verze pro tisk

TZ: Trend 2013: Podlahy s třetím rozměrem

13. červen 2013

Technologie 3D už dávno není spojena pouze s trojrozměrným obrazem ve filmu. Z filmových studií se 3D rozšířilo do všech oblastí našeho života. Spoléháme na něj ve zdravotnictví, stavebním průmyslu nebo v dopravě.

TZ: Trend 2013: Podlahy s třetím rozměremTZ: Trend 2013: Podlahy s třetím rozměrem

Trend 3D se však čím dál více prosazuje i v moderní architektuře, umění a městském urbanismu, odkud proniká v podobě užitného designu i do našeho běžného života. Nejnověji se 3D efekt objevuje i v podlahovém průmyslu, a to ve formě přírodních rustikálních prvků, jako jsou reálné trojrozměrné suky, zářezy po pile a recyklovaný vzhled.

 

Tyto prvky však v současné době nalezneme nejen u podlah přírodních, dřevěných, ale i u podlahových krytin z laminátu nebo vinylu, které díky nim působí velice autenticky. Moderní přírodní vzhled tak nyní můžete vnést do svého domova s materiálem dle svého výběru – dřevo, laminát, vinyl, záleží jen na vás.

Příroda v třetím rozměru


Nejnovější trend spojený s 3D efektem se objevuje i v letošní kolekci podlah společnost Quick-Step. Kolekcím vévodí „trojrozměrné“ praskliny a nerovnosti v podlaze, které jakoby vyprávěly svůj vlastní příběh.

Romantiku a nostalgii oslavuje patina a obroušený vzhled, díky kterým získávají podlahy punc venkovské podlahy s akcentem historie. Stejně tak struktura zářezů po pile dodává prknům autentičnost. To vše vytváří unikátní 3D efekt podlah, které se stávají dalším doplňkem v interiéru.

Dřevěné podlahy: To nejlepší, co nabízí příroda


Dřevěné podlahy Quick-Step v sobě propojují eleganci a ušlechtilost dřeva s autentickým zpracováním. Ve třech nových kolekcích naleznete až 14 unikátních podlahových řešení, které přináší do interiéru teplo a klasický vzhled.

S kolekcemi Imperio a Variano získá prostor luxusní nádech v klasických odstínech dlouhých, širokých prken a přinášejí nepřekonatelný pocit tepla. Nostalgii a romantiku dávných časů připomínají vzory kolekce Villa.

Základem dřevěných podlah Quick-Step je evropský bílý dub v nejrůznějších variantách, jehož charakteristické vlastnosti ideálně podtrhují 3D efekt.

IMPERIO


Dřevěné podlahy z kolekce QuickStep® Imperio se vyznačují luxusním rozměrem 2,20 m x 22 cm. Hluboká struktura a rustikální vzhled suků v kombinaci s délkou prken formují hloubku prostoru, zatímco šířka prken dodává interiéru starožitný charakter. Jako by ve vašem pokoji byla původní prkna z dávných dob.

V přírodním vzhledu vynikají zejména varianty kolekce Imperio – Dub ryzí matný a Dub tradiční přírodní olejovaný.

Podlaha ve variantě Dub ryzí matný je natřena matovým lakem, zajišťujícím extra ochrannou vrstvu, a je nabarvena velmi lehkým bílým pigmentem. Díky tomu má ještě jemnější a bělejší vzhled.

Varinta Dub tradiční přírodní olejovaný je vyrobena z evropského bílého dubu ošetřeného přírodním olejem. Kombinace velkých suků a květového designu s jemným kartáčováním a subtilními spárami kolem prken činí tuto podlahu vhodnou pro vytvoření teplé a útulné atmosféry.

Autentický vzhled vyniká u podlah Dub karamel olejovaný a Dub nugátový olejovaný, které jsou ideální pro milovníky surového vzhledu dřeva.


Podlahy Dub karamel olejovaný připomínají podlahy starých chalup, které jsou nádherně hnědě zbarvené od otevřeného krbu. Do suků a prasklin byly lehce vetřené tmavě hnědé, téměř černé piliny. Hlubší kartáčování než obvykle dodává podlaze zvětralý vzhled a autentický charakter.

V designu Dub nugátový olejovaný vyniknou spáry, které zvýrazňují velkorysou šířku a délku prken. Ručně broušené suky s černým zabarvením zase dají vyniknout klasickému charakteru podlahy.

Řezy pilou nádherně vyniknou u podlah ve vzhledu Dub strukturovaný bílý olejovaný a Dub strukturovaný šedý olejovaný.

Jemně kartáčovaná podlaha Dub strukturovaný bílý olejovaný s řezy pilou je inspirovaná moderním vzhledem bíle natřených parket. To umožňuje vytvořit podlahu s krásnou, zřetelnou kresbou dřeva, která je navíc při chůzi velmi příjemná na dotyk.

Vzor Dub strukturovaný šedý olejovaný byl inspirován starými prkny, která byla nařezána řetězovou pilou. Nepravidelné řezy získané vibracemi pily dodávají podlaze autentický a rustikální charakter. Šedou neutrální barvu podlahy lze skvěle kombinovat se všemi druhy dřeva, moderními barvami i teplými odstíny.

VARIANO


Kolekce Quick-Step® Variano umožní vašemu interiéru vyniknout v celé své kráse. Přirozená kresba dřeva, rozpraskané suky nebo struktura zářezů po pile umocňují řemeslný charakter podlah. Mezi liniemi prken, která nejsou zcela rovná, vznikají stejně jako u starých prkenných podlah drobné štěrbiny a mezery, což ještě více vytváří dojem autentičnosti. Unikátní je způsob, jakým jsou prkna podlahy sestavena. Parkety Variano se skládají z lamel různé délky a šířky s odlišným povrchem (hladká, drsná, oprýskaná apod.) a existují ve čtyřech variantách.

Poetická malba a patinový vzhled Dubu natřeného bílého olejovaného se stále více prosazují i do interiérů. Stará prkna se natírají, aby se jim vdechl nový život. Struktura dřeva, která je v důsledku toho opět jemně viditelná, v kombinaci s bílou barvou evokuje pocity z romanticky laděného interiéru. Povrch podlah dubu natřeného bílého je lehce zbroušený. Výsledkem je unikátní kombinace struktury a barevných odstínů.

Režná barva podlahy ve variantě Dub královský šedý olejovaný se dobře kombinuje s pestrými barvami, ale také s pastelovými barvami, které jsou díky návratu retro a starých (klasických) designů znovu moderní.

Parkety Quick-Step Variano Dub Champagne brut olejovaný poskytují přirozený, teplý pocit a extra matový vzhled, stejně jako neošetřená, hrubá dubová podlaha. Neutrální barva je nadčasová a v kombinaci s designem a strukturou vytváří harmonický celek.

Vzor Dub Espresso olejovaný vytváří díky kombinaci teplé barvy a vysokého lesku útulnou atmosféru ve vašem interiéru. Různá zpracování, délky a šířky dřevěných prken navíc zvýrazňují přírodní, autentický charakter a tmavé odstíny této teplé, hnědé podlahy zde vyniknou.

VILLA


V rozšířené parketové kolekci Quick-Step® Villa nalezneme čtyři nové designy dubu klasického v přírodních barvách a matném vzhledu. Jsou jimi Dub polární, Dub vybělený, Dub ryzí a Dub noblesní přírodní. Počet lamel na jedno prkno byl však omezen z 24 nejvýše na 9, což znamená, že lamely jsou delší a působí jemnějším a romantičtějším dojmem. Dlouhé, elegantní linie prken dodají místnostem délku, takže se zdají větší než ve skutečnosti. V souladu s trendem 3D efektu tato kolekce přináší přírodní texturu a živé vzory různých druhů dřevin, které do interiéru krásně zapadnou.

Trendem v laminátu je dub


V letošním roce je hlavním trendem v laminátových podlahách dub v široké škále variant. Podlahy získaly ještě více opotřebený vzhled akcentující strukturu s prasklinami, stopami po pile a otvory po hřebících, v jemnější variantě pak zaujmou prkna s patinovaným vzhledem nebo oprýskanou barvou. Struktura prken jde více do hloubky, což znásobuje 3D efekt celé podlahy. Nadčasovost nových dekorů v rámci stávajících řad Largo a Classic podtrhuje paleta neutrálních, jemných odstínů.

LARGO

Podlahy z řady Largo podtrhují 3D efekt výraznou strukturou s autentickými zářezy po pile a výraznými suky. V kolekci Largo nalezneme 6 nových designů. Dva jsou s motivem klasického dubu, dva s romantickým designem a poslední pár v jemné patině.


Motiv Dubu Dominicano akcentuje inspiraci dřevem vyplaveným na pláže v Dominikánské republice, patinovaným sluncem, mořem a pískem.
Design Dub Long Island se inspiroval rustikálním interiérem s jemným, romantickým vzhledem. Tento elegantní design dubu se suky vyvolává zvláště poetický dojem. Pocit světla a prostoru podtrhuje jemný a neutrální lak této podlahy.


Dub Cambridge je klasickým designem, který vyzařuje teplo. Broušená struktura s různými stupni lesku prohlubuje praskliny a suky ve dřevě a díky jemné drážce ve tvaru V, více vyniká formát prken.

CLASSIC

Řadu Classic doplnil Quick-Step v rámci nejnovějších trendů o barevnou škálu světlých a neutrálních barev. Sedm nových motivů dubu vzniklo se speciálním záměrem vyvolat dojem staré, opotřebené podlahy.


Podlaha v designu Dub Moonlight je sestavena a opracována z původních prken, díky čemuž získává unikátní přírodní vzhled.
Stará podlaha Dub Havanna přírodní se suky a prasklinami vyzařuje díky své béžové barvě jemnost. Díky tomu bude každá místnost vyzařovat klidnou a romantickou atmosféru.


Dub Havanna s řezy po pile dokonale reprezentuje současný trend „starého vzhledu“ podlah, které jsou mezi zákazníky stále populárnější.
U řady podlah Dub starý s bílou patinou návrháři nabídli novou variantu tohoto designu vyznačující se patinou tlumící efekt suků a prasklin. Ta tak dodává podlaze romantický a jemnější vzhled.


Dekor oprýskaného laku je ve světě interiérového designu stále častější a podlaha v designu Dub lakovaný bílý se tímto stále oblíbeným trendem inspirovala. Bílý lak a dřevěná struktura, které se znovu nepatrně projevují, mají romantický a autentický vzhled.

Vinyl je stále in!


Ve vinylových podlahách Livyn našlo zalíbení již mnoho milovníků dřeva a dřevěného vzhledu, kteří se nechtěli obávat o svou podlahu v kuchyni či koupelně. Díky svým jedinečným vlastnostem, zejména maximální odolnosti proti nárazům a poškrábání a 100% vodotěsností se Livyn stal srdeční záležitostí v mnoha domácnostech. 

Podlahy Quickstep® Livyn vytvářejí teplou atmosféru a přímo vyzývají k tomu, abyste po nich chodili bosi. Pocit tepla lze navíc u Livynu podpořit instalací podlahového vytápění.

Příjemný pocit z chůze po podlaze pak podporuje i redukce kročejového zvuku, díky které nedochází ke vzniku nepříjemného praskání při každém došlápnutí. Rodiny s dětmi pak jistě ocení jednoduchou údržbu podlahy – vylitý čaj nebo marmeládu na podlaze lze odstranit jedním tahem bez zanechání jakýchkoliv následků,

Při výrobě podlah Livyn se však dbalo nejen na jejich praktičnost, ale také na elegantní vzhled. S vyváženým barevným řešením v jednotlivých designech a strukturou, která zdůrazňuje charakter prken, vyniká unikátní dřevěný vzhled podlah v plné kráse.

Barevné paletě vinylových podlah vévodí klasický dub ve dvou verzích, zvlněná kresba (klasický dub) a proužková kresba (dub ceruse). Kolekce je doplněna i teplými barvami ořechu a merbau. Trend 3D efektu podlah Livyn akcentuje Quick-Step hned v šesti dekorech: Dub starý (světle šedý nebo hnědý), Dub patina se zářezy po pile (přírodní, světlý šedý a světlý bílý) a Dub natřený.

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Trendy 2012: Podlahy budoucnosti jsou podlahy s historií

Žijeme v době, pro kterou je typické zrychlení, stres a život v městských zástavbách. Města se rozrůstají a s nimi i počet lidí v nich žijících. Svět ovládá globalizace, v jejímž důsledku je čím dál těžší zachovat si tradice, historii a unikátnost místa, ve kterém žijeme. To se odráží i v přemýšlení…

Cena elektřiny pro rok 2013 a srovnání nabídek jednotlivých distributorů

Cena elektřiny pro rok 2013 a srovnání nabídek jednotlivých distributorů

Většina dodavatelů elektřiny v minulých dnech a týdnech avizovala zdražení ceny elektřiny 2013. Pro majitele rodinných domů to znamená, že pakliže zůstanou u stávajícího dodavatele, zaplatí za rok až o několik tisíc korun navíc oproti letošnímu roku. Vyhnout se tomu mohou v případě, že si na základě…


Moderní trend ve vytápění místností přináší podlahové topení

Moderní trend ve vytápění místností přináší podlahové topení

Při rekonstrukcích nebo výstavbách bytů či rodinných domů se v posledních letech projevuje nový trend - majitelé začínají investovat do kvalitního způsobu vytápění, neboť chtějí topit efektivně a zároveň i levněji nežli doposud. Velký zájem je především o podlahové vytápění.

Zimní grilování: nový trend, jedině s Weberem a Pohlreichem

Zimní grilování: nový trend, jedině s Weberem a Pohlreichem

Záliba v grilování se stala fenoménem na celém světě. V posledních letech patří grilování i v České republice ke koloritu, kterým se pravidelně začíná a končí léto. Proč se ale držet konvencí a neužít si lahodné jídlo z grilu i v následujících zimních měsících?
Odkazy