verze pro tisk

TZ: Zdrojem inspirace v laminátových podlahách je letos dub

22. květen 2013

Výrobce laminátových podlah Quick-Step udává trendy i v roce 2013. Zdrojem inspirace je pro designéry nejen svět podlahových krytin, ale i interiérový design, architektura a móda. Pro rok 2013 je dřevinou číslo jedna dub v řadě variací.

TZ: Zdrojem inspirace v laminátových podlahách je letos dubTZ: Zdrojem inspirace v laminátových podlahách je letos dub

Dub je v tomto roce základem všech inovací v laminátových podlahách. Vyskytuje se v mnoha variantách od klasického dubu po dub starý. I letos pokračuje trend opotřebeného dřeva – od starého vzhledu s prasklinami, stopami po pile a otvory po hřebících, až po jemnější variantu s patinovaným vzhledem nebo oprýskanou barvou.

Na základě shromážděných informací a nápadů tým návrhářů rozhoduje, jak budou nové výrobky Quick-Step vypadat. Následující fáze spočívá v pečlivém výběru originálních prken, která jsou základem pro výrobu laminátové podlahy. „Při výběru dbáme na to, aby každé prkno mělo adekvátní barvu, strukturu i úpravu. Výsledkem je dokonalý vzhled podlahy v každém detailu. Každá naše podlaha skrývá vlastní příběh, protože tvořit podlahy je naší vášní,“ popisuje práci Slávka Černá, manažerka rozvoje obchodu společnosti Quick-Step.

Barevná paleta nových motivů se pohybuje v neutrálních, jemných a nadčasových odstínech. Nové dekory v rámci stávajících řad Classic a Largo patří díky vhodné kombinaci barvy a struktury k absolutní špičce v oblasti laminátových podlah.

CLASSIC

Stávající řada Classic je opravdu vydařená. Letos ji Quick-Step doplňuje poté, co se inspiroval posledními trendy a přidal několik světlých a neutrálních barev.

Řadu tak doplní sedm nových motivů dubu, které vznikly díky trendu „reclaimed“ (staré podlahy).

Dub Moonlight

Dub Moonlight je svou strukturou a suky klasický dub. Pro tuto podlahu hledal tým návrhářů Quick-Step původní prkna, a poté dřevo opracovával tak, aby získalo vhodnou barvu i celkový vzhled.

Díky pečlivému výběru původních prken a hledání dokonalého odstínu jsou motivy Quick-Step vždy jedinečné a výjimečné.

Quick-Step nabízí dub Moonlight ve dvou odstínech: béžový s matnou úpravou velmi moderního vzhledu (dub Moonlight světlý) a přírodní teplé barvy s jemným leskem (dub Moonlight přírodní).

Dub Havanna přírodní

Tato stará podlaha s četnými suky a prasklinami vyzařuje díky své béžové barvě jemnost. Pro dosažení tohoto vzhledu byl kontrast prken velmi zjemněn.

Výsledkem je elegantní laminátová podlaha, která dodá každé místnosti klidnou a romantickou atmosféru.

Dub Havanna s řezy pilou

Dnes jsou stopy po pile zvlášť módní, a to jak v nábytkářství, tak i v podlahářství. Patří mezi nedílné součásti trendu starého vzhledu. Dub Havanna s řezy pilou je dokonalou odpovědí na tento trend.

Stopy po pile byly na původní prkna naneseny ručně. Následně byly přeneseny do dezénu pomocí lehkého efektu poprášení, neboť cílem bylo, aby zůstaly skryté.

Zvýraznění dezénu znamená i hledání adekvátního odstínu. Aby se dosáhlo správných odstínů barev, inspiroval se tým návrhářů Quick-Step ve svém okolí.

Dub starý s bílou patinou

Použití (zdánlivě) starých a původních materiálů je ve světě vnitřních dekorací v současnosti opravdu významným trendem.

V roce 2012 uvedl Quick-Step do prodeje vintage podlahu s mnoha prasklinami, otvory po červotoči a hřebících. Tým návrhářů nabízí od nynějška novou variantu tohoto designu vyznačující se patinou tlumící efekt suků a prasklin. Dodává tak podlaze romantický a jemnější vzhled.

U řady podlah Dub starý s bílou patinou čerpal tým designérů inspiraci v patinovaném nábytku a doplňcích s rustikálním vzhledem.

Lakovaný dub bílý

Vzhled oprýskaného laku je ve světě interiérového designu stále častější. Projevuje se především na tapetách, nábytku a doplňcích.

Stará prkna se lakují tak, aby získala nový vzhled a život. V průběhu let se ale lak začíná na více místech odlupovat.

Bílý lak a dřevěná struktura, které se znovu nepatrně projevují, mají romantický a autentický vzhled.

LARGO

Řada Largo má šest nových designů: dva designy klasického dubu, dvě podlahy s romantickým designem a dva jemné a patinované designy.

Dub Dominicano

Prkna vyplavená na břeh pláže v Dominikánské republice, patinovaná sluncem, mořem a pískem – ta byla inspirací pro design Dub Dominicano.

Jejich lak se liší podle doby, kdy byly vystaveny tomuto prostředí. Po roce dosahujeme jemného a přirozeného tónu, který inspiroval vznik designu Přírodní dub Dominicano. Po několika letech získávají prkna šedivější zabarvení, což je výchozí bod designu Šedý dub Dominicano.

Struktura dřeva prken vyplavených příbojem byla také vytvořena přírodou: praskliny a různá míra lesku se vytvářejí pod vlivem písku, větru atd.

U dubu Dominicano se tým designérů Quick-Step rozhodl pro strukturu, která zvýrazňuje tyto vlastnosti: hlubší praskliny s matným vzhledem a na dotyk jemné stopy po pile.

Patinovaný vzhled prken je zvýrazněn povrchem s různými stupni lesku. Podlaha se vyznačuje i nepatrnou drážkou ve tvaru V, která vyvolává dojem mezery mezi prkny.

Dub Long Island

Design Dub Long Island nalezl inspiraci v rustikálních interiérech s jemným, romantickým vzhledem. Tento elegantní design dubu se suky vyvolává zvláště poetický dojem.

Jemný a neutrální lak této podlahy dodává místnosti světlost a zaručuje pocit prostornosti. Dlouhá a široká prkna dodávají místnosti pocit hloubky, přesto však zaručují vašemu interiéru exkluzivní vzhled.

Jemnost motivu Dub Long Island se odráží také v jeho struktuře. Tým designérů se rozhodl pro jasně hmatatelnou strukturu s matovým povrchem, jelikož tento jemný design nevyžaduje viditelně zesilovanou strukturu. Drážka ve tvaru V na obvodu prken je také velmi jemná.

Dub Cambridge

Dub Cambridge je klasický dubový design plný tepla, který fascinuje svou strukturou i suky. Dynamický vzhled tohoto designu ještě posiluje broušená struktura s různými stupni lesku. Praskliny a suky se díky svému matnému vzhledu jeví hlubší.

U povrchové úpravy zvolil tým designérů jemnou drážku ve tvaru V tak, aby se ještě více zhodnotil formát prken.

Tisková zpráva Native PR, s. r. o.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla

Při dnešních cenách energie, které jsou rok od roku vyšší, je ekonomické vytápění jedním ze základních požadavků ze strany majitelů nemovitostí. Využitím ekonomického vytápění domů je možné docílit radikálního snížení nákladů na vytápění a zároveň snížit závislost na monopolních dodavatelích energ…

Moderní záclony do ložnice: Trendy 2014

Moderní záclony do ložnice: Trendy 2014

Záclony a závěsy jsou praktickými doplňky zejména v ložnici. Ve chvíli, kdy byste je zde neměli, mohlo by vás po ránu nepříjemně otravovat vycházející sluníčko. Ti z vás, kteří pak spí po noční, by v místnosti měli příliš mnoho světla a spánek by pak nebyl tak kvalitní. Do ložnice lze zvolit téměř j…


Při sestavování nové kuchyně si dejte pozor na správné rozvržení zón

Při sestavování nové kuchyně si dejte pozor na správné rozvržení zón

Zařizování nové kuchyně máte velkou výhodu v tom, že si sami můžete zvolit materiály, barevné provedení linky a dalšího nábytku, jejich velikost, i mnoho dalších prvků. Na co se však hlavně musíte zaměřit, je správné rozvržení zón.

Vybíráme podlahu: Dřevo, marmoleum nebo laminát?

Vybíráme podlahu: Dřevo, marmoleum nebo laminát?

Nesnesete už další pohled na prodřené linoleum v ložnici nebo popraskané dlaždice v chodbě? Podívejte se, jaké jsou moderní možnosti podlahových krytin a dejte svému domu nebo bytu novou vizáž.
Odkazy