verze pro tisk

TZ: Novým podlahám Quick-Step vládne příroda

26. duben 2013

V dnešní době si nedovedeme představit náš každodenní život bez dřeva: obal na iPad se vzorem dřeva, kabelky a boty v designu dřeva…Dřevo je velmi populární a Quick-Step s nadšením sleduje tento trend při vývoji svých podlah.

TZ: Novým podlahám Quick-Step vládne přírodaTZ: Novým podlahám Quick-Step vládne příroda

Tento rok uvádí na trh dvě zcela nové kolekce a inovaci v jedné řadě dřevěných podlah, které mají zcela přírodní vzhled. U nové kolekce Imperio jsou prkna ještě delší a širší a u kolekce Variano ještě autentičtější a inovativnější. Čtyři typy podlahy stávající kolekce Villa jsou pak ještě romantičtější a elegantnější než kdykoliv předtím.

Dub zůstává nejpopulárnějším druhem dřeva. Může být upraven do podoby starých, rustikálních podlah, a být tak ideální podlahovou krytinou do klasického interiéru. Může ale zároveň působit stejně tak lehce a moderně a poskytnout nadčasové řešení i pro zcela moderní nebo naopak venkovský interiér.

Quick-Step navazuje na úspěch dubových podlah a nabízí pro rok 2013 čtrnáct různých variant, jejichž základem je evropský bílý dub.

Dub jako druh dřeva zůstává absolutním favoritem, ale v průběhu času se vyvíjí obliba dřev vykazujících množství suků různých velikostí, způsob, jakým je dubová podlaha zpracována, a samozřejmě i barevné řešení. Teplá hnědá a teplá šedá, takzvané režné barvy, se dobře uplatňují při řešení interiérů. Oblíbené jsou rovněž „přírodní“ barvy, jako například písková, Camel apod. Přírodní barvy jsou nadčasové a v kombinaci s vhodným designem a strukturou přispívají k poutavému řešení interiéru. Dodávají totiž pocit klidu a autenticity a lze je snadno kombinovat.

Rovněž obliba opotřebeného vzhledu odpovídá současnému trendu autentičnosti a přirozenosti. Díky prasklinám, dírám po červotočích a od hřebíků, působí podlahy dojmem pravosti a solidnosti, zatímco zářezy po pile svědčí o čistém řemesle. Quick-Step vyvinul unikátní inovativní technologii pro zářezy po pile, které se liší jak v hloubce, tak ve vzájemné vzdálenosti. Prkna mají zářezy uprostřed, zatímco boční strany jsou hladké, nebo je tomu opačně. Žádné prkno tak není stejné.

Quick-Step Imperio

Ještě delší a širší podlahová prkna? To jsou podlahy Quick-Step Imperio. Vyznačují se luxusním rozměrem 2,20 m x 22 cm. Délka formuje hloubku prostoru, zatímco šířka mu dodává exkluzivní charakter a zvýrazňuje autenticitu, řemeslné zpracování a dojem pravého dřeva. Jako by ve vašem obývacím pokoji, kuchyni nebo ložnici byla stará, původní prkna domů z dávných dob, z nichž se můžete těšit celý život.

Matně lakované nebo naolejované a rustikální podlahy, tvořené dlouhými, širokými prkny, jsou stále populárnější. Spáry na čtyřech stranách prken podtrhují velikost a délku a umocňují dojem opravdových prken.

 1. Přírodní design

Podlahová řešení Quick-Step Imperio mají přírodní vzhled. Nabízeny jsou ve dvou variantách, u obou jsou prkna lehce kartáčovaná a vyznačují se živou variací barev, struktur a suků (třídění „Marquant“)*.

 • Dub ryzí matný Imperio IMP 1623

Tato podlaha je natřena matovým lakem, zajišťujícím extra ochrannou vrstvu, a je nabarvena velmi lehkým bílým pigmentem. Proto má podlaha ještě jemnější a bělejší vzhled, namísto naoranžovělého odstínu dubu, který je ošetřen přírodním olejem. Podlaha Pure Oak Matt je hitem, a je tudíž dostupná ve všech kolekcích parket Quick-Step.

 • Dub tradiční přírodní olejovaný Imperio IMP 1624

Také podlaha Imperio Natural Heritage Oak Oiled je vyrobena z evropského bílého dubu ošetřeného přírodním olejem. Kombinace velkých suků a květového designu s jemným kartáčováním a subtilními spárami kolem prken činí tuto podlahu vhodnou pro vytvoření teplé a útulné atmosféry.

 1. Autentičnost

Autentické podlahy jsou ideální pro milovníky surového vzhledu dřeva. Díky ještě výraznějším sukům a prasklinám je vzor dřeva ještě více zdůrazněn a posílena je i struktura designu. Živý charakter dřeva této podlahy dodá vašemu domovu přírodní nádech!

 • Dub karamel olejovaný Imperio IMP 1625

Tyto olejem ošetřené podlahy připomínají podlahy starých chalup, které jsou nádherně hnědě zbarvené od otevřeného krbu. Tak vznikají krásné barevné odstíny mezi prkny navzájem i v prknech samotných. Do suků a prasklin byly lehce vetřené tmavě hnědé, téměř černé piliny. Tak se zdá, jako by trhliny byly výsledkem „práce“ dřeva v průběhu staletí. Hlubší kartáčování než obvykle dodává podlaze zvětralý vzhled a autentický charakter.

 • Dub nugátový olejovaný Imperio IMP 1626

Rovněž podlahová prkna Imperio dubu nugátového olejovaného se vyznačují čtyřmi spárami, které zvýrazňují velkorysou šířku a délku prken, charakteristický design třídění „Character”*,

s ručně broušenými suky, intenzivním kartáčováním a černě zbarvenými suky a prasklinami.

Tato podlaha není kouřová, nýbrž zašedlá. Poté je ručně namořená bílým olejem, aby šedá získala jemnější odstín a patinu. Takže to vypadá, jako by staletí stará podlaha byla vybroušena a znovu naolejována. Olej je mnohem jemnější než lak, respektuje tradiční strukturu povrchu a vytváří matnější a přirozenější vzhled. Zkrátka, v každém interiéru je tím prvním, čeho si všimnete.

 1. Zářezy po pile

Řezy pilou jsou trendem v podlahovém i nábytkářském průmyslu. Perfektně vyhovují modernímu zvětralému vzhledu podlah.

 • Dub strukturovaný bílý olejovaný Imperio IMP 1627

Ve starých domech jsou léty opotřebené parkety často natřeny na bílo. To umožňuje zvýraznit léty vytvořenou strukturu dřeva a poskytuje interiéru na jedné straně určitý charakter, a na straně druhé i moderní vzhled. Jemně kartáčovaná podlaha Rough White Oak Oiled s řezy pilou je inspirovaná tímto vzhledem. Řezy jsou různé, pokud jde o jejich hloubku, šířku i vzájemnou vzdálenost. Každé prkno je tak jedinečné.

Prkna jsou vyhlazená tak, aby na nich nebyly žádné hrubé části. To umožňuje vytvořit podlahu s krásnou, zřetelnou kresbou dřeva, která je navíc při chůzi velmi příjemná na dotyk.

 • Dub strukturovaný šedý olejovaný Imperio IMP 1628

Vzor se zářezy po pile byl inspirován starými prkny, která byla nařezána řetězovou pilou. Nepravidelné řezy získané vibracemi pily dodávají podlaze autentický a rustikální charakter. Bílý olej zjemňuje zvětralý vzhled zašedlé podlahy a propůjčuje jí romantický nádech.

Šedá je neutrální, ale ne fádní. Šedé podlahy lze perfektně kombinovat se všemi druhy dřeva, moderními barvami i teplými odstíny.

Quick-Step Variano

Řada Quick-Step Variano je inovativní kolekcí, která je absolutní novinkou ve světě 3vrstvých parket. Když nařežete strom na velká prkna, co uděláte se zbývajícími kousky dřeva? Quick-Step by nebyl Quick-Stepem, kdyby z těchto kousků dřeva nesestavil další unikátní podlahu. V sérii Quick-Step Variano jsou prkna sestavená z různých destiček s odlišnými délkami, šířkami a povrchovými úpravami - dlouhá i krátká, široká i úzká, drsná i hladká, s velkými či malými suky nebo se zářezy po pile - zpracovaná do nápaditého řešení podlahy s opotřebeným vzhledem. Kromě toho nejsou všechna prkna zcela rovná, takže mezi nimi vznikají mezery a štěrbiny, stejně jako je tomu u starých prkenných podlah.

Podlahy Variano nabízíme ve čtyřech variantách:

 • Dub natřený bílý olejovaný Variano VAR 1629

Poetická malba a patinový vzhled se stále více prosazují i do interiérů. Stará prkna se natírají, aby se jim vdechl nový život. Struktura dřeva, která je v důsledku toho opět jemně viditelná, v kombinaci s bílou barvou evokuje pocity z romanticky laděného interiéru. Povrch podlah dubu natřeného bílého je lehce zbroušený. Výsledkem je unikátní kombinace struktury a barevných odstínů.

 • Dub královský šedý olejovaný Variano VAR 1631

Teplé odstíny šedé s nádechem hnědé, takzvané režné barvy, jsou pro řešení interiérů momentálně velmi populární. Režná se dobře kombinuje s pestrými barvami, ale také s pastelovými barvami, které jsou díky návratu retro a starých (klasických) designů znovu moderní.

 • Dub Champagne brut olejovaný Variano VAR 1630

Parkety Quick-Step Variano Dub Champagne brut olejovaný poskytují přirozený, teplý pocit a extra matový vzhled, stejně jako neošetřená, hrubá dubová podlaha. Neutrální barva je nadčasová a v kombinaci s designem a strukturou vytváří harmonický celek.

 • Dub Espresso olejovaný Variano VAR 1632

Různá zpracování, délky a šířky dřevěných prken zvýrazňují přírodní, autentický charakter a tmavé odstíny této teplé, hnědé podlahy zde vyniknou. Naolejovaný povrch dodává teplé barvě lesk a vytváří útulnou atmosféru ve vašem interiéru!

Nový vzor v rámci stávající kolekce Quick-Step Villa

V rámci stávající řady Villa (tradiční 3parketa) obdržely čtyři designy nový vzor. Barva zůstává stejná, pouze počet lamel na jedno prkno byl omezen z 24 nejvýše na 9. Lamely jsou tudíž delší, což znamená, že efekt lamel působí jemnějším dojmem. Prkno je elegantní a dodává prostoru ještě větší délku a hloubku. 4 přirozené dekory mají matový lak, jsou kartáčované a nemají spáry.

Perfektní zpracování

K dokonalé podlaze patří dokonalé zpracování. Quick-Step představuje proto v roce 2013 také řadu nových doplňků:

 • V reakci na poptávku na trhu představuje Quick-Step pro jednotlivé kolekce parket nové kvalitní podlahové lišty o výšce 8 cm s malým poloměrem. Tyto podlahové lišty slouží k dokonalé konečné úpravě každé dřevěné podlahy. Lišty se 100% shodují s podlahou, což znamená, že mají stejnou barvu, strukturu a zpracování jako podlaha!
 • Díra nebo rýha v podlaze? Žádný problém! S novým tmelem Quick-Step, složeným ze 7 kousků vosku, opravíte bezpečně každou podlahu tak, aby vypadala jako nová!
 • Udržování vaší dřevěné podlahy ve špičkové kondici je díky výrobkům Quick-Step určeným pro údržbu opravdu jednoduché. Quick-Step představuje nový olej na olejované dřevěné podlahy, které vyžadují intenzivní péči a opravy. Olej je dostupný v bílé a transparentní verzi. Při použití každých 6 až 12 měsíců bude podlaha vypadat jako nová!
 • Každá podlaha si zaslouží správnou podložku. Quick-Step proto rozšiřuje svůj sortiment o 2 nové podložky:
 • Upravená verze Unisound Pro

Nový výrobek Unisound Pro tlumí kročejový zvuk, který slyšíte, když se procházíte po podlaze, a to ještě lépe než dříve. Quick-Step Unisound Pro je velmi odolný proti vlhkosti a kromě toho je role podložky lehčí, což usnadňuje instalaci.

 • Ano! To je odpověď na často kladenou otázku, zda je možné kombinovat parkety s podlahovým topením (s výjimkou jasanu). Nová podložka Quick-Step CoolHeat to umožňuje! Tento podklad je odolný proti vlhkosti a vysoce trvalý. Je nejlepším podkladovým řešením pro podlahové topení, aniž byste ztráceli kvalitu redukce zvuku.
 • Systém třídění podlah Quick-Step:

Všechna prkna jsou roztříděna do 4 různých kategorií. Je tomu tak proto, aby měl zákazník lepší představu o tom, jak bude jeho podlaha vypadat. Každý strom a jeho různé části, ze kterých je prkno vytvořeno, jsou totiž jedinečné a vytváří různé povrchové struktury s různým vzhledem.

Finesse - Dřevo s malými suky. Malá různorodost v barvě struktuře.

Nature - Dřevo se suky. Různorodost v barvě a struktuře je povolena.

Marquant - Dřevo s velkými suky. Výrazná různorodost v barvě a struktuře.

Character - Dřevo s velkými tmavě zaplněnými suky a trhlinami. Výrazná různorodost v barvě a struktuře a rustikální vzhled.

Tisková zpráva Native PR, s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

TZ: Dřevěné podlahy: Příroda na každý dotyk

TZ: Dřevěné podlahy: Příroda na každý dotyk

S přicházejícím jarním obdobím by se většina z nás nejraději obklopila rozkvétající přírodou kromě venkovního prostředí i v pohodlí domova. Možné to je díky dřevěným podlahám, které vnášejí do interiérů jedinečnou atmosféru. Zároveň jsou ideální volbou pro zútulnění a navození pocitu tepla. V dnešní…

Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Žijeme v době, pro kterou je typické zrychlení, stres a život v městských zástavbách. Města se rozrůstají a s nimi i počet lidí v nich žijících. Svět ovládá globalizace, v jejímž důsledku je čím dál těžší zachovat si tradice, historii a unikátnost místa, ve kterém žijeme. To se odráží i v přemýšlení…


TZ: Zdrojem inspirace v laminátových podlahách je letos dub

TZ: Zdrojem inspirace v laminátových podlahách je letos dub

Výrobce laminátových podlah Quick-Step udává trendy i v roce 2013. Zdrojem inspirace je pro designéry nejen svět podlahových krytin, ale i interiérový design, architektura a móda. Pro rok 2013 je dřevinou číslo jedna dub v řadě variací.

TZ: Trend 2013: Podlahy s třetím rozměrem

TZ: Trend 2013: Podlahy s třetím rozměrem

Technologie 3D už dávno není spojena pouze s trojrozměrným obrazem ve filmu. Z filmových studií se 3D rozšířilo do všech oblastí našeho života. Spoléháme na něj ve zdravotnictví, stavebním průmyslu nebo v dopravě. Trend 3D se však čím dál více prosazuje i v moderní architektuře, umění a městském…
Odkazy