verze pro tisk

5 rad, jak vybrat a rozmístit nábytek v ložnici

30. březen 2015

Při zařizování ložnice musíte myslet na funkční rozmístění nábytku. V opačném případě se může stát, že místnost nebude útulná, což se krom jiného projeví i na horší kvalitě vašeho spánku.

Zdroj: nabytekmagenta.czZdroj: nabytekmagenta.cz

1. Vybírejte funkční nábytek

V první řadě je na místě uvést, že ložnice je místností, v níž má být spíše menší množství nábytku. Nejde o obývací pokoj, takže se soustřeďte především na její funkčnost.

Základem je samozřejmě výběr vhodné postele. Musí být dostatečně prostorná. Pro jednolůžko platí, že má být alespoň o 20 cm delší nežli výška vaší postavy, na šířku pak minimálně 70 cm.

Praktické je mít v ložnici také šatní skříně, případně alespoň nějakou komodu, kam uschováte ložní prádlo či povlečení. V moderně zařízené ložnici nesmí chybět ani noční stolek. Poslouží k uložení brýlí a dalších drobných předmětů.

2. Postel musí být dobře přístupná

Postele jsou dominantou ložnic. Důležité je, abyste k posteli měli volný přístup, ideálně z obou stran, pokud se jedná o manželské dvoulůžko. Čelo postele umístěte ke stěně naproti vchodovým dveřím. Jde-li o jednolůžko, je nejlepší jej umístit do rohu místnosti. Myslete i na prostor pro noční stolek po straně postele.

3. Křeslo po chvilkový odpočinek

Součástí moderně zařízených ložnic je mnohdy také křeslo. To dobře poslouží pro kratší odpočinek, ale třeba i četbu knihy před spaním. Vedle křesla lze umístit i další nábytek v podobě menšího stolku. Ovšem jen v případě, že je vaše ložnice dostatečně prostorná.

4. Nezapomeňte na osvětlení

V ložnici je třeba vyřešit také systém osvětlení. Kromě centrálního světla v podobě lustru na stropě je vhodné si pořídit malé lampičky na noční stolek. Při usínání pak nemusíte vstávat a chodit zhasínat centrální světlo.

5. Při nedostatku místa zvolte skládací postel

Výklopné a skládací postele doporučuji zvolit v případě, kdy je interiér stísněný. Po ránu postel jednoduše sklopíte a získáte tím více volného prostoru. Výklopné postele se používají především v garsoniérách.

Komerční sdělení

-pla-

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nábytek do ložnice: jak správně vybrat postel a matraci

Nábytek do ložnice: jak správně vybrat postel a matraci

Pořizujete-li si nový nábytek do ložnice své domácnosti, rozhodně přijde na řadu také otázka, jakou postel do ní zvolíte. Postele jsou dominantou ložnic, z tohoto důvodu byste si při jejich výběru měli dát zvlášť záležet. Je třeba mít na paměti, že jde o funkční nábytek, který slouží k vašemu pohodl…

Vybíráme dětský nábytek

Vybíráme dětský nábytek

Pokud máme dostatečně prostorný rodinný dům, pak se jistě najde i pokoj, který můžeme zařídit jen pro naše dítě. Dětské pokoje by měly být tvořeny tak, aby hrály oblíbenými barvami našich ratolestí. Podstatnou složkou je pak dětský nábytek.


I kovový nábytek má své kouzlo

I kovový nábytek má své kouzlo

Moderní dům využívá nejen tradičních materiálů pro interiéry, tedy zejména dřevo, ale také se v něm hojně mohou vyskytovat různé kovové prvky. Kovový nábytek sice v mnoha lidech evokuje pocit chladu a jakési odtažitosti, nicméně pokud zvolíme správný nábytek, který bude jen z kovu nebo kombinací k…

Nábytek z masivu: Vkusný skandinávský styl

Nábytek z masivu: Vkusný skandinávský styl

Nábytek z masivního dřeva je odborníky obecně považován za jeden z nejkvalitnějších druhů nábytku, který lze pořídit do domácností, ale i třeba do kancelářských prostor. Jeho výjimečnost tkví v tom, že je vyroben z jednoho kusu dřeva, nejedná se o žádné slepeniny typu dřevotřísek apod. Díky tomu je …
Odkazy