verze pro tisk

TZ: Nové UNO poskytne více světla i úložných prostor

18. duben 2013

Jedním z důležitých faktorů ovlivňujících kvalitu bydlení je množství přirozeného světla dopadajícího do interiéru. Jeho dostatek působí pozitivně na psychiku, ve světlém bytě se příjemně bydlí a potěší i úspory za náklady na svícení. Právě větším prosvětlením se může pochlubit modernizovaný rodinný dům UNO. Oproti původní podobě má dům větší a modernější okna, což umožňuje přivést do místností více světla. Nově je také nad vchodem umístěn světlík, díky kterému se sluneční paprsky dostanou i do vstupní haly.

TZ: Nové UNO poskytne více světla i úložných prostorTZ: Nové UNO poskytne více světla i úložných prostor

Rodinný dům UNO představuje unikátní koncept „malého a současně velkého domu“, který je k dispozici za příznivou cenu. Pohodlné zázemí poskytne až čtyřčlenné rodině.

Nové UNO přitom zaujme na první pohled výraznou kombinací barev. Jeho fasádu je možné ponechat jak v tomto moderním a trendy stylu, tak si zvolit její vlastní barevnou podobu. Lze ji ale také nechat obložit lícovými cihlami nebo jiným materiálem.

UNO v novém hávu

Oproti původní podobě, již představila společnost Canaba v loňském roce, nabízí nové UNO hned několik výhod. Tou nejviditelnější je více světla – dům má větší a modernější okna. Protože se nadpraží zvýšilo z 2,1 na 2,4 m, bylo navíc možné přímo nad vchod umístit světlík.

Nově ve standardu vznikla také půda s plnohodnotnou pochozí podlahou, takže zde lze vytvořit úložné prostory nebo vybudovat další místnost. Modernizací přitom prošlo i vnitřní vybavení a použité standardní materiály.

Hodně prostoru na malém půdorysu

Mimořádně navržený půdorys dovoluje zastavět pouhých 55 m2 a přitom dosáhnout podlahové plochy domu 95 m2. Pro vlastní stavbu tak není potřeba velký pozemek, čímž se sníží náklady na pořízení bydlení a naopak vzroste hodnota domu.

UNO dokáže svým majitelům nabídnout pět obytných místností, dvě koupelny, komoru, půdu a dostatek dalších úložných prostor. Přestože se jedná o typový dům, díky mnoha možnostem dispozičních změn v exteriéru i interiéru umožní vytvořit unikátní podobu bydlení.

Canaba UNO se řadí do kategorie nízkoenergetických staveb. Svrchní stavbu lze ve variantě Start pořídit za 1 549 000 Kč (cena bez DPH). Vzorový dům bude na konci jara otevřen v Brně Přízřenicích.

Více informací naleznete na canaba.cz.

Tisková zpráva Botticelli s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pronájem skladovacích prostor a hal

Pronájem skladovacích prostor a hal

Skladování větších věcí v rodinném domu je dost nepraktické, zvláště tehdy, máte-li například přímo v rodinném domě provozovnu své firmy. Daleko pohodlnějším způsobem je pronájem skladovacích prostor.

Do nové kuchyně se hodí pořídit si také nové kuchyňské potřeby

Do nové kuchyně se hodí pořídit si také nové kuchyňské potřeby

V novém domě jsme si právě kompletně zařídili i kuchyni, nicméně stále máme pocit, že nám zde něco chybí. Po krátkém přemýšlení na to konečně přijdeme. Přestože je vše v kuchyni cítit novotou a moderním stylem, vše kazí naše staré kuchyňské potřeby, které sem už zkrátka nezapadají. Do nové kuchyně z…


TZ: Nemáte prostor pro vlastní jezírko? Řešení tu je

TZ: Nemáte prostor pro vlastní jezírko? Řešení tu je

Pokud patříte mezi ty, kteří si vždy přáli mít vlastní studánku nebo zahradní jezírko, ale nikdy pro něj neměli dostatečný prostor, můžete si svůj malý sen splnit. Řešením je minijezírko, které lze umístit i na malé plochy. Více o nich prozradí Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Zahradní studny se v dnešní době vyplatí využívat stále více

Zahradní studny se v dnešní době vyplatí využívat stále více

Dříve se prakticky u každého rodinného domku na zahradě vyskytovala funkční studna, kterou majitelé pozemku využívali jako hlavní zdroj pitné a užitkové vody. Dnes je patrný návrat k tomuto trendu. Lidé nechtějí platit drahou vodu z centrální sítě a chtějí být více soběstační. Máte-li i vy na svém p…
Odkazy