verze pro tisk

V Lysé nad Labem bylo vidět umění, návrhy zahrad i fortel mladých řemeslníků

23. únor 2012

Tisková zpráva, 22. 2. 2012

V Lysé nad Labem bylo vidět umění, návrhy zahrad i fortel mladých řemeslníkůV Lysé nad Labem bylo vidět umění, návrhy zahrad i fortel mladých řemeslníků

Druhé postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, které proběhlo v půli února v Lysé nad Labem při výstavě Stavitel, nabídlo návštěvníkům zajímavou inspiraci. Kromě klání učňů oborů zedník a truhlář se tu také konala exhibice zahradnické tvorby. Návštěvníci si mohli na vlastní oči prohlédnout modelování 3D projektů rodinných zahrad. K vidění byla i práce sochaře a designéra Jiřího Ježe, jenž se představil originálním zpracováním stavebního materiálu YTONG.

V soutěžní přehlídce stavebních řemesel ze šesti zednických týmů nejvíce zabodovali Karel Šanda a Miloš Nejedlý ze SŠ technická, Zelený pruh Praha. Mezi truhláři si postup do celostátního finále, které proběhne v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2012, vybojovali Ondřej Hušek a Pavel Linek ze SOŠ stavební a zahradnická Praha 9. Postup do finále si vybojovali i druzí v pořadí obou kategorií.

Návštěvníky zaujaly návrhy zahrad i umění

Hosté akce přitom se zájmem sledovali jak práci jednotlivých soutěžních týmů, tak je zaujaly představované návrhy zahrad. "Spojení stavební soutěže s předváděním zahradní architektury jde ruku v ruce vysokým požadavkům investorů a developerů," komentovala účast na akci zahradní projektantka Bc. Veronika Petrová z VOŠ a SŠ zemědělské školy Benešov, která exhibici připravila. V případě práce Jiřího Ježe pak mnozí velcí i malí návštěvníci okouzleně pozorovali, jak se z kvádru Ytongu pomalu, ale jistě stává krásný umělecký objekt.

Kvalitní řemeslníci se neztratí

„Prostřednictvím SUSO chceme upozornit na skutečnost, že řemeslo u nás studuje čím dál méně mladých lidí,“ říká David Surmaj z organizační firmy ABF. Letos se proto mottem akce stal slogan: „Řemeslníci jsou zkrátka na roztrhání“. Skutečnost, že o kvalitní řemeslníky je velký zájem, si přitom uvědomují i mnozí studenti a právě prostřednictvím podobných soutěží upozorňují na svůj um a dovednosti. "Dnes není výjimkou, že firma si vyhlédne schopného řemeslníka právě na podobné výstavě nebo přijde s požadavkem na někoho šikovného přímo do školy. A od mistrů víme, že doporučují právě ty dobré a pro obor zapálené studenty, kteří se nebojí nových technologií a sami sledují vývoj v oboru," říká Surmaj.

I druhé postupové kolo SUSO přitom potěšilo. Zahradní stoličky, jež byly úkolem studentů oboru truhlář, budou sloužit v Dětském domově Nymburk.

Více informací naleznete na www.suso.cz.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kvalitních řemeslníků je u nás stále málo

Stejně jako v uplynulých patnácti letech se i letos koná Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO. Tento nekomerční projekt umožňuje žákům stavebních oborů předvést a porovnat své odborné znalosti a praktické dovednosti. Soutěž má však ještě jeden důležitý aspekt, a to poukázat na nedostatek kvali…

Pěnový polystyren v designu a umění

Pěnový polystyren v designu a umění

Ačkoliv známe pěnový polystyren především jako nejčastěji využívaný materiál pro zateplování, své uplatnění nachází také v oblasti designu a umění. Setkat se s ním můžeme například v pražské pasáži Lucerna, kde visí provokativní socha Svatého Václava klečícího na břichu chcíplého koně od Davida Čern…


Realizace zahrad a údržba zeleně

Realizace zahrad a údržba zeleně

Péče o zahradu, ač se tak na první pohled nezdá, je vcelku těžká. To vám určitě potvrdí každý zahrádkář. Jestliže se staráte pouze o zatravněnou plochu bez jakýchkoli okrasných rostlin, tak musíte přinejmenším pravidelně sekat trávu.

Projekt Monitoring kvality EPS: Od roku 2007 bylo zkontrolováno téměř 500 vzorků

Projekt Monitoring kvality EPS: Od roku 2007 bylo zkontrolováno téměř 500 vzorků

Již šestým rokem odhaluje projekt Monitoring kvality realizovaný Sdružením EPS ČR výskyt nekvalitních izolačních desek z pěnového polystyrenu (EPS) na českém trhu. Pravidelné kontroly v nezávislých certifikovaných zkušebnách pomáhají odhalit výrobce prodávající nekvalitní fasádní polystyren, jehož v…
Odkazy