verze pro tisk

3 nejčastější chyby při zařizování obývacího pokoje

2. říjen 2015

Vzhledem k tomu, že jsem se během svého života již několikrát stěhoval do nového bytu, zpětně dokážu zhodnotit chyby, které jsem dříve dělal při zařizování obývacího pokoje. Chyby, kterých byste se měli vyvarovat i vy, pokud se v brzké době chystáte na vybavení této místnosti.

Zdroj: t-nabytek.czZdroj: t-nabytek.cz

1. Přeplněný prostor

Obývací pokoj má být příjemným místem, v němž si odpočinete a přijímáte zde i případné hosty. Nikdy není vhodné sem dávat příliš velké množství nábytku, který pak zmenšuje volný prostor pro pohyb po místnosti. Pokoj musí působit vzdušně, nikoliv stísněným dojmem. Častá chyba, kterou jsem udělal i já, spočívá kupříkladu ve volbě příliš prostorné sedací soupravy, která je vzhledem k velikosti obývacího pokoje předimenzovaná.

2. Velká obývací stěna

Nedílnou součástí většiny pokojů je obývací stěna. O výběru obývací stěny jsem se dočetl na několika webech, například na IDnábytek.cz nebo Nábytek-dnes.cz. V zásadě mi potvrdily chybu, kterou jsem před několika lety při zařizování pokoje udělal. Obývací stěna nemá sloužit jako odkládací prostor pro oblečení a další předměty. Dávno pryč jsou doby, kdy byly stěny robustní, zabíraly velkou část pokoje a sloužily právě k odkládání všech možných i nemožných věcí, které člověk potřeboval někam uskladnit.

Prim dnes hrají stěny, které jsou spíše minimalistického rázu, s oddělenými poličkami, s moderními materiály. Dominuje laminát, ale také kupříkladu sklo.

Obývací stěnu vyberte ZDE.

V eshopu nemusíte složitě proklikávat desítky možností, práci s výběrem vhodné stěny vám usnadní filtr. Jednoduše si zvolíte barvu, materiál, dekory atd.

3. Špatné osvětlení

V obývacím pokoji si čtu, bavím se s rodinou a přáteli, a to přes i ve večerních hodinách, kdy už je venku tma. Rozhodně tak není vhodné podcenit osvětlení. Z předchozích zkušeností jsem vsadil na centrální lustr, který jsem doplnil o menší lampičky v rozích místnosti pro chvíle, kdy si vystačím s intimnějším osvětlení.

Ve zmíněném e-shopu T-nábytek.cz, kde si vyberete pěknou obývací stěnu, máte dopravu zdarma. Rádi vám rovněž pomohou s vynesením nábytku do patra a s montáží. Ušetříte si tak spoustu námahy a zařizování.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Římské rolety: Do kuchyně, ložnice i obývacího pokoje

Římské rolety: Do kuchyně, ložnice i obývacího pokoje

Chystáte se zútulnit interiér vaší domácnosti a hledáte nějaké originální řešení? Pak zvolte dekorační prvek v podobě římských rolet. Ty lze pořídit v mnoha barevných variantách a z různých druhů látek.

Zařizování kuchyně ve spolupráci s kuchyňským designérem

Zařizování kuchyně ve spolupráci s kuchyňským designérem

Při zařizování domu klademe největší důraz na to, abychom se v novém bydlení cítili útulně a pohodlně. Nejdůležitějšími místnostmi z toho hlediska jsou samozřejmě obývací pokoj a ložnice. Neměli bychom však zapomínat ani na kuchyni, která by měla být zařízena pokud možno co nejvíce dle představ toho…


Vestavěné skříně přinášejí moderní řešení při zařizování bytu

Vestavěné skříně přinášejí moderní řešení při zařizování bytu

Při zařizování nového bytu, do nějž jste se právě přestěhovali, vás čekají důležitá rozhodnutí. Jedním z nich je i volba vhodného nábytku. Moderní řešení představují vestavěné skříně. Tento typ nábytku je praktické zvolit hned z několika důvodů.

Jak na výběr sedací soupravy?

Jak na výběr sedací soupravy?

Při zařizování interiéru domácnosti zabere nejvíce času obývací pokoj. Jeho dominantou by v každém bytě a rodinném domě měla být pěkná sedací souprava. V dnešním článku se dozvíte, na co si dát pozor při jejím výběru.
Odkazy