verze pro tisk

Čajové soupravy pro všechny milovníky čaje

29. červenec 2013

Čajové soupravy z keramiky či porcelánu mají velice dlouhou tradici, když ani počátku třetího tisíciletí neztrácejí nic ze svého kouzla. Patříte-li i Vy mezi milovníky lahodného čaje, s nádhernými čajovými soupravami se Vaše láska posune zase o úroveň výše.

Čajové soupravy pro všechny milovníky čajeČajové soupravy pro všechny milovníky čaje

Pochutnáte si rádi na výtečném rooibosu, oolongu nebo na klasickém ovocném čaji? Jak by také ne. Čajová kultura je již stovky let spojena s klidem, rozjímáním a v neposlední řadě také s překrásnými soupravami. První dva body lze sice v dnešní uspěchané době bezezbytku naplnit jen velice obtížně, ovšem vysoce kvalitní a zároveň překrásné čajové soupravy si můžete snadno pořídit i nyní.

Pestrý sortiment konvic a šálků na čaj

Zřejmě to sami také znáte – horký čaj teče z konvice do šálku a během několika chvil je celá místnost zaplněna překrásnou vůní, načež následuje samotný obřad pití. Zkrátka atmosféra, s níž lze porovnávat máloco. Čajové soupravy pak k tomuto rituálu přinášejí také výrazný estetický prvek, bez kterého by to rozhodně nebylo ono. Jen si představte pít čaj z otlučeného hrnku na kávu a veškeré kouzlo je pryč.

Co se čajových souprav týče, samozřejmě se neobejdete bez konvice, kterou dnes můžete sehnat v mnoha rozličných variantách. Konvice na čaj tak mohou výrazně evokovat klasické výrobky z východu, další Vás ovšem překvapí svým moderním a velice netradičním designem. Ať tedy dáváte přednost tomu či onomu, jistě vhodnou konvici na čaj naleznete.

V podstatě totéž pak platí i pro šálky, jež si rovněž můžete pořídit ve velkém množství tvarů, barev, materiálů i velikostí. Šálky na čaj, které si lze ve většině případů koupit i s podšálky, by se samozřejmě v prvé řadě měly vzhledově hodit ke konvicím. Případná disharmonie by totiž značně negativně ovlivnila celou atmosféru pití čaje, proto na tento aspekt vždy pamatujte.

Čajové soupravy – další výrobky pro „čajomily“

V oblasti čajových souprav toho pochopitelně existuje daleko více. Konkrétně se jedná o sítka na čaj, speciální čajové skleničky, dále měrky, klipsy, ohřívačky nebo podnosy, ale třeba také karafy na výrobu ledového čaje. Pokud se tedy také řadíte mezi milovníky tohoto tradičního nápoje, můžete mít doma čajovou soupravu, jež bude naprosto přesně odpovídat vašim představám.

Pokud máte navíc rádi prvotřídní design, můžete si v domácnosti vytvořit celou sbírku čajových souprav, které Vám bude leckdo závidět. Výtečná chuť a vůně rozličných druhů čajů i výrazný estetický prvek – to vše nabízejí čajové soupravy, a za příznivé ceny. Tyto výrobky si lze totiž aktuálně pořídit levně, takže Vám v jejich nákupu naprosto nic nebrání.

 

 

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Webmaster

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak na výběr sedací soupravy?

Jak na výběr sedací soupravy?

Při zařizování interiéru domácnosti zabere nejvíce času obývací pokoj. Jeho dominantou by v každém bytě a rodinném domě měla být pěkná sedací souprava. V dnešním článku se dozvíte, na co si dát pozor při jejím výběru.

Rohové sedací soupravy: hlavní výhody a nevýhody

Rohové sedací soupravy: hlavní výhody a nevýhody

Rohové sedací soupravy jsou jednou z variant, které nabízejí obchody se specializací na sedací soupravy. Tyto sedačky mají oproti klasickým podélným sedacím soupravám několik předností, lze však určitě vysledovat i drobné nevýhody.


Ochranné obaly na všechny druhy grilů Weber Stephen

Ochranné obaly na všechny druhy grilů Weber Stephen

Grily Weber Stephen jsou vyráběny tak, aby odolaly extrémním nepřízním počasí bez jakýchkoli známek poškození čí rzi. I přesto, byste měli svůj gril chránit, před nečekaným nebezpečím, kterému se lze velmi jednoduše vyhnout za pomoci ochranných obalů.

Sedací soupravy, křesla, konferenční stolky: Jak si pohodlně zařídit obývák

Sedací soupravy, křesla, konferenční stolky: Jak si pohodlně zařídit obývák

Obývací pokoj je jednou z nejdůležitějších místností každého bytu či domu. Bývá společenským centrem, kde hostíte návštěvy a trávíte svůj volný čas. Proto je jedním z nejdůležitějších prvků obývacího pokoje sedačka. Sedací soupravy do obývacího pokoje je třeba vždy vybírat především podle pohodlí a …
Odkazy