botticelli s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nastává čas pro zazimování trávníku a zahrady: Jak na to?

Nastává čas pro zazimování trávníku a zahrady: Jak na to?

Říjen je měsícem, kdy už venkovní teploty atakují bod mrazu, zejména v nočních hodinách. Příroda se tak pomalu ukládá k „zimnímu spánku“. Před tím, než zima udeří naplno, je potřeba, abyste na ni připravili zahradu u svého domu.

Pravidelné sekání trávy pomáhá hustotě trávníku

Pravidelné sekání trávy pomáhá hustotě trávníku

Každá zahrada potřebuje pravidelnou péči po celý rok. Základem péče je pak sekání trávy. Při správném a pravidelném sekání trávníku zamezíme nevratnému poškození kořenů trávy a vyhneme se případnému nevzhlednému vzezření celé zahrady


TZ: Trávník bez plevele

Hnojiva obvykle nerozlišují mezi pěstovanou rostlinou a plevelem a k naší škodě podporují růst obou. To však neplatí pro TRAVIN. Toto moderní hnojivo z řady FLORIA je vyvinuto speciálně pro udržení trávníku v bezplevelném stavu. Kromě živin obsahuje i selektivní herbicidy, které likvidují dvouděložn…

Jak na výběr koupelnové skříňky?

Jak na výběr koupelnové skříňky?

Součástí prostoru koupelny jsou odkládací místa, v nichž lze uschovat náhradní čisté ručníky, kosmetiku, hygienické a čistící prostředky. Ideální je si do místnosti pořídit alespoň 1 – 2 koupelnové skříňky.
Odkazy