verze pro tisk

YIT Stavo začíná stavět KOTI Troja

28. červenec 2011

Nová developerská společnost na českém trhu YIT Stavo dokazuje, že své plány dostat se mezi pětici nejsilnějších tuzemských developerů rezidenčních projektů myslí vážně. Zahajuje již třetí projekt během posledního roku – bytový dům KOTI Troja. Ten vyroste ve stejnojmenné městské části a nabídne celkem 83 bytových jednotek postavených, v souladu s proveniencí mateřské skupiny YIT, v duchu vysoce kvalitních finských standardů.

YIT Stavo začíná stavět KOTI TrojaYIT Stavo začíná stavět KOTI Troja

KOTI Troja v Praze 8 nedaleko Trojského zámku, pražské ZOO, botanické zahrady a vinice svaté Kláry v rámci svých 83 bytových jednotek v 10 nadzemních podlažích nabídne jak byty klasické, tak i mezonetové v dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech od 31 m² až do 151 m². Pod architektonickým řešením je podepsán ateliér C.A.I.S. architekti. Projekt je koncipován jako nízkoenergetický s průkazem energetické náročnosti budovy B. Dokončení celého projektu je naplánováno na jaro 2013.

Stejně jako předchozí projekty společnosti YIT Stavo - KOTI Hostivař a KOTI Hájek - vychází i KOTI Troja ze zásad kvalitního finského bydlení. Samozřejmostí je šetrnost k životnímu prostředí a převaha přírodních materiálů. Charakteristické jsou  prvky skandinávské architektury a designu a široké možnosti individuálního řešení jednotlivých bytů. 18 bytových jednotek bude dle finských tradic vybaveno saunou. Ke každému bytu patří sklepní kóje, k většině bytů pak balkón nebo terasa. Součástí domu je rovněž kočárkárna. Ve třech podzemních podlažích bude k dispozici 73 parkovacích stání.

Prodej bytů v KOTI Troja byl již zahájen. Stejně jako v případě stávajících projektů KOTI Hostivař a KOTI Hájek jej realizuje sama společnost YIT Stavo prostřednictvím vlastního prodejního oddělení YIT Point. V rámci programu „YIT 4U“  („YIT pro Vás“) mohou klienti získat mnoho výhod včetně služeb bytového architekta, zajištění hypotéky a komplexního pojištění, pomoci s prodejem stávající nemovitosti nebo stěhování zdarma. Takový klientský servis, poskytovaný navíc na dlouhodobém základě, je na tuzemském trhu stále ojedinělý.

O společnosti YIT Stavo:

Společnost YIT (správná výslovnost: vajajtý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou společnost Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let – původní Euro STAVOKONSULT je na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912. K hlavním činnostem YIT Stavo patří nejen příprava a realizace developerských projektů, ale i projektování, inženýrská činnost a projektový management.

YIT pod značkou YIT Domov aktuálně v České republice realizuje tři projekty: KOTI Hostivař, KOTI Hájek a KOTI Troja (KOTI znamená v překladu domov). V jejich rámci uvede na tuzemský trh 240 nových bytů.

Mezinárodní skupina YIT podniká v oblasti pozemního a průmyslového stavitelství, technického zabezpečení budov a jejich správy. YIT úspěšně působí ve Finsku a dalších zemích Skandinávie, v pobaltských státech, Rusku a ve střední Evropě. V loňském roce dosáhl obrat YIT 3,5 miliardy eur. Firma, která v příštím roce oslaví 100 let od svého založení, je kotovaná na burze v Helsinkách. Jako jeden z mála developerů financuje výstavbu výhradně z vlastních zdrojů.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

KOTI Hostivař - dokončena hrubá stavba

KOTI Hostivař - dokončena hrubá stavba

Pilotní bytový projekt developerské společnosti YIT Stavo na českém trhu, KOTI Hostivař, úspěšně spěje ke kolaudaci. V těchto dnech byla dokončena hrubá stavba. Projekt pokračuje přesně podle stanoveného harmonogramu a jeho úspěšnost již nyní dokazují vysoká procenta prodejů. Ještě před dokončením s…

Začíná jaro: Postarejte se o svoji zahradu

Začíná jaro: Postarejte se o svoji zahradu

Začátek jara je pro každého zahrádkáře velmi zásadním obdobím. Právě v těchto dnech totiž definitivně mizí poslední sníh a zahrada začíná po zimním spánku opět ožívat. S tím jsou však spojeny mnohé práce, které je potřeba na zahradě vykonat.


TZ: První certifikovaný pasivní dům od KOTI Hyacint

TZ: První certifikovaný pasivní dům od KOTI Hyacint

Pasivní budova F projektu KOTI Hyacint, který staví v Praze - Modřanech developerská společnost YIT Stavo, získala od Centra pasivního domu osvědčení „Certifikovaný projekt pasivního domu“.

TZ: Hrubá stavba první budovy KOTI hyacint je dokončena

TZ: Hrubá stavba první budovy KOTI hyacint je dokončena

Stavba projektu KOTI Hyacint developerské společnosti YIT Stavo se opět posunula o krok dále. Budova D, jejíž výstavba byla zahájena jako první na podzim roku 2012, má hotovou hrubou stavbu. Developer na konci března pro zájemce uspořádá Den otevřených dveří při příležitosti otevření nového vzorovéh…
Odkazy