verze pro tisk

TZ: Krása krovu vynikne se systémem TOPROCK

19. srpen 2014

Chcete bydlet v podkroví, kde lze obdivovat krásu přiznané dřevěné konstrukce krovu? Abyste se cítili dobře a zároveň neutráceli příliš za vytápění, je potřeba myslet na kvalitní zateplení. Pro řešení podkroví s přiznaným trámovím je dobrou volbou systém TOPROCK sestávající ze speciálních nadkrokevních držáků a izolačních desek z kamenné vlny ROCKWOOL. Toto spojení umožňuje zateplit střechu jednoduše a kvalitně a díky tomu si vychutnávat atraktivní pohled na krásu dřevěné konstrukce.

TZ: Krása krovu vynikne se systémem TOPROCKTZ: Krása krovu vynikne se systémem TOPROCK

Zateplení nad krokvemi systémem TOPROCK je ideálním řešením i pro ty, kdo nemají prostoru nazbyt a potřebují počítat s každým centimetrem. Umožňuje totiž využít celý prostor podkroví bez nutnosti snižovat podhled v interiéru a zároveň minimalizuje možnost vzniku tepelných mostů.

Vlastnosti desek ROCKTON

Při volbě typu izolačních desek z kamenné vlny nabízí zajímavé možnosti ROCKTON. Tyto desky jsou vodoodpudivé, odolné proti vzdušné vlhkosti a mimo to mají i dobré zvukoizolační vlastnosti, takže je oceníte při bydlení v rušnějším prostředí.

Díky svým vlastnostem také přispívají k dosažení energeticky úsporného standardu bydlení, součinitel tepelné vodivosti činí 0,035 W.m-1.K-1 . Protože desky ROCKTON jsou poloměkké a lehké, umožňují jednoduchou a snadnou manipulaci při zateplování.

Řešení pro nadokrevní zateplení

V případě využití nadkrokevního zateplení je nutné vybudovat nad původními krokvemi bednění z jednostranně hoblovaných palubek nebo OSB desek, na které se umístí parozábrana. Ta omezí proudění vodních par a jejich pronikání do izolace a pomůže zvýšit životnost střešní konstrukce.

Na parozábranu se v místě krokví připevní nadkrokevní držáky TOPROCK ve vzdálenostech určených statickým výpočtem. Na jejich horní část se uloží přídavné krokve a upevní se. Následuje izolace z kamenné vlny ROCKWOOL položená alespoň ve dvou vrstvách. Jednotlivé vrstvy je potřeba ukládat na tzv. „dvojitou vazbu“, tedy tak, aby spoje horní vrstvy neležely na spojích vrstvy dolní. V další úrovni nad nimi je difuzně-otevřená hydroizolace, dále kontralatě pro upevnění střešní krytiny a samotná střešní krytina.

Držák TOPROCK je k dispozici ve výškách 120 mm a 180 mm, volba výšky závisí na tloušťce zvolené tepelné izolace.  Izolace přitom musí vždy zcela přesáhnout samotné držáky. Desky Rockton jsou dostupné v tloušťkách od 40 do 200 mm a lze je pořídit ve standardním rozměru 1000 x 610 mm.

Více informací naleznete na rockwool.cz.

Tisková zpráva Botticelli, s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Střecha jednoduše a elegantně

TZ: Střecha jednoduše a elegantně

Jednoduchá a rychlá realizace, čistý minimalistický design, nadčasová elegance, dlouhá životnost. Ocelová střešní krytina Satjam Rapid nabízí kvalitní a ekonomické řešení pro novostavbu i rekonstrukci. Díky svojí podobě vynikne především v moderní architektuře na pultových a sedlových střechách. Pro…

Ferrari mezi travními traktory

Ferrari mezi travními traktory

Současná vyspělá zahradní technika umožňuje i z obyčejného sekání trávy udělat zážitek. Neboť například takový majitel elegantního travního traktoru s označením CC 1018 KHN si musí připadat jako ve voze Ferrari. Hoví si v odpruženém sedadle s deseti možnými polohami nastavení, kolem sebe luxusní sna…


Dřevěná ložnice či jídelna? Ano!

Dřevěná ložnice či jídelna? Ano!

Dřevěný nábytek dokáže v místnosti navodit neobyčejně příjemnou atmosféru, která je velmi důležitá pro náš spokojený spánek i pohodové stolování. Nechte se inspirovat našimi tipy a vybavte jím svou ložnici nebo jídelnu!

Pěnový polystyren v designu a umění

Pěnový polystyren v designu a umění

Ačkoliv známe pěnový polystyren především jako nejčastěji využívaný materiál pro zateplování, své uplatnění nachází také v oblasti designu a umění. Setkat se s ním můžeme například v pražské pasáži Lucerna, kde visí provokativní socha Svatého Václava klečícího na břichu chcíplého koně od Davida Čern…
Odkazy