verze pro tisk

TZ: Sněhoborec na sněhovou kalamitu

15. říjen 2013

Mokrý těžký sníh, naváté sněhové přesypy či umrzlé závěje dokážou úklid sněhu pořádně zkomplikovat. S lopatou a hrablem ho zvládnete jen stěží a navíc za cenu mnoha hodin práce a těžké fyzické námahy. Pokud máte větší pozemek nebo delší příjezdovou cestu k domu, vyplatí se sáhnout po "sněhoborci" Cub Cadet 526 HD SWE.

TZ: Sněhoborec na sněhovou kalamituTZ: Sněhoborec na sněhovou kalamitu

Tato novinka mezi sněhovými frézami je vybavena revolučním třístupňovým systémem ocelových šneků, který funguje podobně jako razicí štít a neúnavně se zařezává do sněhu. Fréza se proto snadno prokouše i tou nejhorší sněhovou kalamitou. Najednou se přitom postará o plochu v šířce 66 cm.

Sníh je krásný na pohled, ale náročný na úklid. A pokud se mírná obleva vystřídá s mrazem, z odstranění zledovatělé sněhové masy se stanou doslova galeje. Cub Cadet 526 HD SWE s unikátním novým třístupňovým systémem šneků tak znamená v podobné situaci záchranu.

Kromě běžného šneku a turbíny (dvoustupňové sněhové frézy) má totiž nově i patentovanou střední část šneku, tzv. akcelerátor. Ten hrne sníh do turbíny a následně do mohutného výhozového komínku. Díky této technologii se uspoří pří úklidu sněhu až 30 % času a práce je mnohem méně namáhavá. Fréza se totiž sama prokouše i velmi těžkým nebo zledovatělým sněhem.

Systém tří šneků

Fungování stroje je na pohled jednoduché. Centrální šnek se zařezává do sněhu ve směru jízdy, pomocné šneky po obou stranách frézy posunují sníh k akcelerátoru, který ho tlačí do vertikální turbíny a odtud je vyhazován daleko od stroje.

Práce je velmi rychlá a fyzicky nenáročná. Díky systému nastavitelných lyžin Cool Blue vyrobených z tvrdého polymeru se nemusíte bát ani úklidu na zámkové dlažbě nebo popojíždění v garáži. Lyžiny mají vynikající skluz, se strojem se dobře manévruje a nehrozí poškrábání podkladu. Na výběr přitom je 6 rychlostí vpřed a dvě vzad.

Snadný start i v mrazu

Samotné ovládání frézy je prakticky umístěno na ovládacím panelu, všechny funkce jsou pohromadě a ovládání je intuitivní. Na hustě zapadaném povrchu potěší protiskluzový vzorek na pneumatikách, který nezradí ani při práci na zledovatělém povrchu.

Kombinace klasického startéru s elektrostartem na 230 V umožní stroj snadno nastartovat i pokud stál v místnosti s teplotou hluboko pod bodem mrazu. Po zahřátí motor pak už snadno nastartujete i kdekoliv venku už jen pomocí klasického ručního startéru. Zimní čtyřtaktní motor OHV je stavěn na práci v extrémních klimatických podmínkách.

Na náročný výkon je připraven i výhozový ocelový komín. Má zvětšený objem o 25 %, takže spolehlivě dokáže pojmout obrovské množství sněhu „nasávané“ třístupňovým systémem. Manipulace s ním je velmi jednoduchá, vzdálenost a výšku odhazovaného sněhu si totiž snadno nastavíte joystickem a směr intuitivním kruhovým ovladačem.

Posilovač řízení a ruce v teple

Cub Cadet 526 HD SWE je vybaven posilovačem řízení, směr jízdy se jednoduše ovládá malými páčkami pod řidítky. Jedná se tak o nejkomfortnější systém ovládání sněhové frézy. Fréza má nulový poloměr otáčení, takže ji jen lehkým stlačením páčky o 180° otočíte přímo na místě. Díky tomu zvládnete práci rychle a bez námahy i v členitém terénu.

A že by vás při práci zábly ruce ruce? Ani toho se nemusíte bát. Cub Cadet 526 HD SWE je vybaven vyhřívanými rukojetěmi. Nezaskočí vás ani krátké dny a rychle nastupující tma - Cub Cadet 526 HD SWE si na práci posvítí vestavěným halogenovým světlem.

Nové třístupňové frézy Cub Cadet obdržely prestižní ocenění PLUS X AWARD® jako „Nejlepší produkt roku 2013“ ve své kategorii.

Sněhová fréza Cub Cadet 526 HD SWE:

  • Motor Cub Cadet 90 OHV, 357 cm3, 4-takt
  • Lyžiny Cool BlueTM z odolného a trvanlivého polymeru
  • Šíře záběru 66 cm
  • Rychlosti - 6 vpřed/2 vzad
  • Výška vstupního otvoru 58 cm
  • Klasický start i elektrostart
  • Posilovač řízení (Power steering)
  • Halogenové světlo
  • Vyhřívané rukojeti
  • Strhávací nože pro práci v závějích

Cena od 36 470,- Kč vč. DPH

Více informací naleznete na cubcadet.cz.

Tisková zpráva Botticelli s.r.o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...Odkazy