verze pro tisk

Vytvořte si luxusní bydlení pomocí tapet

13. prosinec 2012

Když se řekne tapetování, mnoho lidí si stále ještě vybaví nevzhledný papír s jednotvárnými dekory, který se složitě lepil na zdi, a vždy se našla alespoň malá část, jež ne a ne přilnout napevno ke stěně. Dnes je však situace úplně odlišná a tapety jsou především symbolem luxusu honosných domů a bytů. Navíc s novými technikami je lepení tapet v současné době mnohem jednodušší, a tak už není proč se bát, že se začnou místy odlupovat. Díky širokému výběru designů je možné dotvořit originální a neokoukané prostory. Proč se tedy nepustit do projektu a nezútulnit svoji domácnost?

Vytvořte si luxusní bydlení pomocí tapetVytvořte si luxusní bydlení pomocí tapet

Jedním takovým originálním kouskem je například řada Barbara Becker, dostupná v hobbymarketech Hornbach. „Řada designových tapet Barbara Becker nabízí moderní potisky a struktury, stačí si jen vybrat ten správný styl, který sedí k vašemu domovu. Pro lepší orientaci je tato kolekce rozdělena na čtyři série – Chalet chic, Oh la la!, Soho club a Deco chic, které jsou zcela odlišné. Je na každém, aby si vybral takový styl, který mu bude nejvíce vyhovovat. Protože i zařízení bytu vypovídá o naší osobnosti,“ říká Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

Chalet chic

Chalet chic je inspirována horami, spojuje hrubost s jemností, vytvoří moderní prostory, které nejsou pouze komfortní, nýbrž i nerušeně přímočaré a citelně nadčasové. Barbara Becker kombinuje motivy kůže zvířat s jemnými barvami a moderním zařízením prostor. Imitace designu tapet hadí kůže na stěnách vzbuzuje exotický ráz místnosti, je zároveň elegantním kontrastem k textilu, hebkým kobercům a dřevu.

Oh la la!

Teplá červená je společenská, jemná a její aplikací docílíme, že bude naše místnost překrásně vznešená. Nejen proto tapety v této barvě a dekoru často uvidíte na zámcích a v palácích. Vedle toho je červená symbolem vášně a energie, a když ji vidíte jako tapetu v pokoji, svádí vás to vykřiknout pověstné Oh la la! Design tapety velkolepě rozloží jemně zakřivený ornament s něžným stříbřitým leskem. Zde vystupuje barva a design jako nerozlučný pár a plní úlohu výjimečné nástěnné scenérie.

Soho club

Životní styl vzrušujících metropolí se odráží v těchto opulentních designech. Klid a urbanismus jsou pro tuto sérii klíčové pojmy a tapety nás unášejí do kultury otevřené světu. Čistá řeč designu je realizována díky přímým architektonickým vzorům A jeho jednoduchost vyzývá ke hře barev á la SOHO. Přírodní barvy nebo černá se stříbrnou propůjčují tomuto vzoru půvabnou ráznost.

Deco chic

Moderně interpretovaný vzor Paisley se na elegantní vliesové tapetě rozprostírá v teplých barvách, od červené přes krémovou až po pralinkové tóny. K tomu se přidává zvlněný pruh, který přitahuje pozornost všech očí svými neobvyklými lesklými efekty. Látkové doplňky jsou zachovány ve světlých tónech a příjemně zpestří každý obytný prostor. Paisley výšivky a laserový vzhled působí jako lehké peříčko. Jejich decentní vzhled už jen podtrhuje nádech luxusu.

Tisková zpráva nativepr.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Luxusní bydlení v pražských novostavbách

Luxusní bydlení v pražských novostavbách

Zájemci o luxusní bydlení si nyní mohou vybírat z poměrně rozmanité nabídky. Jen na území Hlavního města Prahy a v jejím blízkém okolí totiž vznikají novostavby a developerské projekty velmi čile.

TZ: Vytvořte si doma vlastní biozahrádku

TZ: Vytvořte si doma vlastní biozahrádku

Slova jako bio, eko nebo přírodní jsou v dnešní době hojně využívaná. Setkáváme se s nimi v potravinářství, oděvním průmyslu nebo například u kosmetiky. Abychom však měli jistotu skutečně přírodního původu výrobku, nejjistější je vytvořit si jej ve vlastní produkci.


Příspěvek na bydlení: pokrytí nákladů na bydlení pro domácnosti s nízkými příjmy

Příspěvek na bydlení: pokrytí nákladů na bydlení pro domácnosti s nízkými příjmy

Bydlení je v dnešní době poměrně drahou záležitostí, ať už bydlíte v nájmu, nebo jste vlastníky nemovitosti. Je to dáno zejména tím, že se rok od roku zvyšují náklady na provoz domácnosti. Rostou ceny elektřiny, plynu, vodného a stočného. V neposlední řadě se pak zvyšují ceny za nájemné. Mnoho lidí …

Luxusní byty v nově vzniklé čtvrti DOCK v Praze

Luxusní byty v nově vzniklé čtvrti DOCK v Praze

Podle posledních zpráv se výstavba novostaveb v České republice zpomalila. To však neplatí pro Prahu, zde neustále vznikají nové domy, v nichž jsou k dispozici nadstandardní byty. Jedním z příkladů jsou luxusní byty Praha, které vznikají v nové čtvrti DOCK.
Odkazy