verze pro tisk

3 hlavní zásady, na které dbát při výběru pracovního stolu do dílny

13. prosinec 2015

V rodinném domku si jistě mnozí z vás najdou prostory pro zařízení malé dílny, v níž budete moci realizovat své kutilské nápady. Můžete jí vytvořit třeba v nevyužívané kůlně či namísto garáže. Základním nábytkem, bez kterého se neobejdete, je pracovní stůl, lidově nazývaný ponk. Při jeho pořizování dbejte následujících zásad.

Zdroj: nabytek-polak.czZdroj: nabytek-polak.cz

1. Velikost ponku

Pokud si pracovní stůl do dílny budete kupovat od některého z tuzemských prodejců, zapřemýšlejte v první řadě nad jeho velikostí. Ponk by měl mít co nejprostornější pracovní desku. Čím větší bude, tím lépe se vám na ní bude pracovat.

Na délku má mít deska ponku alespoň 1 metr, na šířku pak 50 – 60 cm. Běžně jsou dnes k dostání pracovní stoly do dílny, které mají rozměry desky 200 cmx700 cm. Ty už se dají označit jako profesionální, hodí se nejen do domácností, ale i do firem.

2. Hmotnost stolu

Pracovní stůl má být stabilní. Proto musí mít i určitou hmotnost. Jakmile by ponk vážil třeba jen 20 kg, snadno by se mohl převrhnout či během práce posunovat. Moderní sestavy dílenských stolů běžně váží až 200kg. Právě takováto hmotnost zajišťuje perfektní stabilitu.

3. Výška stolu

Kromě rozměrů pracovní desky bych se rozhodně zaměřil také na výšku ponku. Počítá se s tím, že u stolu stojíte. Většina prací totiž nejde u ponku dělat vsedě. Proto má mít pracovní stůl do dílny výšku alespoň 80mm, což zaručuje, že se u stolu nebudete muset zbytečně ohýbat.

Moderní pracovní stoly do dílen vyrábí a prodává (i prostřednictvím mnoha obchodních partnerů) společnost POLAK CZ. Tato firma disponuje závodem, který využívá plně automatizované výrobní linky. Své produkty neustále inovuje, a to i díky tomu, že má vlastní vývojové oddělení.

Pracovní desky zmíněná společnost vyrábí v mnoha variantách. Dílenský nábytek POLAK je vzájemně kompatibilní, díky čemuž je využitelný nejen do domácích dílen, ale i do firemních provozů a továren.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vrtačky, brusky a další nářadí, které se nám hodí do domácí dílny

Vrtačky, brusky a další nářadí, které se nám hodí do domácí dílny

Nejen v profesionálních dílnách, ale i v běžné domácnosti se čas od času hodí akumulátorové či elektrické nářadí, které poslouží při různých drobných i větších opravách či při rekonstrukci a stavbě domu.

Výběr zahradní sekačky: 4 hlavní kritéria

Výběr zahradní sekačky: 4 hlavní kritéria

Zahradní sekačky jsou nedílnou součástí vybavení většiny lidí, kteří mají na svém pozemku zahradu a pravidelně se na ní starají o trávník. Sekání kosou je dávná minulost, kterou dnes provozuje už jen minimum lidí. Je to dáno i tím, že kvalitní motorové nebo elektrické sekačky nestojí nijak horentní …


Na co myslet při výběru čerpadla pro čerpání vody ze studny

Dávno jsou doby, kdy člověk musel ručně čerpat a přenášet vodu od studny do domu. V současnosti se již prakticky kdekoliv (v rodinných domech, na chalupách a chatách) používají čerpadla, která usnadňují dopravu vody pomocí nasávání či vytlačování. Před výběrem čerpadla bychom si měli položit několik…

TZ: Při výběru komína vám pomůže konfigurátor

TZ: Při výběru komína vám pomůže konfigurátor

Vybíráte komín? S aplikací konfigurator.schiedel.cz se během okamžiku zorientujete v tom, co potřebuje váš dům i kolik vás to bude stát. Internetová „kalkulačka“ je založena na jednoduchých příkazech a pro lepší představu doplněna kompletními vizualizacemi. Po zadání základních parametrů zde během c…
Odkazy