verze pro tisk

Bez jakého pojištění se jednoduše neobejdete?

25. září 2019

Také vás drásají pravdivé životní příběhy lidí, kteří vinou přírodní katastrofy přišli o střechu nad hlavou a nyní se potácejí na hraně existenční krize? Kdykoli nastane požár nebo přijde povodeň, lze škodám opravdu jen velice těžko zabránit. Voda a oheň jsou zkrátka živly ohromné síly, před nimiž se nic a nikdo neschová. Na druhou stranu ovšem musíme podotknout, že situace by pro poškozené osoby nemusela býti neúnosná v momentě, kdyby si svůj majetek pojistili. V dnešní době se totiž na trhu s pojištěním objevuje opravdu velké množství produktů s různým zaměřením. Do kterých se vyplatí investovat?

Bez jakého pojištění se jednoduše neobejdete?Bez jakého pojištění se jednoduše neobejdete?

Majetkové pojištění zabrání rozsáhlým finančním ztrátám

Jak už bylo řečeno v úvodní pasáži tohoto článku, přijít o domov, který jste celý život pracně budovali, je samo o sobě hrozné. Pokud navíc nebudete mít majetek pojištěný, nemusíte se ze ztráty už nikdy vzpamatovat. Majetkové pojištění vás sice od živelných pohrom neuchrání, ale náhrada v plné výši škod je alespoň částečnou satisfakcí. Produkt se navíc vztahuje také na další nepříjemnosti. Můžete počítat s finanční záplatou v momentě, kdy:

  • vám nebo sousedovi vyteče pračka
  • zabouchnete si dveře nebo ztratíte klíče
  • omylem zraníte někoho při sportování

Pojištění odpovědnosti se také vyplatí

Když ustoupíme od přírodních katastrof, zjistíme, že v běžném životě nás celkově může potkat velké množství dalších nehod. Náhledová situace – jdete uličkou v obchodě, zapomenete se koukat na cestu a shodíte z regálu lahev toho nejdražšího vína, které byste si právě kvůli vysoké ceně nikdy v životě nekoupili. Co teď? Pojištění odpovědnosti za škodu zajistí, že náhradu obchodníkovi nemusíte vůbec řešit. Vztahuje se i na ostatní členy vaší domácnosti, což se v případě, že máte malé a neposedné děti, opravdu hodí. Pokud navíc odcestujete do zahraničí, kvalitní finanční produkt vám bude krýt záda i tam.

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2xVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vše, co musíte vědět o pojištění bydlení

Vše, co musíte vědět o pojištění bydlení

Jestliže vlastníte rodinný dům či byt, měli byste určitě přemýšlet o jeho pojištění. Existuje totiž mnoho neočekávaných událostí, během kterých může dojít k poškození vašeho vlastnictví. Pokud budete mít pojistku, dočkáte se odškodnění, v opačném případě vám zbudou jen oči pro pláč a přibudou staros…

Ergo přichází s revoluční novinkou pro pojištění nemovitosti

Ergo přichází s revoluční novinkou pro pojištění nemovitosti

Pokud chcete žít bez strachu o vlastní majetek, musíte si sjednat řádné pojištění. Výběr je velký, jedna varianta nad všemi vyniká. Je nová, přesto už se zařadila mezi TOP produkty v hodnocení klientů na nezávislých finančních serverech. Seznamte se, váš majetek bude pod lepší ochranou!


Pojištění domácnosti: Zabezpečte svůj majetek před nečekanými událostmi

Pojištění domácnosti: Zabezpečte svůj majetek před nečekanými událostmi

Jako majitelé domácnosti byste si rozhodně měli sjednat její pojištění. Jde sice o další zvýšení nákladů na chod domácnosti, nicméně může se vám v mnoha situacích náramně vyplatit. Pojištění domácnosti je doporučováno všem lidem, kteří vlastní byt, rodinný dům, chatu, chalupu nebo jinou nemovitost.

TZ: Střecha jednoduše a elegantně

TZ: Střecha jednoduše a elegantně

Jednoduchá a rychlá realizace, čistý minimalistický design, nadčasová elegance, dlouhá životnost. Ocelová střešní krytina Satjam Rapid nabízí kvalitní a ekonomické řešení pro novostavbu i rekonstrukci. Díky svojí podobě vynikne především v moderní architektuře na pultových a sedlových střechách. Pro…
Odkazy