verze pro tisk

Veřejné dražby nemovitostí a jejich výhody

21. květen 2012

Zakoupit novou nemovitost už není nutné jen přes realitní kanceláře. U nich jsou často nemovitosti cenově nadhodnocené, což v důsledku vede k tomu, že zájemce za dům, byt či jinou nemovitost zaplatí zbytečně vysokou sumu peněz. Existuje však i jiný způsob, který je pro zájemce o koupi nemovitosti mnohem atraktivnější a z několika důvodů i výhodnější. Na mysli mám dražby nemovitostí.

Veřejné dražby nemovitostí a jejich výhodyVeřejné dražby nemovitostí a jejich výhody

Nemovitosti lze dražbou získat mnohdy výrazně levněji nežli v případě běžného nákupu

Veřejné dražby nemovitostí získávají na popularitě. Je to dáno tím, že nenovost se zde dá pořídit za velmi výhodnou cenu, která může být v porovnání s nákupem přes realitní kancelář opravdu výrazně nižší. Jako u jiných druhů dražeb, i zde má zájemce jasný přehled o tom, kolik za nemovitost nabízí ostatní zájemci. Výhody veřejné dražby nemovitostí však spočívají i v tom, že cena nemovitosti je zde mnohem reálnější. Každý zájemce má navíc možnost si nemovitost prohlédnout ještě před dražbou. U veřejné dražby nemovitostí totiž platí, že jsou stanoveny prohlídky, na které si zájemce může vzít i odborníka, který zjistí, jaká je zhruba cena nemovitosti. Veřejná dražba je na rozdíl od jiných způsobů výhodná i v tom, že zájemci mají dokonalý přehled o nemovitosti, součástí každé dražební vyhlášky je totiž velmi podrobný popis nemovitosti a údaj o odhadní ceně, který poskytuje nezávislý znalec.

Dražba je rychlá a přehledná

Samotná dražba probíhá rychle a obvykle je zájem o jednotlivé nemovitosti výrazný, počet zájemců o nemovitosti prodávané tímto způsobem roste. Při každé dražbě se začíná na vyvolávací ceně a dražba probíhá do té doby, dokud zájemci přihazují. Jakmile nikdo ani napotřetí nenabídne vyšší sumu, licitátor dražbu ukončí příklepem. Výhoda veřejné dražby nemovitostí spočívá i v tom, že se vítěz okamžitě po skončení dražby stává novým vlastníkem nemovitosti.

Veřejná dražba pomáhá věřitelům dostat své peníze rychleji

Veřejné dražby nemovitostí jsou zajímavé i pro věřitele, kteří jinak nemohou z dlužníka rychle vymoci své pohledávky, které jsou zajištěny zástavním právem. Právě rychlým zpeněžením nemovitého majetku se mohou rychleji a snadněji domoci svých práv a nároků, které jim ze smlouvy s dlužníkem vyplývají.

Dražby se uskutečňují ve větších městech České republiky, konají se například veřejné dražby nemovitostí Brno, Praha či Ostrava.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vestavné myčky nádobí a jejich výhody

Vestavné myčky nádobí a jejich výhody

Vestavné myčky nádobí jsou velmi praktickými a zároveň elegantními zařízeními, které se hodí prakticky do všech typů a velikostí kuchyní. Jako každého jiného vestavného spotřebiče i u vestavné myčky platí, že je zakomponována spolu s ostatními spotřebiči v rámci kuchyňské linky a prostor kuchyně tak…

Životnost starších panelových domů lze prodloužit jejich kompletní revitalizací

Životnost starších panelových domů lze prodloužit jejich kompletní revitalizací

Bytová družstva i soukromí majitelé dnes hojně řeší jeden velký problém. Blíží se totiž doba, kdy panelové domy v jejich vlastnictví dosáhnou své hranice. Je zde prakticky jediné řešení, jak ji prodloužit. Investovat do jejich revitalizace.


Správa nemovitostí pro moderní domy

Správa nemovitostí pro moderní domy

Náš domov je oázou klidu, kde si můžeme užít pohodu. Bydlení si proto vybíráme tak, aby nám maximálně vyhovovalo. Každou nemovitost, kterou si koupíte je však nutné také řádně spravovat. Správa nemovitostí nebývá ničím koníčkem, ale nutnou aktivitou.

Nejoblíbenější garážová vrata a jejich přednosti

Nejoblíbenější garážová vrata a jejich přednosti

Součástí mnoha rodinných domů jsou také garáže pro osobní automobily. Mít vlastní garáž je jistě samo o sobě velmi příjemné, se svým vozidlem můžete zajet až domů, není třeba chodit někdy až stovky metrů od místa parkování. K tomu, aby vaše garáž byla dobře zabezpečena, je ale zapotřebí mít v objekt…
Odkazy