verze pro tisk

Centrální vysavače pro úklid podlah v domě

23. leden 2012

Úklid domácnosti je nezbytný. Prach a špína se na podlahách vyskytují velmi rychle a je potřeba tyto nečistoty pravidelně odstraňovat, neboť přítomnost prachu může mít pro naše zdraví neblahé následky, nehledě na to, že není moc lidí, kteří si se ve špíně a prachu vyžívali. Pakliže máme velkou domácnost, je úklid podlahy časově náročný a používání klasického vysavače je značně nepraktické, neboť musíme neustále měnit pytel na prach. V rodinných domech či větších bytech je tak daleko lepší používat centrální vysavače.

Centrální vysavače pro úklid podlah v doměCentrální vysavače pro úklid podlah v domě

Princip centrálního vysavače

Centrální vysavače mají napojení na potrubí, které vyúsťuje do velkého zásobníku na prach. Ten je zpravidla instalován ve sklepě domu. U centrálního vysavače je sací část, kterou při vysávání používáme, napojena na zásuvku. V závislosti na velikostech pokojů si můžeme zvolit v obchodech potřebnou délku sací hadice tak, abychom ji nemuseli po každých pár metrech přepínat do jiné zásuvky.

Mezi zásadní výhodu, kterými centrální vysavače disponují, patří jejich tichý chod. Tím, že agregát vysavače je umístěn v uzavřené místnosti ve sklepě, nevydává vysavač při vysávání místností prakticky žádný hluk. Centrální vysavače jsou také díky svým výkonným motorům mnohem účinnější nežli běžné ruční vysavače.

Centrální vysavače Electrolux

Významným výrobcem centrálních vysavačů je Electrolux. Součástí běžného vybavení centrálních vysavačů Electrolux, které lze zakoupit například v internetovém obchodě centralni-vysavace-electrolux.cz, jsou potrubní díly, hadicové a štěrbinové vstupy a vysávací hadice a příslušenstvím.

Díky centrálnímu vysavači bude úklid domácnosti s většími rozměry daleko snazší, rychlejší a efektivnější. Špína a prach tak nebudou mít šanci.

Komerční sdělení Placla.cz

Zaujal vás tento článek? Sdílejte ho mezi přáteli!

Sdílet na Facebooku Linkuj.cz!

Autor: Roman Beneš

Autor se věnuje redaktorské činnosti a psaní článků. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotilVložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Centrální vysavače: Jednoduchý a pohodlný úklid domu

Centrální vysavače: Jednoduchý a pohodlný úklid domu

Při úklidu většího bytu nebo rodinného domu je mnohem efektivnější nechat si vybudovat centrální vysávání. Namísto klasického vysavače, se kterým je obtížnější manipulace a ve větších prostorech je potřeba neustále měnit vaky na prach apod., použijeme centrální vysavač, jehož dosah může být po celém…

Robotické vysavače pro efektivní úklid

Robotické vysavače pro efektivní úklid

Hned na začátku je třeba říci, že robotický vysavač umí uklízet sám. Prostě vás k tomu nepotřebuje a uklidí i tehdy, když nejste doma. To znamená, že můžete jít na procházku se psem nebo třeba do kina, a když se vrátíte, bude váš byt čistý.


Úklid domu pomocí chytrého vysavače Kobold

Úklid domu pomocí chytrého vysavače Kobold

V žádné domácnosti by neměl chybět vysavač. Bez vysavače se na podlahách hromadí prach a špína a život v domě pak v takovémto nepořádku není pro nikoho příjemný. Zvlášť pro lidi, kteří trpí na alergii z prachových a pylových částic, je dobré si pořídit opravdu kvalitní vysavač, který bude pracovat s…

Robotické vysavače uklidí za Vás

Robotické vysavače uklidí za Vás

Při úklidu domácnosti bývá největším problémem a nesnadným úkolem zametání či stírání podlah. Na podlaze se totiž často objeví zbytky z kuchyně, prach a další nečistoty, které dokáží na zemi udělat pořádnou paseku a zbavit se těchto nečistot pak mnohdy bývá takřka neřešitelným problémem.
Odkazy